Rytoj, sausio 3 d., Kauno apylinkės prokuratūros prokurorė Jolanta Petraitytė kreipsis į Kauno m. apylinkės teismą su prašymu leisti suimti 1979 m. gimusį Saviečių kaimo gyventoją A. B., kuris, turimais duomenimis, šių metų sausio 2 d. naktį nužudė du  savo mažamečius vaikus įmesdamas juos į šulinį.

Continue reading „Prokurorai prašys teismo leisti suimti dviejų savo vaikų nužudymu įtariamą A. B.“

Gruodžio 22 dieną paskelbta Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis turėtų priversti sunerimti kelių chuliganus.

Išplėstinė Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad Panevėžio apygardos 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis uteniškio vairuotojo, girto sprukusio nuo policijos ir sukėlusio avariją, kurioje trys žmonės žuvo, veiksmus pagrįstai kvalifikavo kaip tyčinį nužudymą. 

Continue reading „Aukščiausiasis Teismas pripažino: kelių chuliganas pagrįstai nuteistas už nužudymą“

Vakarų spauda pasakoja ir komentuoja versiją, kurią paskleidė televizijos kanalas Al Jazeera, remdamasis Šveicarijos ekspertų išvadomis. Tvirtinama, kad J.Arafato palaikuose rastas padidintas kiekis polonio-210. Tai verčia manyti, kad J.Arafatas buvo nunuodytas (taip jau ne kartą yra sakiusi jo našlė, kurios prašymu buvo atlikta ekshumacija).

The Guardian tvirtina, kad jo žurnalistai patys susipažino su pranešimu. Straipsnyje „Jasiras Arafatas: ką liudija pranešimas“ (toks lakoniškas pavadinimas laikraštyje The Guardian) tvirtinama, kad šveicarų mokslininkų pranešimą gavo televizijos kanalas Al Jazeera ir jis buvo parodytas The Guardian dar prieš publikaciją. J.Arafato kapas atkastas pernai lapkritį, primena žurnalistė Angelika Krisafis. Tuomet šveicarų mokslininkai jau buvo radę „reikšmingą kiekį“ polonio-210 mėginiuose, paimtuose iš J.Arafato apatinių baltinių ir kepuraitės.

Continue reading „Ar tiesa, kad Jasirą Arafatą nunuodijo?“

„Nužudyto rusų šnipo Aleksandro Litvinenkos našlė vėl patyrė nesėkmę, pabandžiusi užginčyti Didžiosios Britanijos vyriausybės sprendimą nerengti atviro jo mirties aplinkybių nagrinėjimo“, – perduoda Financial Times.

„Ketvirtadienį trys teisėjai atmetė Marinos Litvinenko prašymą padengti jos išlaidas advokatams, jeigu ji pralaimės šio sprendimo persvarstymą teisme“, – sakoma straipsnyje.

Našlės atstovas Benas Emmersonas Aukštojo teismo posėdyje pabrėžė, kad A.Litvinenkos nužudymas buvo „smurto aktas, kuris sukėlė riziką daugelio žmonių gyvybei“ ir kuris įvertintas kaip „radioaktyvus teroro aktas Londono gatvėse“.

Continue reading „Aleksandro Litvinenkos našlei – vėl nesėkmės“

sekret_matkal

Tik po ketvirčio amžiaus Izraelis prisipažino nužudęs „Judėjimo už Palestinos nacionalinį išsivadavimą“, labiau žinomo kaip “Fatchas”, karinio sparno vadovą ir Jasiro Arafato pavaduotoją Abu Džihadą.

Tas žmogus organizavo virtinę teroro aktų prieš taikius gyventojus, taip pat ir autobuso užgrobimą, per kurį žuvo 38 izraeliečiai, praneša “Der Spiegel”.

Dar daugiau, būtent Halilis al-Vaziras, – taip skamba tikrasis Arafato pavaduotojo vardas, – buvo palestiniečių sukilimo okupuotose teritorijose, pasibaigusio pirmąja intifada, organizatorius ir įkvėpėjas.

Continue reading „Likviduojant J.Arafato pavaduotoją dalyvavo dabartiniai Izraelio vyriausybės nariai“

lenin

Kai kurios istorijos paslaptys gali būti atskleistos atliekant medicininius tyrimus.

Maryland’o universiteto medicinos fakultete mokslininkai organizavo konferenciją, kur nagrinėtos žymių asmenų mirčių priežastys. Nemenkas dėmesys čia skirtas Sovietų Sąjungos vadovui Leninui.

53 metų Sovietų lyderis prieš savo mirtį 1924 metais patyrė keletą priepuolių, tačiau niekada nebuvo visiškai aišku, kas juos sukėlė. Skrodimo metu politiko smegenyse rastos susiaurėjusios kraujagyslės mirties priežasties išaiškinti nepadėjo.

Continue reading „Kas nužudė Leniną?“

timosenko-

Buvę Ukrainos premjerai Julija Tymošenko ir Pavelas Lazarenka pareiškė, kad neturi nieko bendra su politiko, verslininko Jevgenijaus Ščerbanio nužudymu.

Balandžio 4-ąją J. Ščerbanio sūnus, Donecko srities tarybos deputatas Ruslanas Ščerbanis perdavė Generalinei prokuratūrai dokumentus dėl galimo Julijos Tymošenko ir Pavelo Lazarenkos prisidėjimo prie jo tėvo nužudymo. Balandžio 5-ąją Ukrainos Generalinė prokuratūra atnaujino tyrimą parlamentaro J. Ščerbanio, kuris kartu su žmona buvo nužudytas 1996 m. Donecko oro uoste, byloje.

Continue reading „Kas nužudė Ukrainos politiką – verslininką Jevgenijų Ščerbanį?“

marina_litvinenko

Prieš penkerius metus vienoje Londono ligoninėje mirė buvęs Rusijos specialiųjų tarnybų bendradarbis, knygos „FSB sprogdina Rusiją“ autorius Aleksandras Litvinenka.

Visus tuos metus jo mirties aplinkybes kruopščiai tiria Skotland-Jardas, bet dokumentuotai nustatytų faktų kol kas nedaug: Litvinenka buvo nunuodytas radioaktyvia medžiaga polonis-210, ir tas faktas klasifikuojamas kaip nužudymas. Lieka neatskleisti esminiai klausimai: kas slepiasi už buvusio specialiųjų tarnybų karininko nužudymo, kas vykdytojas, iš kur paimtas polonis ir daug kitų dalykų.

Continue reading „Praėjus penkeriems metams po Aleksandro Litvinenkos nužudymo“