Lietuvoje sparčiai daugėja susirgimų. EPA-ELTA nuotr.

Lietuvoje per pastarąją parą patvirtinus 228 koronaviruso infekcijos atvejus, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) sako, kad daugumos atvejų užsikrėtimo aplinkybes vis dar pavyksta atsekti, tačiau jei žmonės ir toliau taip aktyviai gyvens socialinį gyvenimą, tai padaryti gali būti sunkiau.
 
„Dauguma atvejų yra tokių, kai dar galime nustatyti infekcijos užsikrėtimo grandinę ir užkirsti kelią jai toliau plisti. Čia galbūt yra ta geroji žinia, kurią vis dar sugebame išlaikyti. (…) Atvejai nėra neatsekami, tačiau jei žmonės ir toliau taip aktyviai gyvens socialinį gyvenimą, nereikia atmesti, kad tai atlikti ir rasti užsikrėtimo grandinę toliau bus tik sunkiau“, – Eltai šeštadienį sakė NVSC Vidaus administravimo skyriaus specialistė Justina Petravičienė.
 
Ji atkreipė dėmesį, kad bendra tendencija pastaruoju metu yra augantys atvejų skaičiai, siejami su protrūkiais gydymo ir slaugos įstaigose.
„(Pastarąją parą – ELTA) turime 10 atvejų, kuriuos registravome Kauno apskrityje ir jie susiję su Kauno klinikų Chirurgijos skyriumi. Suprasdami įstaigos specifiką ir pacientų srautus, matome, kad ten gali būti tikrai nemažai didelių rizikų“, – sakė J. Petravičienė.
 
„Taip pat Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių ligų klinikoje patvirtinome 9 atvejus per praėjusią parą ir matome, kad nuo vieno susirgusio žmogaus ta infekcija irgi plačiai išplito“, – pridūrė NVSC atstovė.
 
Pasak jos, taip pat nerimą kelia židinys Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose.
 
„Vakar turėjome 7 COVID–19 ligos atvejus ir situacija tokia, kad per kelias paras užfiksuoti 22 COVID–19 ligos atvejai. Tai rodo, kad infekcija tikrai plečiasi. Žinant bloguosius pavyzdžius, kaip Panevėžio rajono Blinstrubiškių socialinės globos namai, kur (siejamų – ELTA) infekcijos atvejų skaičiuojama per 145, kiekvienas toks atvejis socialinės globos namuose, kur gyvena garbingo amžiaus, dažniausiai tam tikrų susirgimų turintys asmenys, yra labai rizikingas ir epidemiologų akys ten krypsta“, – kalbėjo J. Petravičienė.
 
Jos teigimu, Marijampolės specialiuosiuose globos namuose buvo imtasi infekcijos kontrolės valdymo priemonių: valdomi srautai, rekomenduota nepriimti naujų gyventojų.
 
„Visų priemonių imtasi, dabar belieka laukti, koks bus priemonių efektyvumas“, – sakė NVSC atstovė.
 
Kalbėdama apie situaciją Raseinių rajone, ji sakė, kad ten per pastarąją parą patvirtinti 9 atvejai.
 
„Žvelgiant į tuos atvejus, galima pasakyti, kad dauguma jų yra šeiminiai atvejai, kai susirgo žmogus ir neišvengiamai bendravo su artimaisiais ir dėl to susirgo artimieji“, –  nurodė J. Petravičienė.
 
Pasak jos, situacija Raseinių rajone jau yra pagerėjusi.
 
„Infekcija tikrai toli gražu neįveikta ir Lietuvoje atvejų skaičius auga. Raseiniškiai dėl to neturėtų nusiraminti, bet, kalbant bendrai, situacija yra pagerėjusi. Pačių žmonių ir mūsų specialistų pastangos, nurodant, kodėl reikia testuotis, kodėl reikia tikrintis, kodėl reikia žinoti tikrąją situaciją, davė vaisių“, – sakė ji.
 
Per pastarąją parą taip pat fiksuotas vienas įvežtinis atvejis iš Lenkijos. Anot NVSC atstovės, įvežtinių atvejų proporcija bendroje statistikoje ir toliau mažėja – spalį jų skaičiuojama 3 proc. nuo visų atvejų, kai vasaros laikotarpiu jie sudarė 10–15 proc.
 
Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 228 COVID-19 atvejai. 66 iš jų registruoti Vilniaus, po 42 – Kauno ir Klaipėdos apskrityse. Dar 27 atvejai fiksuoti Šiaulių, 22 – Panevėžio, po 10 – Marijampolės ir Telšių bei 5 Tauragės ir 4 Alytaus apskrityse.
 
Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, praėjusią parą užsikrėtė 174 asmenys. Be to, Kauno apskrityje registruotas 1 įvežtinis atvejis iš Lenkijos. Tuo metu 53 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.17; 10:00

Vilniaus universitetas. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Vilniaus universitete iš viso patvirtinti 5 koronaviruso atvejai. Pasak rektoriaus Rimvydo Petrausko, su šiais penkiais žmonėmis kontaktą galėję turėti asmenys nustatomi, skubiai informuojami ir jiems paskiriamas saviizoliacijos laikotarpis. Universitetas taip pat praneša, kad kol kas nuotolinio mokymosi neplanuoja.
 
„Šią savaitę penkiems su universitetu susijusiems asmenims diagnozuotas COVID-19 – po vieną atvejį skirtinguose padaliniuose. Su šiais penkiais žmonėmis kontaktą galėję turėti asmenys nustatomi, skubiai informuojami ir jiems paskiriamas saviizoliacijos laikotarpis. Universitetas, bendradarbiaudamas su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru (NVSC), ėmėsi ir imasi visų priemonių, kad virusui plisti mūsų bendruomenėje būtų užkirstas kelias. Patalpose nuolat atliekama dezinfekcija, sudaromos sąlygos perkelti paskaitas į erdvesnes vietas, kuriose galima užtikrinti socialinę distanciją“, – laiške VU bendruomenei pažymi R. Petrauskas.
 
Kaip teigia rektorius, kol kas VU netaikys nuotolinio mokymo.
 
„Šiuo metu situacija kontroliuojama, užsikrėtimų atvejai lokalizuoti ir suvaldyti, tad nėra būtinybės atsisakyti gyvo paskaitų ir seminarų formato, jei užtikrinamas visų NVSC rekomendacijų įgyvendinimas. Situacijai blogėjant universitetas pasirengęs sugrįžti prie pavasarį taikyto nuotolinio mokymo. Visos instrukcijos ir informacija skelbiama specialiame universiteto tinklalapio Covid-19 polapyje, kuriame nuo kitos savaitės pradžios nuolat atnaujinsime informaciją ir apie fiksuojamus atvejus“, – teigia R. Petrauskas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.15; 16:30

Prancūzijos prezidentą E. Macroną Vilniaus oro uoste pasitiko Linas Linkevičius. Jurijaus Azanovo (URM) nuotr.

Šeštadienį teigiamas koronaviruso testas buvo nustatytas dviem Prancūzijos delegacijos nariams, dalyvavusiems Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono vizito Lietuvoje metu vykusiuose renginiuose.
 
Vadovaujantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rekomendacijomis, pavojingus kontaktus su šiais asmenimis turėjusių renginių dalyvių paprašyta izoliuotis, jiems bus atlikti testai dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu.
 
Prezidentūra informuoja, kad šalies vadovui Gitanui Nausėdai ir pirmajai poniai Dianai Nausėdienei specialistai izoliuotis nerekomenduoja, tačiau jiems taip pat profilaktiškai bus atlikti testai.
 
„Šiuo metu izoliuotis rekomenduota 5 Prezidentūros darbuotojams. NVSC atlieka tolesnį asmenų, renginių metu turėjusių artimų kontaktų su užsikrėtusiais asmenimis, tyrimą. Visi renginio dalyviai apie galimą kontaktą yra informuojami tiesiogiai, NVSC specialistai teikia jiems rekomendacijas apie būtinąsias saugumo priemones“, – rašoma Prezidentūros pranešime.
 
Pranešime pažymima, kad Prancūzijos prezidento vizitas, taip pat ir visi kiti Prezidentūroje vykstantys renginiai yra organizuojami laikantis specialistų saugumo reikalavimų ir rekomendacijų. Pranešama, kad darbuotojai yra aprūpinti būtinosiomis apsaugos priemonėmis, laikosi saugaus fizinio atstumo bendraudami su lankytojais, reguliariai vėdinamos ir dezinfekuojamos patalpos. Patalpų dezinfekcija Prezidentūroje bus atlikta sekmadienį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.04; 06:02

Balsuoti – reikia. Slaptai.lt nuotr.

Nors Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) dėl koronaviruso pandemijos yra sudariusi galimybę saviizoliacijoje esantiems piliečiams Seimo rinkimuose balsuoti namuose, tačiau tuo pasinaudoti rinkėjai kol kas neskuba. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) skelbia, kad šiuo metu saviizoliacijoje yra per 27 tūkst. asmenų.
 
Visgi VRK informuoja, kad, ketvirtadienio duomenimis, balsavimui iš namų užsiregistravo vos 14 izoliuotis turinčių rinkėjų.
 
„Matyt, priežastis yra, kad saviizoliacijoje esantys asmenys labai atsakingai vertina visą situaciją ir vengia bet kokio kontakto. Kitas dalykas, kad vėlgi mes turime labai didelę naujovę, jog saviizoliacijoje esantys asmenys gali balsuoti namuose. Todėl turbūt šie du dalykai ir lemia, kad kol kas mes turime tik tiek užsiregistravusių ir norinčių balsuoti“, – Eltai teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.
 
„Kita vertus, matyt, (užsiregistravusiųjų – ELTA) skaičiai padidės, kai kitą savaitę prasidės ir išankstinis balsavimas. Galbūt bus dar daugiau kalbama apie rinkimus ir piliečiai pagalvos, kad kodėl ne, galima balsuoti ir saviizoliacijoje“, – vylėsi ji.
 
Visgi, pasak VRK pirmininkės, saviizoliacijoje esančių ir balsuoti užsiregistravusių asmenų skaičius tikrai yra mažas.
 
„Skaičiai yra iš tiesų maži, lyginant su tais skaičiais, kuriuos matome viešoje statistikoje apie asmenis, esančius saviizoliacijoje bendrai“, – pripažino ji.
 
L. Matjošaitytė akcentuoja, kad saviizoliacijoje esančių žmonių užsiregistravimo balsavimui procedūra yra kiek įmanoma labiau supaprastinta. VRK pirmininkės teigimu, yra sudarytos trys galimybės užsiregistruoti balsavimui saviizoliacijoje.
 
„Yra trys galimybės. Viena iš galimybių yra užpildyti formą ir atsiųsti tą formą elektroniniu paštu. Jeigu nėra tokios galimybės, užtenka tik elektroninio laiško parašymo balsuok@vrk.lt elektroninio pašto adresu. O jeigu ir tokios galimybės nėra, tai paprasčiausias, elementariausias variantas yra paskambinti trumpuoju telefonu 1855“, – informavo L. Matjošaitytė.
 
VRK pirmininkės teigimu, asmenų, norinčių užsiregistruoti balsavimui saviizoliacijoje, prašoma pateikti savo vardą ir pavardę, deklaruotą gyvenamąją vietą bei priežastį, dėl kurios žmogus yra saviizoliacijoje. Taip pat saviizoliacijoje norintis balsuoti asmuo turi duoti sutikimą, kad jo pateikti duomenys būtų naudojami rinkėjų sąrašų sudarymo tikslais.
 
Žmonės yra nepakankamai informuoti
 
Visgi VRK narė Gitana Matiekuvienė mano, kad tokį mažą saviizoliacijoje balsuoti ketinančių asmenų skaičių iš dalies lemia tai, kad žmonės nėra pakankamai informuoti.
 
„Yra kelios priežastys. Viena iš priežasčių yra ta, kad žmonės dar nėra pakankamai informuoti, jog jeigu jie nori balsuoti iš saviizoliacijos jiems reikia pildyti atskirą prašymą. (…) Antras dalykas, kad žmonės turbūt dar nėra tikri dėl savo saviizoliacijos laiko, kada jis pasibaigs. Gal kažkurie dar tikisi, kad iki sekmadienio baigsis saviizoliacija, gal kažkas laukia testų rezultatų“, – Eltai teigė ji.
 
G. Matiekuvienė atkreipia dėmesį ir į tai, kad saviizoliacijoje norinčių balsuoti asmenų patikrinimo grandinė yra ganėtinai ilga. Pasak jos, balsuoti norintys asmenys, visų pirma, kreipiasi į VRK, tuomet VRK turi patikrinti duomenis ir kreipiasi į NVSC. G. Matiekuvienės teigimu, NVSC, patikrinęs informaciją, duoda atsakymą VRK ir tik tuomet VRK perduoda duomenis rinkimų apylinkėms.
 
Šeštadienio duomenimis, Lietuvoje saviizoliacijoje yra 27 332 asmenys.
 
VRK praneša, kad rinkėjo, esančio saviizoliacijoje, prašymo balsuoti namuose forma turi būti pateikta iki paskutinio trečiadienio, einančio prieš rinkimų dieną, tai yra iki spalio 7 d. (įskaitytinai) ir iki spalio 21 d. (įskaitytinai) prieš pakartotinį balsavimą. Tie rinkėjai, kurie balsuos ne toje rinkimų apylinkėje, į kurios sąrašą jie įrašyti, šią formą turėtų pateikti iki paskutinio antradienio, einančio prieš rinkimų dieną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.04; 00:55

Šiaulių centras. Slaptai.lt nuotr.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), atsižvelgęs į epidemiologinę situaciją Šiauliuose, miesto Ekstremaliųjų situacijų komisiją ragina imtis priemonių, galinčių prisidėti prie infekcijos plitimo ribojimo mieste.
 
Posėdyje Komisijai siūloma operatyviai galimybę uždrausti renginius uždarose ir atvirose teritorijose, riboti asmenų susibūrimus Šiaulių miesto savivaldybės teritorijoje esančiose įmonėse, įstaigose, organizacijose, viešose vietose. Taip pat – valdyti lankytojų, lankančių šeimos narius, globotinius socialinėse globos įstaigose srautus.
 
Darbą, esant galimybėms, viešose ir kitose įstaigose siūloma organizuoti nuotoliniu būdu. Taip pat siūloma nutraukti neformalų ugdymą, kur vyksta srautų kirtimasis, ir apskritai riboti socialinius kontaktus, susilaikyti nuo asmeninių švenčių organizavimo.
 
Be to, NVSC specialistai siūlo stiprinti infekcijų kontrolę gydymo įstaigose bei stiprinti higienos laikymąsi prekybos centruose.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.24; 00:05

Praėjusią parą šalyje buvo nustatyti 53 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš jų 13 Kauno, 12 Šiaulių, po 9 Vilniaus ir Panevėžio, 6 Klaipėdos, 2 Tauragės, po 1 Marijampolės ir Alytaus apskrityse, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
 
Įvežtiniai atvejai – iš Ukrainos, Baltarusijos ir Ispanijos
 
5 praėjusią parą patvirtinti atvejai yra įvežtiniai. Vilniaus apskrityje patvirtinti du atvejai asmenims, atvykusiems iš Ukrainos, ir taip pat du atvejai asmenims, grįžusiems iš Baltarusijos. Šiaulių apskrityje vienas atvejis nustatytas grįžusiam iš Ispanijos.
 
Penkių asmenų užsikrėtimo aplinkybės yra nežinomos
 
Šiaulių, Kauno, Klaipėdos apskrityse 5 asmenų užsikrėtimo aplinkybės kol kas nėra žinomos. Asmenys tyrėsi pajutę simptomus arba profilaktiškai. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kad asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.
 
Septyniolika užsikrėtė po kontakto su anksčiau patvirtintu atveju
 
Tauragės, Alytaus, Marijampolės, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus apskrityse vertinama, kad 17 asmenų užsikrėtė po kontakto su anksčiau patvirtintu atveju.
 
Daugiau kaip pusė atvejų siejami su židiniais
 
Židiniuose Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Klaipėdos ir Vilniaus apskrityse praėjusią parą patvirtinti 26 atvejai.
 
Kauno apskrityje užfiksuoti 4 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija atvejai yra siejami su židiniu Raseinių policijos komisariate.
Taip pat Kaune patvirtinti du atvejai apsaugos darbuotojams. Jų užsikrėtimo aplinkybės siejamos su anksčiau Alytaus apskrityje patvirtintu atveju.
 
Panevėžio apskrityje užsikrėtė 9 asmenys. Jie dalyvavo asmeninėje šventėje Panevėžio mieste.
 
Klaipėdos apskrityje užfiksuotas vienas atvejis, susijęs su kariuomene.
 
Šiauliuose patvirtinti dar 4 atvejai siuvimo įmonės darbuotojams ir 2 antriniai jų šeimos nariams. Iš viso su protrūkiu šioje įmonėje siejami 34 atvejai. Taip pat 2 nauji atvejai Šiauliuose yra siejami su kita siuvimo įmone, veikiančia šiame mieste. Jie nustatyti vienam įmonės darbuotojui ir jo šeimos nariui. Su šia įmone siejamų atvejų šiuo metu yra 9.
 
Vilniuje 2 atvejai patvirtinti asmenims, kurie lankėsi viename iš Vilniaus barų.
 
Atvejai ugdymo įstaigose
 
Po vieną atvejį buvo patvirtinta šiose ugdymo įstaigose: Kauno Jono Pauliaus II gimnazijoje, Jurbarko r. Viešvilės pagrindinėje mokykloje, Panevėžio „Vilties“ progimnazijoje, Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, Šiaulių V. Kudirkos ir Šiaulių Jovaro progimnazijose. Šių asmenų užsikrėtimas įvyko šeimoje.
 
NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso patvirtinti 3296 koronavirusinės infekcijos atvejai, iki šiol tebeserga 1127 asmenys, 2070 jau yra pasveikę.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.12; 13:15

Daiva Razmuvienė. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė antradienį pateikė naujausią informaciją, susijusią su koronaviruso statistika šalyje. Ji pateikė informaciją, kad koronavirusas toliau plinta ugdymo įstaigose.
 
„Ligoninėse gydoma 40 asmenų, Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose – 3 asmenys, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma 1 pacientui, o su deguonies kaukėmis gydomi 14 asmenų“, – antradienį spaudos konferencijoje sakė D. Razmuvienė.
 
Paskutiniais duomenimis, kaip informavo epidemiologė, koronavirusas jau palietė 15 ugdymo įstaigų, iš kurių dvi – ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Iš viso 228 mokiniai izoliuoti, susirgusių mokinių skaičius siekia 14, o lopšeliuose-darželiuose serga 2 vaikai. Lopšeliuose-darželiuose iš viso saviizoliacijoje jau yra 18 darbuotojų.
 
„Duomenys, kurie pateks į rytojaus statistiką, – dar yra registruota atvejų tiek Klaipėdos rajone viename iš darželių-lopšelių, tiek Klaipėdos mieste vienoje iš mokyklų, kur susirgo mokinys“, – pripažino D. Razmuvienė.
 
Vis dėlto, jos teigimu, visuomenei baimintis nereikėtų.
 
„Reikėtų nekelti panikos, visada oru plintančios infekcijos suaktyvėja. (…) Reikėtų laikytis visų rekomendacijų ir nebauginti, negąsdinti“, – tvirtino NVSC atstovė.
 
Kiek vėliau D. Razmuvienė patikino, kad visi užsikrėtę mokiniai yra gydomi ambulatoriškai – nei vienas vaikas nėra hospitalizuotas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.08; 15:07

Koronavirusas. EPA - ELTA nuotr.
Koronavirusas. EPA – ELTA nuotr.

Praėjusią parą, rugpjūčio 31-ąją, Lietuvoje nustatyti 23 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai. Iki šios dienos Lietuvoje iš viso patvirtinta 2929 infekcijos atvejai, praneša Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).
 
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos antradienio ryto duomenimis, per pastarąją parą dėl įtariamo koronaviruso ištirta 4660 ėminių. Iki šiol jų iš viso ištirta 643704.
 
Koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 973 žmonės.
 
Iki šiol mirė 86 žmogus. 13 žmonių, užsikrėtę koronavirusu, mirė dėl kitų priežasčių, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.
 
Pasveikusiųjų – 1857. Izoliacijoje šiuo metu yra 5115 asmenys.
 
Nuo birželio 1 d. Lietuvoje registruota įvežtinių atvejų – 191.
 
Šią savaitę, rugpjūčio 31-rugsėjo 6 dienomis imtinai, Molėtų, Kauno, Trakų, Švenčionių, Kupiškio, Skuodo, Tauragės ir Pasvalio rajonų, taip pat Elektrėnų, Vilniaus ir Kauno miestų gyventojams intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos. Šiose 11-oje savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) negu kitose Lietuvos savivaldybėse.
 
Lietuvoje karantinas buvo paskelbtas kovo 16-ąją ir galiojo iki birželio 16 dienos imtinai. Tačiau liko galioti ekstremaliosios situacijos režimas tam, kad griežtesnius apribojimus pagal poreikį būtų galima įvesti atskiruose koronaviruso židiniuose. Kaukių dėvėjimas šiuo metu privalomas uždarose viešosiose vietose.
 
Pernai gruodį Kinijos Uhano mieste prasidėjęs koronaviruso sukeliamo susirgimo protrūkis išplito į daugumą pasaulio šalių ir kovo 11 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pripažino jį pandemija.
 
PSO duomenimis, bendras pasaulyje patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius perkopė 25 mln. Nuo liepos vidurio maždaug kas keturias dienas pasaulyje užfiksuojamas dar milijonas naujų užsikrėtimo atvejų.
 
Jungtinės Valstijos, Brazilija ir Indija yra labiausiai koronaviruso paveiktos šalys.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.01; 11:02

Stabdykime koronavirusą. Slaptai.lt nuotrauka

Lietuvoje praėjusią parą nustatyti 35 nauji koronaviruso atvejai, praneša Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSC). Bendras patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms šiuo metu siekia 2 874.
 
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos sekmadienio ryto duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga mūsų šalyje šiuo metu serga 938 žmonės. Nuo jos mirė 86 žmonės, dar 13 užsikrėtusiųjų koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių. Nuo COVID-19 infekcijos pasveiko 1 837 žmonės. Izoliacijoje esančių asmenų skaičius artėja prie 5 tūkstančių – 4 969.
 
Nuo birželio 1 d. registruota 187 įvežtiniai atvejai.
 
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, praėjusią parą ištirti 2 758 ėminiai. Iki šiol iš viso ištirti 637 509 ėminiai.
 
Šią savaitę, nuo rugpjūčio 24 iki 30 d. įskaitytinai, Kauno, Prienų, Trakų, Molėtų, Tauragės, Kupiškio, Kaišiadorių rajonų, taip pat Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų gyventojams bus intensyviau atliekami tyrimai dėl koronaviruso infekcijos. Šiose 10-yje savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) negu kitose Lietuvos savivaldybėse.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.30; 00:30

Karantinas. Stabdykime koronavirusą. Slaptai.lt nuotrauka

Situacija dėl koronaviruso Lietuvoje keičiasi dramatiškai, teigia Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė. Pasak jos, patikslinus trečiadienio rytą jau skelbtus duomenis, naujų susirgimo COVID-19 atvejų yra nustatyta 16.
 
„Patikslinus naujų atvejų yra 16. Pirminiais duomenimis – daugiausiai Vilniuje, toliau rikiuojasi Kaunas ir Panevėžys“, – Eltai trečiadienio rytą teigė NVSC Vilniaus departamento vadovė.
 
Pasak jos, pastarosiomis dienoms išaugęs susirgimų skaičius rodo, kad situacija keičiasi dramatiškai nes šalies sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų perkopė 5.
 
„Vakar vakare buvo paskelbta, kad (rodiklis siekia – ELTA) 5,2. Situacija pasikeitė dramatiškai. Penktadienį buvo 3,7, o vakar po pietų jau 5,2“, – teigė ji, pridurdama, kad susirgimų statistikai įtaką turi įvežtiniai atvejai ir visuomenės atsipalaidavimas.
 
„Yra nemažai įvežtinių atvejų, per visą laikotarpį jų yra apie 20 proc. Per liepos mėnesį jų buvo daugiau. Ir tai yra nemaži skaičiai. Ir tai natūralu – aplink Lietuvą esančiose šalyse yra daug problemų, netgi daugiau nei pas mus. Kita vertus, įtaką daro ir visuomenės atsipalaidavimas. Kažkas įveža, kiti virusą platina“, – apibendrino ji.
 
Lietuvoje ir pasaulyje didėjant užsikrėtimų COVID-19 virusu mastams, Ministrų Kabinetas trečiadienį spręs dėl apsauginių kaukių privalomo dėvėjimo uždarose viešose vietose grąžinimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.29; 00:30

Apsauginės kaukės. Slaptai.lt nuotrauka

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus patarėja Biruta Zdanevičienė teigia, kad antrosios COVID-19 bangos Lietuvoje dar nėra, nes, pasak jos, pirmoji viruso banga dar nėra pasibaigusi.
 
„Dar pirmoji banga nėra pasibaigusi. Juk nebuvo taip, kad atvejų būtų visiškai nebuvę, tik mes patys žmonės nusiraminame ir manome, kad jau viskas. Tas virusas niekur nedingo ir jis yra tarp mūsų. Mums reikia labai protingai elgtis (…) Dar nepasibaigė pirmoji banga, tai susirgimų pamažėja, tai padidėja ir antros bangos mes laukiame vėliau“, – B. Zdanevičienė.
 
Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė tuo metu pritarė, kad antrosios bangos Lietuvoje dar nėra. Kita vertus, viceministrė pabrėžė, kad pirmoji banga Lietuvoje buvo suvaldyta sėkmingai.
 
„Pirmoji banga buvo suvaldyta. Pavienių atvejų mes registruodavome kiekvieną dieną, bet tie rodikliai, kuriuos registruodavome, ir matome, kokie rodikliai yra kitose šalyse, ir kokios priemonės ten įvedinėjamos, tai galime matyti, kad rodikliai kitose šalyse ženkliai didesni negu šiuo metu yra Lietuvoje. Praeitą savaitę rodiklis Lietuvoje šimtui tūkstančių gyventojų buvo 2,8. Pažiūrėjus kitų šalių statistiką, tai tie rodikliai ženkliai didesni. Ir nepaisant turėtų tų kelių atvejų savaitgalį, vis tiek mes išliekame prie tų šalių, kur sergamumo rodikliai yra vieni mažiausių“, – teigė ji.
 
Paklausta, ar antroji banga Lietuvoje jau prasidėjo, viceministrė tai paneigė.
 
„Be abejo, kad ne. Iš kelių dienų tyrimų, kurie yra visi susiję su protrūkiais ir mes galima pasakyti apie kiekvieną atvejį, iš kur jis yra. Mes negalima pasakyti, kad tai jau yra antroji banga“, – sakė K. Garuolienė.
 
Lietuvoje sekmadienį patvirtinta 15 naujų koronaviruso užsikrėtimo atvejų, bendras ligos atvejų skaičius išaugo iki 1947, praneša Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSC).
 
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pirmadienio ryto duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga mūsų šalyje šiuo metu serga 254 žmonės. Nuo jos mirė 80 žmonių, dar 12 užsikrėtusiųjų koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių. Nuo COVID-19 infekcijos pasveiko 1601, izoliacijoje šiuo metu dar yra 81 asmuo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.21; 00:05

Nuo ketvirtadienio ryto uždarytas Nemenčinės miestas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst sako, kad dėl koronaviruso infekcijos protrūkio įvesti apribojimai Nemenčinėje įgyvendinami sklandžiai, o į susidariusias problemas reaguojama operatyviai ir jos sprendžiamos.
 
Pavydžiui, nuo ketvirtadienio ryto uždarius įvažiavimus ir išvažiavimus iš Nemenčinės miesto, susidarė problemų dėl apsirūpinimo maistu porą kilometrų už miesto esančios Gėlos gyvenvietės gyventojams.
 
„Kadangi jie turėjo vienintelę galimybę apsipirkti Nemenčinėje, o dabar įvažiuoti čia draudžiama, šią savaitę  jie galės pasinaudoti mobiliu apsipirkimo punktu“, – Eltai sakė Vilniaus rajono savivaldybės merė M. Rekst, kuri ketvirtadienį kartu su vidaus reikalų ministre Rita Tamašuniene, policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla, kitais valdžios ir policijos atstovais apsilankė Nemenčinėje.
 
Pasak jos, su problemomis susidūrė ir Nemenčinės gyventojai, kurie nėra ten deklaravę gyvenamosios vietos.  
 
„Jeigu žmogus nuolat gyvena Nemenčinėje, bet nėra deklaravęs čia gyvenamosios vietos, pažymą apie jo faktiškai gyvenamą vietą išduos seniūnija“, – sakė M. Rekst.
 
Pasak jos, problemų neturės ir keleiviai, kurie vyksta tranzitu per Nemenčinę į kitus miestus ir Nemenčinėje neišlipa.
 
„Tačiau jei, pavyzdžiui, Pabradės ar kito miesto gyventojas norės išlipti Nemenčinėje, jis turės turėti būtinus dokumentus, ir keleivinio transporto vairuotojai iš anksto apie tai įspės“, – sakė M. Rekst.
 
Po apsilankymo Nemenčinėje jai susidarė įspūdis, kad gyventojai geranoriškai reaguoja į apribojimus, bendradarbiauja ir supranta tokių žingsnių būtinybę norint įveikti infekcijos plitimą.
Nuo ketvirtadienio ryto uždarytas Nemenčinės miestas. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
 
ELTA primena, kad į Nemenčinę iki balandžio 23 d. vidurnakčio bus leidžiama atvykti tik čia gyvenantiems bei dirbantiems asmenims arba tiems, kurie turi specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą. Taip pat draudžiamas asmenų išvykimas iš miesto, išskyrus gyventojų, išvykstančių dėl darbo santykių kitose teritorijose, Nemenčinės mieste dirbančių kitų teritorijų gyventojų, taip pat asmenų, dėl būtinosios medicinos pagalbos vykstančių į kitą teritoriją, ir asmenų, turinčių NVSC leidimą išvykti.
 
Asmenys, kuriems numatytos išimtys, turi pateikti tai įrodančius dokumentus ar kitą informaciją, kuri patvirtintų jų vykimo tikslą. Tai gali būti tiek popieriniai dokumentai, tiek nufotografuoti dokumentai elektroninėse laikmenose (pvz., mobiliajame telefone, planšetėje ir pan.).
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.16; 16:30

Vyriausybė trečiadienį pritarė draudimui atvykti ir išvykti iš Nemenčinės miestelio.
 
„Draudžiamas asmenų atvykimas į Nemenčinės miestą, išskyrus grįžtančių į Nemenčinę miesto gyventojų, iš kitų miestų atvykstančių asmenų, dirbančių Nemenčinės mieste, taip pat asmenų, turinčių Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ir Sveikatos apsaugos ministerijos leidimą atvykti“, – Vyriausybės posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
 
Taip pat draudžiamas asmenų išvykimas iš miesto, išskyrus gyventojų, išvykstančių dėl darbo santykių kitose teritorijose, Nemenčinės mieste dirbančių kitų teritorijų gyventojų, taip pat asmenų, dėl būtinosios medicinos pagalbos vykstančių į kitą teritoriją ir asmenų, turinčių NVSC leidimą išvykimas.
 
Draudimai turėtų įsigalioti nuo ketvirtadienio 7 valandos ryto ir tęsis iki balandžio 23 dienos 24 val.
 
Premjeras Saulius Skvernelis kiek anksčiau teigė, kad koronaviruso situacija miestelyje tapo per daug pavojinga bei grėsminga. 
 
„Padėtis ten pakankamai grėsminga ir pavojinga. Turime imtis neatidėliotinų veiksmų – tą ir darome. Šiandienos COVID–19 komiteto posėdyje nusprendėme teikti Vyriausybės nutarimą dėl apribojimų šiame miestelyje įvedimo. Bus leidžiama atvykti tik čia gyvenantiems bei dirbantiems, kitais atvejais – tik turint specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą. Išvykti bus galima tik kitur dirbantiems ir tiems, kurie turi tai padaryti dėl sveikatos būklės“, – savo feisbuko paskyroje teigia S. Skvernelis.
 
„Esu patikintas ir dėl to, kad Nemenčinėje gyvenantiems žmonėms produktų tikrai nepritrūks, parduotuvių yra pakankamai, jų veikla nenutrūks“, – sakė jis.
 
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė LRT radijui sekmadienio rytą pranešė, kad naujame koronaviruso židinyje Vilniaus rajone, Nemenčinės mieste esančioje siuvykloje, susirgo jau 10 žmonių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.15; 16:00

Nacionalinės visuomenės priežiūros laboratorijos (NVPL) sekmadienio 7.00 val. duomenimis, Lietuvoje per šeštadienį patvirtinti 27 užsikrėtimo COVID–19 atvejai, ištirta 2 113 ėminių. Iš viso šalyje dabar yra 1 053 užsikrėtusieji koronaviruso infekcija.
 
Iki šiol iš viso ištirta 40 712 ėminių dėl įtariamo koronaviruso.
 
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) balandžio 11 d. 22.30 val. duomenimis, nuo šios infekcijos mirė 23 žmonės. Oficialiai gydėsi ir pasveiko 97 žmonės, iš jų 15 – sveikatos priežiūros specialistų.
 
Karantinas šalyje pratęstas iki balandžio 27 d. imtinai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.12

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyr. specialistė Daiva Razmuvienė sako, kad šiuo metu izoliacijoje esančių asmenų šalyje yra beveik 10 tūkst.
 
„Jei šiandien serga apie 912 asmenų, tai izoliacijoje esančių asmenų, kurie yra grįžę iš kitų šalių arba turėję (kontaktą su sergančiuoju. – ELTA) Lietuvoje, kadangi virusas plinta daugiau, yra beveik 10 tūkst. Į juos galima įskaičiuoti ir medikus”, – LRT radijui ketvirtadienį sakė D. Razmuvienė.
 
Pasak jos, šiuo metu registruota beveik pusantro šimto susirgusiųjų medikų, o kontaktą su sergančiuoju koronavirusu turėjo daugiau nei tūkstantis medikų.
 
„Iš šio skaičiaus tikrai bus ir teigiamų atsakymų, todėl infekuotų asmenų skaičius kils. Reikėtų labai anksti nesidžiaugti, nes kitos šalys didėjimą stebi per ilgesnį laikotarpį – per 12-15 dienų padvigubėja sergančiųjų skaičius. Lietuvoje padvigubėjimą stebime tarp 9–10 dienų.
 
Dar kol kas nusiraminti ir nesilaikyti visų rekomenduojamų karantine priimtinų priemonių tikrai būtų per anksti”, – sakė specialistė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.09; 02:00

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 437 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.
 
Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų – 437, per šeštadienį ištirti 1524 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirti 8424 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso.
 
Visais atvejais jau pradėti arba bus pradėti epidemiologiniai tyrimai.
 
Sveikatos apsaugos ministerija ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita.
 
Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.
 
Taip pat primenama, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje galima rasti informaciją apie vykdomus epidemiologinių tyrimų rezultatus ir apie koronavirusu užsikrėtusių žmonių lankytas vietas. Kitaip tariant, pateikiama atvejų epidemiologinės diagnostikos metu surinkta informacija, kurią susirgę žmonės pateikė NVSC specialistams.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.29; 09:00

Vilniaus oro uoste pasitinkami iš koronaviruso rizikos židinių lėktuvais grįžę keleiviai. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Antradienį Vilniaus oro uoste buvo pademonstruota, kaip yra pasitinkami iš koronaviruso rizikos židinių lėktuvais grįžę keleiviai. Pavakarę iš Milano grįžtančius keleivius pasitiko specialiais apsaugos kostiumais bei respiratoriais apsaugoti krašto apsaugos savanoriai kariai.
 
Minėtu reisu skridusi keleivė Bronislava žurnalistus patikino, kad yra labai patenkinta vykdoma patikra.
 
Karių savanorių budėjimas finansuojamas Lietuvos kariuomenės lėšomis
 
Apie budinčius oro uoste karius kalbėjęs Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo atstovas spaudai kapitonas Andrius Dilda sakė, kad visoje Lietuvoje savanoriai patikėtas užduotis vykdo Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostuose, kruizinių laivų ir krovos terminaluose.
 
„Klaipėdos regione turime Palangos oro uostą, taip pat kruizinių laivų, krovos terminalą. Kariai ten nebudės nuolatos, jie ten budės pagal nustatytą grafiką. Tuo metu, kai bus skrydžių iš patvirtintų regionų, iš kurių atvyks keleiviai, kariai padės Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovams registruoti atvykstančius piliečius ar svečius, taip pat kitas jiems patikėtas užduotis“, – žurnalistams antradienį sakė Gynybos štabo atstovas spaudai kapitonas A. Dilda.
 
Kariškis patvirtino, kad toks budėjimas yra finansuojamas iš Lietuvos kariuomenės lėšų.
 
„Kariai savanoriai yra pašaukti į taikos meto užduočių pajėgas, jiems tai yra tarnyba. (…) Kol kas kariuomenė yra pasiruošusi tiek, kiek reikės skirti karių ir užtikrinti pagalbą civilinėms institucijoms“, – sakė jis.
 
A. Dildos teigimu, kariai kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) ekspertais turėjo išsamų instruktažą, tad yra tinkamai pasirengę.
 
„Šiuo atveju būtent prieš šią užduotį kariai turėjo labai išsamų instruktažą su (Nacionalinio. – ELTA) visuomenės sveikatos centro atstovais ir tikrai yra parengti jų laukiančioms užduotims“, – patikino kptn. A. Dilda.
 
R. Lingienė: keleivių srautas mažėja
 
Tuo metu NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė tikino, kad bus patikrinti visi lėktuvu skridę keleiviai. Jiems taip pat bus suteikiamos būtinos rekomendacijos.
 
Vilniaus oro uoste. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

„Vykdoma sustiprinta medicininė, karantininė keleivių kontrolė. (…) Bus pasitikti visi keleiviai, atskridę tiesioginiais skrydžiais iš paveiktų teritorijų, ir patikrinamos orlaivyje surinktos užpildytos kortelės. (…) Taip pat jiems suteikiamos rekomendacijos, kad grįžę iš paveiktų teritorijų, jei įmanoma, dirbtų nuolatinį darbą“, – tikino ji.
 
Taip pat bus suteiktos rekomendacijos, kaip elgtis, jei jų sveikata pablogėtų, išmatuojama jų kūno temperatūra, sakė R. Lingienė.
 
NVSC Vilniaus departamento direktorė patikslino, kad minėtu reisu atskrido apie 40 keleivių.
 
„Pastebėjome tendenciją šią savaitę – keleivių srautas labai mažėja iš paveiktų teritorijų“, – tikino ji.
 
Pasak R. Lingienės, savaitgalį buvo labai daug keleivių, atskridusių iš slidinėjimo kurortų. Dėl to, pasak jos, savaitgalį reisai buvo pilni, kai paskutinėmis dienomis jų jau mažiau.
 
„Jeigu paveiktų regionų bus daugiau, (…) sustiprinta medicininė kontrolė bus vykdoma iš visų paveiktų regionų, bus įtrauktos kitos šalys, (…) tai reikės turbūt daugiau žmonių. Tai priklausys nuo mūsų susitarimo su oro uostu“, – sakė R. Lingienė.
 
Kartu ji pridūrė, kad nusileidusį pilną orlaivį sutinka 20-30 žmonių, šiuo metu tai, jos teigimu, – pakankamas skaičius.
 
Kalbėdama apie Respublikinėje Šiaulių ligoninėje gulinčią koronavirusu užsikrėtusią lietuvę, R. Lingienė patikino, kad virusas toliau neplinta.
Vilniaus oro uoste buvo pademonstruota, kaip yra pasitinkami iš koronaviruso rizikos židinių lėktuvais grįžę keleiviai. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 
„Visuomenėje šitas užkratas neplinta – yra vienas patvirtintas atvejis, jis yra puikiai lokalizuotas. Kaip minėjau, tai dėka to susirgusio žmogaus, dėka visuomenės sveikatos specialistų“, – apibendrino ji.
 
Iš Milano grįžusi keleivė: esu labai patenkinta
 
Iš Milano grįžusi keleivė Bronislava teigė, kad patikra ji yra labai patenkinta.
 
„Labai esu patenkinta patikra. Pirmiausia labai patiko, kad duoda rankas dezinfekuoti“, – teigė nusileidusio lėktuvo keleivė Bronislava.
 
„Viskas labai puiku. (…) Žinau visas rekomendacijas, visos šalys daro tą patį“, – pridūrė ji.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.04; 05:00