Ukrainoje sekmadienį vyksta parlamento rinkimai. Balsavimo teisę juose turi 30 mln. rinkėjų. Jie nuspręs, kam atiteks 424 Aukščiausiosios Rados mandatai.
 
Favorite laimėti rinkimus laikoma naujoji prezidento Volodymyro Zelenskio partija „Tautos tarnas“. Iš viso vietų Aukščiausioje Radoje siekia 22 partijos. Antroji vieta prognozuojama prorusiškai partijai „Opozicijos platforma – Už gyvenimą“.
 
Pagrindinės politinės problemos Ukrainoje ir toliau lieka kerojanti korupcija bei konfliktas su prorusiškais separatistais šalies rytuose.
 
„Tautos tarnas“ savo interneto svetainėje rašė: „Didžiausias prioritetas yra išvaduoti šalį nuo korupcijos, apiplėšinėjimo, kyšininkavimo ir tariamų šventųjų“. Didžioji dalis gyventojų sutinka, kad V. Zelenskio pirmtakui Petro Porošenkai nepavyko pažaboti korupcijos. „Transparency International“ korupcijos indekse Ukraina yra 120 vietoje iš 180 šalių.
 
V. Zelenskis per savo rinkimų kampaniją sustiprino viltis, kad bus užbaigtas penkerius metus trunkantis karas Rytų Ukrainoje. Separatistų teritorijose Donecke ir Luhanske rinkimai nevyksta.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.21; 06:00
 
 

Rytų Ukrainos separatistai paleido keturis nelaisvėje laikytus Ukrainos piliečius ir apibūdino tai „geros valios gestu“.
 
Vietos žiniasklaida skelbė, kad vyrai, kurių amžius svyruoja nuo 30 iki 54 metų, penktadienio popietę atvyko į Ukrainos sostinę Kijevą.
 
Kaip pranešama, kalinių perdavimą suorganizavo Rusijai palankus Ukrainos politikas Viktoras Medvedčiukas. Jis ir jo partija „Opozicijos platforma“ yra viešai remiami Kremliaus.
 
Ukrainos gyventojai po mažiau nei trijų savaičių balsuos išankstiniuose parlamento rinkimuose. Apklausose V. Medvedčiuko partijai prognozuojama antra vieta.
 
Tam tikras Donecko ir Luhansko sričių (Rytų Ukraina) dalis nuo 2014 metų kontroliuoja Maskvos remiami separatistai. Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, per kovas tarp separatistų ir Ukrainos saugumo pajėgų žuvo 13 000 žmonių.
 
Rusijoje, okupuotame Kryme ir vyriausybės nekontroliuojamose srityse Donbase nelaisvėje laikoma šimtai ukrainiečių politinių ir karo kalinių. Ukrainos kalėjimuose taip pat laikoma keli šimtai separatistų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.29; 03:00