Panevėžio apygardos teisme apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo panevėžiečiai, 48 metų K.G. ir 39 metų T. N. Pastarasis pripažintas kaltu dėl labai didelio kiekio narkotinės medžiagos platinimo organizavimo, o K. G. – šios nusikalstamos veikos vykdymo bendrininkų grupėje.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

2015 metų rugpjūčio 6 dieną netoli Panevėžio policijos pareigūnai sustabdė automobilį, vairuojamą K.G. Automobilyje įrengtoje slėptuvėje jie surado narkotinės medžiagos. Vėliau ekspertai nustatė, kad tai – 150 gramų heroino, iš kurio galima pagaminti apie 400 dozių.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad tą dieną minėtus narkotikus už 12 tūkst. 750 eurų K. G. iš nenustatyto asmens įsigijo Vilniuje. Pareigūnai išsiaiškino, kad visą šią operaciją suplanavo, narkotikų pardavėją surado bei nurodymus savo bendrininkui telefonu davė T. N. , atliekantis bausmę Marijampolės pataisos namuose. Aštuonis kartus teistas T. N. tuo metu jau atlikinėjo bausmę už labai didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimo.

K. G. savo kaltę pripažino iš dalies – jie neigė, kad narkotikus gabeno T. N. nurodymu bei tvirtino, kad 400 dozių heroino įsigijo savo reikmėms, kadangi yra narkomanas. Pinigus, kuriuos sumokėjo už narkotikus, jis teigė užsidirbęs iš prekybos dėvėtais baldais, rūbais ir sendaikčiais, atsivežtais iš užsienio.

T. N. kaltu kategoriškai neprisipažino. Jis tvirtino, kad telefonu nurodymus dėl narkotikų pirkimo perdavė kito nuteistojo prašymu, pats net nesuprasdamas, apie ką eina kalba.

Teisiamųjų parodymus teismas vertino kritiškai,, juos paneigė surinkti ikiteisminio tyrimo duomenys, liudytojų parodymai, užfiksuoti telefoniniai pokalbiai.

Vasario 20 dieną Panevėžio apygardos teismas T. N. pripažino kaltu dėl labai didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimo organizavimo ir skyrė jam 13 metų laisvės atėmimo. Subendrinus su anksčiau skirta ir dar neatlikta bausme, T. N. nelaisvėje turės praleisti 18 metų.

K. G. pripažintas kaltu dėl labai didelio narkotinių medžiagų platinimo bendrininkų grupėje ir nuteistas 11 metų laisvės atėmimo.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikiusio Panevėžio apygardos prokuratūros ONKTS prokuroro S. Daunoravičiaus teigimu, šį nusikaltimą išaiškinę Panevėžio kriminalistai padarė labai svarbų darbą. „Narkotikų platinimą organizavę ir bendrininkų grupėje vykdę asmenys nuteisti griežtomis laisvės atėmimo bausmėmis, o į gatves ar įkalinimo įstaigas nepakliuvo keturi šimtai heroino dozių“, – sakė prokuroras.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys).

2017.03.16; 01:15

Panevėžio apygardos prokuratūroje dirbanti prokurorų pora – Vytautas ir Jelena Sabaliauskai prieš Šv. Kalėdas sulaukė staigmenos iš Londone gyvenančio sūnaus Andriaus.

Prieš šventes sūnaus atsiųstame siuntinyje tėvai rado jam skirtą Didžiosios Britanijos policijos apdovanojimą – Aukso medalį ir sužinojo apie didvyrišką jo poelgį. Iki tol vyras apie Londono metro stotyje vykusį kruviną incidentą tėvams nepasakojo, nenorėdamas jų jaudinti. 

„Išskirtiniai veiksmai išskirtinėmis aplinkybėmis“ – taip pristatomas A. Sabaliausko poelgis kartu su medaliu atsiųstame diplome, pasirašytame Nacionalinės policijos vadovų tarybos pirmininkės, vyriausiosios konsteblės Saros Thornton. Diplome rašoma, kad šiuo policijos apdovanojimu A. Sabaliauskas įvertintas už pilietišką drąsą, parodytą 2015 metų gruodžio 5 dieną Leytonstono metro stotyje Londone. 

Prieš metus minėtoje Rytų Londono metro stotyje įvykęs kruvinas incidentas žiniasklaidos buvo plačiai paviešintas. Šeštadienio vakarą, apie 19 val., peiliu ginkluotas 29 metų iš Somalio kilęs Muhhidin‘as Mire‘as užpuolė atsitiktinį praeivį – 59 metų muzikantą. Palikęs subadytą auką gulėti, užpuolikas toliau mosikavo peiliu ir šūkavo, kad tai kerštas už musulmonų bombardavimą Sirijoje. 

Atsitiktinai tuo metu šioje metro stotyje buvęs A. Sabaliauskas nepasimetė. Beginklis lietuvis, laikydamasis saugaus atstumo, bandė M. Mire‘ą nuraminti ir atitraukti jo dėmesį nuo kitų metro buvusių žmonių. Net kelis kartus nusikaltėlis bandė jam smogti peiliu, o A. Sabaliauskas nuo jo smūgių tarsi skydu apsigynė savo turėta kuprine. 

Nukreipdamas ginkluoto ir pavojingo vyro dėmesį į save, A. Sabaliauskas galbūt išgelbėjo ir peiliu sužaloto muzikanto bei šiam puolusio padėti londoniečio gydytojo Mathew Smith gyvybes. Nors netoliese blaškėsi įsiutęs užpuolikas, gydytojas rankomis laikė užspaudęs žaizdą sužeistojo kakle, kol atskubėjo medikai. Jei ne ši pirmoji pagalba, vyras būtų mirtinai nukraujavęs. 

A.Sabaliausko ir kelių kitų praeivių dėka somalietis nespėjo nei pabėgti, nei rimčiau sužaloti kitų stotyje buvusių žmonių, kol atvyko policijos pareigūnai. Policininkai, panaudoję elektros šoko prietaisą, M. Mire‘ą nuginklavo ir sulaikė.

Šiemet rugpjūtį M. Mire‘ą teismas pripažino kaltu dėl kelių žmonių sužalojimo, grasinimų peiliu bei pasikėsinimo nužudyti ir skyrė jam laisvės atėmimą iki gyvos galvos. Kadangi buvo nustatyta, kad išeivis iš Somalio serga paranojine šizofrenija, jis gydomas psichiatrijos ligoninėje. 

A.Sabaliausko ir kartu su juo užpuolikui neleidusio pasprukti lenko Daniel Bielinski didvyriškas elgesys neliko nepastebėtas. Jie abu buvo nominuoti kasmet Didžiosios Britanijos policijos skelbiamuose apdovanojimuose už drąsą („Bravery awards“), kuriuose apdovanojami išskirtinę narsą pademonstravę žmonės. 

Neseniai surengto nominantų pagerbimo vakaro metu A. Sabaliauskui buvo įteiktas Aukso medalis už parodytą drąsą ir pilietiškumą. 

Apie pavojingą incidentą metro stotyje A. Sabaliausko tėvai sužinojo tik gavę jo prieškalėdinį siuntinį. Iki tol sūnus, nenorėdamas jaudinti tėvų, nieko apie šį neeilinį nuotykį nepasakojo. 

Pasak ilgamečio Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Vytauto Sabaliausko, savo poelgio sūnus nesureikšmino. Maždaug 6 metus Londone gyvenantis jaunesnysis Sabaliauskų sūnus dirba apsaugos darbuotoju. Gyvendamas Lietuvoje A. Sabaliauskas žaidė tinklinį, kaip savanoris tarnavo Lietuvos kariuomenėje – greičiausiai geri fiziniai duomenys jam ir padėjo per užpuolimą metro stotyje. 

Šis užpuolimas buvo plačiai nušviestas pasaulio žiniasklaidos.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys).

2016.12.28; 15:28

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai apygardos teismui perduoda baigtą tirti dailininko Justino Vienožinskio sodybos ir istorinių vertybių plėšimo baudžiamąją bylą.

Šio nepaprastai šalies visuomenę ir meno gerbėjus sujaudinusio nusikaltimo tyrimui vadovavęs Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Aurelijus Navickas ir ikiteisminį tyrimą atlikę Panevėžio apskrities VPK pareigūnai specialioje spaudos konferencijoje pateikė informaciją visuomenei apie tai, kaip pavyko demaskuoti žymaus dailininko sodybos ir istorinių vertybių plėšimu įtariamą organizuotą grupę ir surinkti duomenis nusikaltimo bendrininkų kaltinimams pagrįsti.

Continue reading „Dailininko J. Vienožinskio sodybos ir istorinių vertybių plėšimo bylą prokurorai perduoda teismui“

Šiandien Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre nuo pat ryto šurmuliuoja geriausios šalies jaunųjų teisės žinovų ir jų palaikymo komandos, iš tolimiausių šalies rajonų ir miestų atvykusios dalyvauti šių tradicinių varžytuvių baigiamajame etape.

Šiemet kelialapius į respublikinio bendrojo lavinimo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių teisinių žinių konkurso „Temidė“ finalinį etapą iškovojo Alytaus rajono Pivašiūnų vidurinės mokyklos, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, Kauno „Vyturio“ katalikiškos vidurinės mokyklos, Pagėgių Vilkyškių Johaneso Bobrovskio vidurinės mokyklos, Palangos Senosios gimnazijos, Panevėžio „Minties“ gimnazijos, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos ir Utenos „Dauniškio“ gimnazijos komandos.

Continue reading „„Temidės“ konkurso finalas Panevėžyje: kas nugalės šiemet?“

Spalio 25-ąją Panevėžio apygardos teisme vykusiame Europos teisės ir Konstitucijos dienai paminėti skirtame renginyje – vadinamajame „Protų mūšyje“ savo žiniomis varžėsi teismų, prokuratūros ir policijos pareigūnų komandos, su kuriomis pasišovė pasigalynėti miesto varžytuvėse nugalėjusi Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleivių grupė.

Šiose žinių varžytuvėse Panevėžio apygardos prokuratūros garbę gynusi Panevėžio apylinkės komanda, kurioje dalyvavo prokurorai Lina Šimonienė, Marina Jelizarova, Gražvydas Kazlauskas ir prokuroro padėjėjas Darius Vileišis su Vilniaus Universiteto studente Anželika Pavlova, žiniomis ir sumanumu nurungė kolegas teisininkus bei tapo „Protų mūšio“ konkurso nugalėtojais.

Continue reading „Panevėžio prokurorai „Protų mūšyje“ žiniomis nurungė kolegas“

Teismą pasiekė dar viena sukčiavimo internetine bankininkyste byla

Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai Biržų rajono apylinkės teismui perdavė nagrinėti didelės apimties – 46 nusikalstamų veikų baudžiamąją bylą, kurioje anksčiau teistas 27 metų šio rajono gyventojas kaltinamas neteisėtai disponavęs svetimų elektroninių mokėjimo priemonių duomenimis ir juos panaudodamas inicijavęs finansines operacijas bei savo naudai apgaule įgijęs svetimą turtą.

Continue reading „Panevėžio apygardos prokuratūra informuoja“

Antrankiai_mazi

Viena iš keturių su seksualine prievarta prieš vaikus susijusių baudžiamųjų bylų, perduotų Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Igno Railos, baigta nagrinėti apygardos teisme.

Šioje nusikaltimų žmogaus seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui baudžiamojoje byloje mažamečio seksualine prievarta buvo kaltinamas nepilnametis, gyvenantis Panevėžio rajono viename kaime.

Valstybės kaltintojas prokuroras Ignas Raila už labai sunkų nusikaltimą – mažamečio seksualinį išnaudojimą prašė penkiolikmetį teisiamąjį pripažinti kaltu ir nuteisti ketverių metų šešių mėnesių laisvės atėmimu, bausmės vykdymą atidėti trejiems metams.

Continue reading „Mažamečio seksuailine prievarta kaltintam penkiolikmečiui prokuroras paprašė bausmės“

Antrankiai_mazi

Vakar baigęs nagrinėti dar vieną su internetinėmis pažintimis ir sukčiavimais susijusią nusikaltimų nuosavybei ir finansų sistemai baudžiamąją bylą, perduotą Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorų, teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo 19-os metų panevėžiečiui H .V. už svetimu vardu paimtus kreditus paskirta 90 parų arešto bausmė, jam teks atlyginti padarytą turtinę žalą greitųjų kreditų bendrovei.

„Mielasis draugas“ iš internetinių pažinčių klubo buvo susikūręs anketas svetimais vardais. Internetiniuose puslapiuose vaikinas prisiregistravo turėdamas tikslą susirašinėjimo metu išvilioti elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus ir svetimu vardu paimti 750 ar vieno tūkstančio litų greituosius kreditus. Jaunuolis  prisipažino šią sukčiavimo idėją nusipirkęs vienoje interneto svetainėje už 50 litų ir tikėjosi, kad jo paimtus kreditus teks grąžinti kitiems asmenims.

Continue reading „„Mielasis draugas“ iš internetinių pažinčių klubo jau areštinėje“

venckiene_neringa

„Drą­sos ke­lio“ po­li­ti­nės par­ti­jos rin­ki­mų šta­bą pri­bloš­kė Pa­ne­vė­žio apy­gar­dos vy­riau­sio­jo pro­ku­ro­ro Jus­ti­no Pup­kos pra­šy­mas Vy­riau­sia­jai rin­ki­mų ko­mi­si­jai leis­ti pa­trauk­ti bau­džia­mo­jon at­sa­ko­my­bėn ir ki­taip su­var­žy­ti lais­vę Ne­rin­gai Venc­kie­nei bei Aud­ro­nei Sku­čie­nei, ku­rios įre­gist­ruo­tos kan­di­da­tė­mis į Sei­mo na­rius.

Par­ti­jos pra­ne­ši­me spau­dai ra­šo­ma: „Ži­nant, kaip van­giai Lie­tu­vos pro­ku­ro­rai ti­ria sun­kiau­sius nu­si­kal­ti­mus, me­tų me­tus vil­ki­na pa­teik­ti tei­si­nės pa­gal­bos pra­šy­mus net re­zo­nan­si­nė­se by­lo­se, dar la­biau pri­bloš­kia pro­ku­ro­rų uo­lu­mas ir sku­ba: tik rug­sė­jo 14 die­ną kan­di­da­tams su­teik­ta tei­si­nė ne­lie­čia­my­bė, o jau rug­sė­jo 18 die­ną pa­rei­ka­lau­ta ją pa­nai­kin­ti.

Continue reading „„Drąsos kelias“: prokuratūra ir teismai paverčiami politinės kovos įrankiais“

venckiene_neringa

2012 m. kovo 23 d. antstolei S.Vaicekauskienei vykdant Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo V.Kondratjevo sprendimą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo su L.Stankūnaite, buvo panaudota prievarta prieš mažametę.

Per televiziją ir internete viešai paskelbtoje filmuotoje medžiagoje visi galėjo matyti keliasdešimties policininkų žiedu apjuostą kiemą, o namuose – su nebyliu viską stebėjusios antstolės ir aukšto policijos pareigūno pritarimu bei talkinant veidus kaukėmis slepiantiems apsaugininkams – grobiamą, tąsomą, gniaužomą mergaitę. Šiuose vaizduose taip pat matėme apsaugos darbuotojo staigiu koviniu veiksmu partrenktą ant grindų mažametės močiutę. Matėme išdaužytais dantimis, kruvinu veidu močiutės seserį.

Continue reading „Neringa Venckienė: „Palikite ramybėje nors mano senus tėvus ir tetą““