PAR: vandalai suniokojo politiko ir pramonininko C. Rhodeso biustą. EPA-ELTA nuotr.

Pietų Afrikos Respublikoje vandalai suniokojo žinomo britų politiko ir pramonininko, vieno iš kasybos industrijos Afrikos pietuose kūrėjų Cecilo Rhodeso bronzinį biustą. Tai trečiadienį pranešė PAR televizijos kanalas ENCA.
 
„Nudaužta ir pavogta C. Rhodeso bronzinio biusto, esančio jo memorialiniame komplekse Keiptauno priemiestyje, galva“, – pareiškė istorikas Gabrielis Brownas, kuris išvakarėse aptiko nusikaltimo pėdsakus. Kol kas nežinoma, kas konkrečiai įvykdė šį vandalizmo aktą.
 
Memorialinis kompleksas buvusio C. Rhodeso dvaro, kurį jis įsigijo 1893 metais, teritorijoje buvo pastatytas 1912 metais. Jo centrinis objektas yra pastatas su antikinio stiliaus portiku, kuriame ant granito postamento stovi C. Rhodeso bronzinis biustas. Postamente iškaltos jo artimo draugo, britų rašytojo ir poeto Rudyardo Kiplingo eilės.
 
2015 metų pavasarį C. Rhodeso bronzinė statula buvo pašalinta iš Keiptauno universiteto teritorijos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.07.16; 03:00
interpol

Rugpjūčio 3 dieną Pietų Afrikos Respublikos (PAR) teismas 15-ai metų įkalino buvusį Interpolo prezidentą ir buvusį PAR policijos vadovą Džeką Selebį.

Teisme įrodyta, kad D.Selebis paėmė 160 tūkst. dolerių sumą siekiančius kyšius iš verslininko, įtakingo narkotikų barono Gleno Agleočio. Be to, nustatyta, kad kelis kartus G.Agleotis jam dovanojo brangius drabužius – “Gučči” ir “Versače” gaminius.

Džekas Selebis vadovavo Interpolui 2004 – 2008 metais. Tuo pačiu metu jis vadovavo ir PAR policijai (šalies policijos vadovo pareigas ėjo nuo 1998 metų). Tačiau 2008 metų pradžioje D.Selebis atsistatydino iš Interpolo prezidento pareigų.

Continue reading „Nuteistas buvęs Interpolo vadovas“