Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Vilniuje susitikęs su Kremliaus kritiku, buvusiu pasaulio šachmatų čempionu Gariu Kasparovu, aptarė pilietinės visuomenės padėtį Rusijoje, demokratinių jėgų vienijimosi perspektyvas, galimus jų vystymosi kelius.

G. Kasparovas į Lietuvą atvyko dalyvauti Vilniuje rengiamame Laisvosios Rusijos forume.

D. Skusevičius pabrėžė, kad „Lietuva netapatina Kremliaus ir jo vykdomos politikos su visa Rusija, todėl Lietuvos parama Rusijos pilietinei visuomenei, demokratinėms jėgoms užima svarbią vietą Lietuvos užsienio politikos prioritetuose.“

G. Kasparovas išreiškė padėką Lietuvos politikams ir institucijoms už nuoseklią paramą Rusijos opozicijos aktyvistams ir organizacijoms.

Naudodamasis proga viceministras D. Skusevičius pasveikino G. Kasparovą penktadienį minint 55-ąjį gimtadienį.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.04.14; 03:00

Lietuvoje tebemadinga privataus kaltinimo tvarka kelti baudžiamąsias bylas visiems, parašiusiems bent kiek aštresnį straipsnį ar komentarą.

O kol galioja civilizuotoms valstybėms nepriimtina nuostata viešą žodį analizuoti į pagalbą pasitelkiant būtent baudžiamojo kodekso straipsnius, noriu prisiminti nutikimą, kuris, mano supratimu, byloja, jog vieša kritika ir viešai išguldytos nepalankios versijos, – ne pats skaudžiausias ir ne pats pavojingiausias reiškinys.

Tai nutiko maždaug prieš 15-a metų, kai redagavau karinį priedą „Vardan Lietuvos“. Kadangi karinį priedą finansiškai rėmė tuometinė Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos vadovybė, kartais tekdavo važiuoti ne tik į poligonus, bet ir į oficialius priėmimus.

Continue reading „Vieša kritika – ne pats blogiausias dalykas“

„Naujienos iš spaudos konferencijos turi pakliūti į antraštes, bet birželio 5-ąją dieną Ženevoje aš daviau dingstį paskelbti šiek tiek daugiau naujienų negu ketinau“, – taip pradeda savo straipsnį laikraštyje "The Daily Beast" Garis Kasparovas. Jis paaiškina, kad atvyko į Ženevą pasiimti Moriso B. Ebremo teisių gynimo premijos.

„Spaudos konferencijoje vienas žurnalistas uždavė klausimą, kurį girdėjau šimtus kartų – ar aš nesibaiminu dėl savo saugumo ir laisvės Vladimiro Putino Rusijoje. Bet aš atsakiau ne taip, kaip paprastai, girdi, gyvenime apskritai negalima būti dėl nieko garantuotam. Aš atsakiau, kad jei grįšiu į Rusiją, tai man kils rimtų abejonių, ar galėsiu vėl išvažiuoti, nes vasarį jau buvo akivaizdu, kad mane palies tebesitęsiantys politinių protestų dalyvių persekiojimai. Taigi, kol kas, apibendrinau (jeigu tik turiu teisę pats save cituoti, kad viskas būtų tikslu) – aš susilaikysiu ir negrįšiu į Rusiją“, – rašo G.Kasparovas. 

Continue reading „Garis Kasparovas: aš negrįšiu į niūrią V.Putino Rusijos realybę“