Latvijoje pirmadienį patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis, pranešė šios šalies Sveikatos apsaugos ministerija.
 
Virusas patvirtintas moteriai, ji gyvena Rygoje ir neseniai lankėsi Italijoje, praneša bb.lv.
 
Greitosios medicinos pagalbos tarnyba ją pristatė į Latvijos infektologijos centrą. Moters sveikatos būklė, kaip pranešama, nėra sunki.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.03.03; 00:30

Šiauliai

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad 39 metų pacientė užsikrėtusi koronavirusu yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje.
 
Lietuvoje penktadienį nustatytas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronaviruso (COVID-19) atvejis. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) 2020 m. vasario 24 d. grįžusiai pacientei.
 
„Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra. Informuojama, kad pacientei pasireiškę simptomai yra lengvi, ji šiuo metu neturi temperatūros, jai taikomas reikalingas gydymas. Moteris stebima nuo pat grįžimo į Lietuvą, taip pat, kaip ir kiti keliautojai, grįžtantys iš paveiktų zonų“, – teigiama pranešime spaudai.
 
Ligoninėje yra stebimi trys pacientės šeimos nariai, vertinama jų sveikatos būklė, kol kas jiems COVID-19 simptomai nepasireiškė. Taip pat šiuo metu nustatomi su užsikrėtusiąja bendravę asmenys, vertinama jų sveikatos būklė, nė vienam kol kas simptomai nepasireiškė.
 
„Nepaisant dėtų pastangų, aktyvių prevencinių veiksmų, kuriuos atlikome vieni pirmųjų, tenka paskelbti, kad koronavirusas neaplenkė Lietuvos. Puikiai supratome, kad grėsmė yra, tad šiam scenarijui ruošėmės intensyviai. Šioje situacijoje džiugina tinkamai atlikti namų darbai, nes visos institucijos reagavo į situaciją ir atliko tuos veiksmus, kuriuos ir turėjo atlikti“, – sako Valstybės ekstremalių situacijų centro vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
 
Lietuvoje aptiktas pirmas koronavirusu susirgęs žmogus
 
„Tai moteris 39 metų, ji lankėsi Veronoje (…) Panikuoti nereikia, žmonės turi eiti į darbą. Niekas neturi slėptis, niekas neturi nieko pirkti“, – 3 val. nakties Vyriausybėje pranešė A. Veryga.
 
Pasak ministro, moteris iš Veronos atskrido į Kauną.
 
Laboratorijos vadovas Vytautas Vidmantas Zimnickas teigė, kad ketvirtadienį po pietų buvo atvežti mėginiai.
 
„Tai buvo popietiniai mėginiai. Paimti buvo 9 mėginiai, aštuoni buvo neigiami“, – sakė jis.
 
„Dabar aktyvuojasi visas mechanizmas. Žmonės, kurie keliavo kartu, kurie buvo kartu, jie tampa aukštos rizikos ir jie taip pat bus stebimi“, – teigė A. Veryga.
 
Anot S. Malinausko, šiuo metu atliekamos visos reikalingos procedūros ir daugiau informacijos bus pateikta 9 val. ryte.
 
„Visuomenė gali jaustis visiškai saugi, yra visiškai kontroliuojamas atvejis. Specialistai atlieka savo darbą“, – kalbėjo S.Malinauskas.
 
Sveikatos apsaugos viceministro, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centro (ESOC) koordinatoriaus Algirdo Šešelgio teigimu, esminis uždavinys, kurį reikės įgyvendinti dabar – užkirsti kelią viruso plitimui.
 
„Šiuo metu dedamos visos pastangos, kad kuo greičiau būtų nustatyti visi su užsikrėtusiuoju bendravę asmenys. Tai leis pritaikyti numatytas prevencines priemones ir išvengti tolimesnio infekcijos plitimo. Savo ruožtu, prašau žmonių nepanikuoti, sekti oficialią informaciją ir laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių“, – teigia A. Šešelgis.
Lapė laikoma gudria, klastinga plėšrūne. Ji tapo Šiaulių simboliu. Slaptai.lt nuotr.
 
SAM primena, kad nekeliavus į šalis, kur vyksta COVID-19 plitimas visuomenėje ir neturėjus kontakto su keliavusiaisiais bei nejaučiant susirgimui būdingų, gripą primenančių simptomų, jokių tyrimų atlikti ar imtis specialių priemonių nėra reikalo.
 
Tuo metu, jei simptomai pasireiškė per dvi savaites po kelionės į paveiktas zonas ar kontakto su žmonėmis, kuriems patvirtintas COVID-19, tokiu atveju reikia nedelsiant skambinti į Bendrąjį pagalbos centrą telefonu 112, pateikti susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų rekomendacijas.
 
Siekiant apsisaugoti nuo koronavirusinių infekcijų rekomenduojama laikytis standartinių ligos plitimą mažinančių priemonių: dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu, neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę), laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius), vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.28; 06:00

Dėl koronaviruso kuriamo Valstybės lygio operacijų centro visuomenės informavimo grupei vadovaus premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas. Anot jo, visuomenė bus nedelsiant informuota, jei Lietuvoje bus patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis.
„Visuomenės informavimo grupei vadovausiu aš, ministro pirmininko patarėjas“, – sakė S. Malinauskas.
 
„Norime iš karto informuoti, kad jau kelinta diena girdime įvairių spekuliacijų dėl pirmųjų fiksuotų atvejų. Gripo formos būna palaikomos koronavirusu. Norime aiškiai informuoji, jeigu tik bus nustatytas Lietuvoje pirmas atvejis, apie tai visuomenė bus informuota nedelsiant. Tai turėtų visi rimtai išgirsti ir visų kitų spekuliacijų reikia atsisakyti, nes tai visuomenės klaidinimas ir gąsdinimas“, – sakė jis.
 
Sprendimą dėl masinių renginių atšaukimo priims ketvirtadienį
 
S. Malinauskas taip pat patvirtino, kad Valstybės lygio operacijų centras ketvirtadienį priims sprendimą ir dėl penktadienį „Žalgirio“ arenoje vyksiančių Eurolygos rungtynių tarp  „Žalgirio“ klubo bei  Milano „AX Armani“ ekipos.
 
„Visi klausimai su masiniais renginiais: krepšinio varžybos, artėjanti Kaziuko mugė, didžiuliai Kovo 11 dienos renginiai ir t.t., jie bus svarstomi ekstremalių situacijų aktyvuotame centre. Sprendimus priiminės centro vadovas, specialistai. Rytoj yra bendras posėdis, klausimai bus svarstomi“, – patvirtino S. Malinauskas.
 
Dėl koronaviruso grėsmės bus kuriamas Valstybės lygio operacijų centras, siūloma, kad jam vadovautų sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.27; 00:33

Prancūzijoje mirė naujuoju koronavirusu užsikrėtęs turistas iš Kinijos – tai pirmasis mirties atvejis Europoje, praneša BBC.
 
Pasak Prancūzijos sveikatos ministrės Agnès Buzyn, mirė 80-metė moteris iš Hubėjaus provincijos Kinijoje.
 
Į Prancūziją ji atvyko sausio 16 d. Po devynių dienų ji buvo atskirta specialioje ligoninėje įrengtoje palatoje.
 
Anksčiau pranešta tik apie tris mirtis už žemyninės Kinijos ribų – Honkonge, Filipinuose ir Japonijoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.02.16; 10:12