Policininkai Vašingtone, netoli Baltųjų rūmų, sulaikė moterį, kurios automobilyje buvo rastas užtaisytas pistoletas. Tai sekmadienį pranešė televizijos kanalas „Fox News“, remdamasis JAV teisėsaugos institucijomis.
 
Jų duomenimis, 66 metų moteris mėgino patekti į aptvertą JAV prezidento rezidencijos teritoriją pro kontrolės postą. Ji teigė norinti perduoti Joe Bidenui kažkokį laišką.
 
Pareigūnai apieškojo jos automobilį, pastatytą netoli Baltųjų rūmų, ir rado jame užtaisytą pistoletą. Moterį, kurios tapatybė neatskleidžiama, lydėjo vyras, ginkluotas pneumatiniu šautuvu. Moteris sulaikyta, kadangi jos pistoletas nebuvo įregistruotas, ir perduota Slaptajai tarnybai, kuri rūpinasi pirmųjų valstybės asmenų apsauga.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.15; 00:30

Pistoletų kabūros. Slaptai.lt nuotr.

Kapitolijaus policija tiria informaciją, ar kongresmenas respublikonas Andy`is Harrisas ketvirtadienį tikrai mėgino įsinešti pistoletą į JAV Kongreso Atstovų Rūmų posėdžių salę. Tai pranešė televizijos kanalas NBC.
 
„Vienas iš saugumo tarnybos pareigūnų pastebėjo šaunamąjį ginklą pas kongresmeną A. Harrisą ir perdavė šią informaciją savo vyresnybei“, – sakė žurnalistams Kapitolijaus policijos atstovas. Jis patikslino, kad A. Harrisui nepavyko įsinešti pistoleto į salę.
 
Praėjusią savaitę naujasis tvarką Atstovų Rūmuose prižiūrintis seržantas Timothy`is Blodgettas įvedė taisykles, pagal kurias kongresmenai dabar turi būti patikrinti metalo ieškikliu prieš jiems įeinant į Amerikos parlamento žemųjų rūmų posėdžių salę.
 
Sausio 6 d. ankstesnio JAV prezidento respublikono Donaldo Trumpo šalininkai įsiveržė į Kongreso pastatą, kad sutrukdytų patvirtinti lapkričio 3 d. įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo demokratas Joe Bidenas, rezultatus.
 
Minia patraukė prie Kapitolijaus po D. Trumpo kreipimosi į savo šalininkus, susirinkusius prie Baltųjų rūmų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.22; 09:35

Pistoletų kabūros. Slaptai.lt nuotr.

Jungtinės Karalystės (JK) policija šeštadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl pranešimų, kad užsienio reikalų sekretoriaus Dominico Raabo asmens sargybinis ant lėktuvo sėdynės paliko užtaisytą ginklą. Pareigūnas buvo nušalintas nuo tarnybos.
 
Londono policija paskelbė, kad vienas iš pareigūnų buvo nušalintas nuo tarnybos, pasirodžius pranešimams, jog penktadienį į Londono Hitrou oro uostą nusileidusio „United Airlines“ lėktuvo salone buvo rastas užtaisytas ginklas. Šiuo lėktuvu D. Raabas skrido iš Vašingtono, kur susitiko su JAV pareigūnais.
 
Laikraštis „Sun“ pranešė, kad valytoja ant lėktuvo sėdynės rado dėkle esantį ginklą. Apie tai ji informavo oro uosto vadybininkus.
 
Policija apžiūrėjo lėktuvo saloną, vėliau išsiaiškinta, kad ginklas priklauso vienam iš D. Raabo apsaugos darbuotojų.
 
„Esame informuoti apie skrydžio į JK rugsėjo 18 d., penktadienį, metu įvykusį incidentą. Į šią problemą žiūrime labai rimtai“, – teigė Londono policijos atstovas.
 
„Kol bus atliekamas vidinis tyrimas dėl incidento aplinkybių, pareigūnas nušalinamas nuo tarnybos“, – sakė jis.
 
Buvusio premjero Davido Camerono apsauginis sukėlė panašią kitų pareigūnų reakciją, kai vasario mėnesį lėktuvo tualete taip pat paliko ginklą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.20; 07:00

Vyras centrinės Rusijos Riazanės regione nušovė penkis žmonės už tai, kad šie naktį neva per garsiai kalbėjo po jo langais, sekmadienį pranešė tyrėjai.
 
Šaudynės Riazanės regione įvyko tuo metu, kai šalyje paskelbtas karantinas, o žmonėms draudžiama be reikalo išeiti iš namų.
 
32-ejų vyras nedideliame Jelatmos miestelyje pradėjo šaudyti į keturis vyrus ir moterį, kurie neva „gatvėje po jo langais garsiai kalbėjosi“. Tyrėjų teigimu, incidentas įvyko šeštadienį apie 22 val.
 
Jelatma yra netoli Riazanės, kuri nuo sostinės Maskvos nutolusi per maždaug 200 km.
 
Rusijos Tyrimų komiteto teigimu, vyras išėjo į savo buto balkoną paprieštarauti garsiai kalbančiai grupei žmonių, tada prasidėjo ginčas ir vyras išsitraukė savo ginklą bei pradėjo šaudyti.
 
„Jie visi žuvo vietoje“, – sakoma pranešime.
 
Sekmadienį į įvykio vietą nuvyko Riazanės regiono vicegubernatorius Igoris Grekovas. Įtariamasis, kurio vardas neskelbiamas, buvo sulaikytas. Jo butas apieškotas, o nusikaltimo ginklas buvo konfiskuotas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.05; 00:30

26 metų vokietis Badeno Viurtembergo žemėje Rot am Zė miestelyje nušovė tėvą, motiną ir dar keturis giminaičius. Policijos duomenimis, šaulys šaudė iš pistoleto.
 
Įtariamasis sulaikytas prie namo, kuriame ir vyko šaudynės. Policija spėja, kad tai šeiminė drama.
 
Aukos yra trys 36, 65 ir 69 metų amžiaus vyrai bei trys 36, 56 ir 62 metų amžiaus moterys. Dar du žmonės buvo sužeisti, vieno jų gyvybei gresia pavojus. Spėjamas šaulys taip pat grasino dviem 12 ir 14 metų paaugliams.
 
Vyro motyvas kol kas nežinomas, policija jokių duomenų apie tai neteikia. Įtariamasis yra vokietis, turintis leidimą ginklui ir gyvenantis name, kuriame įvykdytas nusikaltimas. Vyras po žudynių pats paskambino policijai. Ginklas vėliau rastas pastate. Vyras šiuo metu yra policijos areštinėje ir, anot duomenų, parodymų neduoda.
 
Tyrimą perėmė kriminalinė policija, kuris mėgins nustatyti kruvinų žudynių priežastis.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.01.25; 05:24

Kastytis Stalioraitis. Slaptai.lt nuotr.

Net daugelį ieškančių tiesos Jono Noreikos istorijoje baugina ir klaidina žydų suvarymo į geto ir jų turto konfiskavimo faktas.

O tiesa paprasta. Pas tave į kabinetą įsiveržia ginkluotas nacis, įremia tau į smilkinį pistoletą ir liepia vykdyti įsakymą, neperžengiantį gyvybės ribos. O, ne, aš nevykdysiu jūsų įsakymo, aš atsistatydinu, turėjo išdidžiai pareikšti Jonas Noreika. Ir gauti kulką į kaktą? Toks pasirinkimas?

Vėliau, kai jau pistoleto prie smilkinio nebuvo, jis pasirinko Štuthofą.

Naujoji atminimo lenta, skirta Jono Noreikos garbei. Slaptai.lt nuotr.

Apie tai, kaip naciai susidorodavo su nepaklusniais europiečiais, net savais vokiečiais, literatūros su įrodymais – kiek nori. Žinoma, pistoletas galėjo būti, galėjo ir nebūti. Galėjo pakakti ir ginkluotų automatininkų kieme. Ir komendanto tonas galėjo būti mandagus.

Tik ne J. Noreika, jei gyvas būtų, civilizuotoje valstybėje turėtų įrodinėti, kad buvo pistoletas ar automatininkai, o tie, kurie jį kaltina, įrodyti, kad jų nebuvo ir kad J. Noreikai iš viso nieko nebūtų atsitikę už įsakymo nevykdymą.

2019.09.08; 09:30

 

Žandarmerijos darbuotojai pirmadienio vakare Bulgarijos prezidento administracijos priimamajame sulaikė ginkluotą vyrą. Tai pranešė televizijos kanalas „Nova TV“.

Jo duomenimis, 71 metų amžiaus vyras turėjo pistoletą su dviem atsarginėmis apkabomis ir grasino prezidento administracijos darbuotojams.

Šiuo metu vyrą apklausia policijos pareigūnai, kurie aiškinasi jo poelgio motyvus.

Incidento metu Bulgarijos prezidentas buvo Lenkijoje, Katovicų mieste, kur vyksta JT klimato kaitos konferencija.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.05; 01:00