Venecijoje guminių batų reikės ir per Kalėdas. Potvynio vandens lygis lagūnos mieste antradienį 8.45 val. vietos laiku, oficialiai duomenimis, siekė 139 cm virš įprasto jūros lygio. Tai yra 5 cm mažiau nei pirmadienį. Tačiau vandenyje ir toliau skendi didelė dalis miesto centro.
 
Praėjusį mėnesį Veneciją siaubė neįprastai didelis potvynis. Lapkričio 12-ąją vandens lygis pakilo iki 187 cm – tai buvo aukščiausias rodiklis per 33 metus. Buvo užlieta Morkaus katedra, sūrus vanduo padarė jai didelės žalos. Viešbučių savininkai tada ėmė skųstis neregėtu rezervacijų atšaukimu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.25; 00:05

Tūkstančiai venecijiečių sekmadienio vakarą išėjo į šio renesansinio miesto gatves, kad parodytų pyktį dėl dažnų potvynių ir didžiulių kruizinių laivų poveikio.
 
Nepabūgę stipraus lietaus, apie 2–3 tūkst. žmonių priėmė aplinkosaugos grupių kvietimą ir kartu priešinosi didžiuliams laivams. Kritikų teigimų, kruizinių laivų sukeliamos bangos spartina lagūnų miesto pamatų eroziją.
 
Skanduodami tokius šūkius, kaip „Venecija, priešinkis“ ir ragindami merą Luigi Brugnaro atsistatydinti, protesto dalyviai taip pat teigė, kad didžiulis projektas MOSE turi būti nutrauktas.
 
Multimilijardinis infrastruktūros projektas MOSE, skirtas apsaugoti Veneciją nuo potvynių, buvo pradėtas 2003 m., tačiau projekto kaina išsipūtė, o pats projektas buvo ne kartą atidėtas. Jį taip pat gaubia korupcijos skandalai.
 
Venecijiečiai protestuotoja po to, kai miestą anksčiau šį mėnesį užliejo beprecedenčiai potvyniai, kurie suniokojo miestą, užpylė namus, verslo įmones ir kultūros paveldą.
 
„Venecijiečiai kūne – gili žaizda. Potvynis parklupdė miestą ir atskleidė pasauliui nepaprastą jo trapumą“, – naujienų agentūrai AFP sakė aktyvistas Enrico Palazzi.
 
Venecija sekmadienį patyrė dar vieną potvynį, vandens lygis siekė 130 cm.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.25; 00:02

Europos Sąjunga atidžiai stebi padėtį Venecijoje, kurią nuniokojo potvynis, ir yra pasirengusi padėti Italijos vyriausybei. Tai trečiadienį tviteryje pranešė ES humanitarinės pagalbos ir krizių valdymo komisaras Christos Stylianides.
„Atidžiai stebime įvykių raidą po niokojamo potvynio Venecijoje. Mano mintys – su aukomis ir visais nukentėjusiaisiais. ES koordinacinis reagavimo į nepaprastąsias situacijas centras palaiko ryšį su Italijos civilinės saugos departamentu. ES pasirengusi padėti“, – parašė jis.
Naktį į trečiadienį vandens lygis Venecijoje pakilo iki 187 centimetrų padalos (rekordinis rodiklis nuo 1966 metų), dėl to buvo apsemta daugiau kaip 80 procentų miesto teritorijos. Potvynio aukomis tapo du žmonės.
Stichija sukėlė telefono ryšio ir elektros tiekimo pertrūkius, nuskendo keli upių tramvajai, daugelis valčių atsidūrė krantinėse.
Kaip pranešė naujienų agentūra ANSA, taip pat apsemta Šv. Morkaus katedros kripta. Naktį, kai potvynis buvo pasiekęs maksimalų lygį, bazilikoje tyvuliavo daugiau kaip metras vandens.
Veneto srities gubernatorius Luca Zaia pavadino Veneciją nusiaubusį potvynį „apokaliptiniu“, o žalą – „neapsakoma ir gąsdinančia“. Italijos premjeras Giuseppė Contė pareiškė trečiadienį atvyksiąs į Veneciją, kad pats „pamatytų žalą ir suprastų situaciją“.
„Aukšto vandens“ fenomenas būdingas Venecijai, išsidėsčiusiai keliose salose Adrijos jūros lagūnoje. Jis susijęs su jūros vandens lygio kilimu. Tai paprastai atsitinka rudenį ir pavasarį ir priklauso nuo mėnulio ciklų ir jūros potvynių. Tam tikri klimatiniai reiškiniai, pavyzdžiui, smarkios liūtys, gali pabloginti padėtį. Šiuo atveju situaciją sukomplikavo lietingi orai ir tam tikros krypties vėjas iš jūros.
Informacijos šaltinis – ELTA
2019.11.14; 03:00

Potvynis pamaryje: paskelbta ekstremali situacija. VSAT nuotr.

Iš pasieniečių sraigtasparnio trečiadienį buvo išžvalgytos potvynio apsemtos teritorijos pamaryje bei ledų sangrūdos Nemuno žemupyje.

Žvalgybiniame skrydyje kartu su pasieniečiais dalyvavo už civilinę saugą atsakingas Šilutės savivaldybės atstovas.

Šilutės savivaldybei prašant tokiai užduočiai į pamarį ir buvo nusiųstas Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparnis „Eurocopter 135“. Jo pilotai apžiūrėjo ledų sangrūdas Nemuno deltoje, potvynio apsemtas teritorijas Rusnės apylinkėse.

Pastarosiomis dienomis čia smarkiai pakilo vandens lygis. Dėl to minėtoje teritorijoje gyvenantiems žmonėms kilo nemažų problemų. Surinkta informacija bus naudinga organizuojant darbus potvynio teritorijoje, kur trečiadienį paskelbta ekstremali situacija.

Trečiadienio vakaro duomenimis, vandens lygis ant kelio į Rusnę siekė 105 centimetrus. Pamario gyventojus per apsemtus kelius kėlė amfibija. Automobiliai nebuvo keliami.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.03; 00:01

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pirmadienio rytą sukvietė neeilinį Ekstremalių situacijų komisijos posėdį. Dėl nepalankių oro sąlygų ir kelias dienas nesiliaujančio lietaus mieste susidarė nepalanki situacija eismui.

Policijos pareigūnai nuo pat ryto sulaukė pranešimų apie neišvažiuojamus kiemus ir gatves. AB „Klaipėdos vanduo“ atstovų tikinimu, mieste esantys vandens kolektoriai dėl per didelio kritulių kiekio nepajėgia surinkti perteklinio vandens. Trys mieste dislokuoti ugniagesių padaliniai yra pasirengę bet kada reaguoti. Gyventojų laikinai prašoma atsisakyti nebūtinų kelionių lengvaisiais automobiliais bei rinktis visuomeninį transportą. Jei vis dėlto tenka keliauti savo automobiliu, prašoma mašinoje turėti neperšlampamus batus bei drabužius, jei sugedus automobiliui tektų išlipti. Labiausiai situacija komplikuota Šilutės plente ir Taikos prospekte.

Visos tarnybos, taip pat namus prižiūrinčios bendrovės yra įpareigotos rinkti informaciją apie susidariusią situaciją ir ją pateikti uostamiesčio Savivaldybės administracijos direktoriui. Pirmadienio vidurdienį įvyks antras Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame bus paviešinta tikslesnė informacija ir tolimesni patarimai gyventojams.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.13; 00:55

Ką daryti išgirdus kaukiančią sireną

„Dėmesio visiems“ – tai įspėjamasis pulsuojančio 3 minučių trukmės kaukimo garsinis signalas (9 sekundės kaukimo – 6 sekundės pauzė). Juo pranešama apie artėjančios ar susidariusios ekstre­maliosios situacijos grėsmę, perspėjimo sistemos patikrinimą ar civilinės saugos pratybas.

Išgirdę sirenos kaukimą: įjunkite radiją arba televizorių ir išklausykite informaciją bei rekomendacijas; griežtai laikykitės rekomendacijų; būkite įsijungę LRT radijo ir (arba) LRT televizijos programas; laukite tolesnių nurodymų.

Continue reading „Kaip elgtis nelaimių ir karo atveju (8)“