Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paparčių kaime (Kaišiadorių r.) lankėsi Šv. Juozapo šeimos namuose ir dalyvavo vaikų dienos stovyklos uždaryme.

Šalies vadovė susitiko su bendruomene, domėjosi, kaip organizuojamas vaikų užimtumas, aptarė kampanijos „Už saugią Lietuvą“ vaikų atostogų akcijos rezultatus. 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paparčių kaime (Kaišiadorių r.) lankėsi Šv. Juozapo šeimos namuose. Lietuvos Prezidento kanceliarijos nuotr.
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Paparčių kaime (Kaišiadorių r.) lankėsi Šv. Juozapo šeimos namuose. Lietuvos Prezidento kanceliarijos nuotr.

Pasak Prezidentės, Lietuvoje yra daugybė vaikų, kurie nežino, ką reiškia prasmingos atostogos, vasaros stovyklos, nėra buvę prie jūros ar šventę tradicinių Joninių.

Valstybė turiningas vasaros atostogas gali suteikti tik kas dešimtam Lietuvos vaikui, todėl tik susitelkę ir bendromis pastangomis galime pradėti keisti šią situaciją bei užtikrinti vaikams ne tik saugų, bet ir įdomų laisvalaikį.  

Šalies vadovės kvietimą atkreipti dėmesį į vaikų užimtumo problemą vasarą išgirdo šalies žmonės, verslo įmonės, savivaldybės ir valstybės institucijos. Į akciją „Padovanok vaikui vasarą“ itin aktyviai įsitraukęs socialiai atsakingas verslas ne tik prisidėjo finansiškai – skyrė net 2/3 visų iniciatyvos lėšų, bet ir patys inicijavo veiklas.

Šimtai vaikų turėjo galimybę praleisti vasarą turiningai. Pavyzdžiui, Šv. Juozapo šeimos namai – vienas gerųjų akcijos pavyzdžių, kai informacinių ir ryšių technologijų įmonių asociacija „Infobalt“ dvidešimčiai dienos centrą lankančių vaikų padovanojo Robotikos stovyklą.

Lietuvos prezidento kanceliarijos nuotr.
Lietuvos prezidento kanceliarijos nuotr.

Akcijos įkvėpti galimybę vaikams pirmą kartą pamatyti jūrą dovanojo kampanijos partneriai radijo stotis „ZIP FM“ (40 vaikų), UAB sveikatos centras „Energetikas“ (15 kelialapių), Palangos savivaldybė (360 vaikų).

Druskininkų „Snow arena“ pakvietė vaikus į nemokamas slidinėjimo pamokas, Lietuvos kelių direkcija surengė saugaus eismo pamokėles dienos centruose, po visą šalį keliavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuota socialinių įgūdžių dienos stovykla (dalyvavo 100 vaikų).

Lietuvos prezidento kanceliarijos nuotrauka.
Lietuvos prezidento kanceliarijos nuotrauka.

Akcija paskatino 162 švietimo įstaigas, bibliotekas, muziejus, kultūros centrus 52 savivaldybėse suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti laisvalaikį. Tai tik masiškiausi pavyzdžiai – veiklas turiningam vaikų laisvalaikiui užtikrinti siūlė daug privačių iniciatyvų, organizacijų ar verslo įmonių.

Vizito metu šalies vadovė apžiūrėjo Šeimos namuose esančius laikino apgyvendinimo kambarius, kur teikiama pagalba krizės ištiktoms motinoms su vaikais, taip pat lankėsi vaikų dienos centre ir globos namuose, kuriuose jau inicijuojama pertvarka. Juose, iškėlus 8 vaikus, dar liks gyventi 16 globotinių.

Pasak Prezidentės, modernias socialines paslaugas teikiantys Šv. Juozapo šeimos namai – geriausias pavyzdys, kaip savivaldybių bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis ir verslu gali išspręsti socialinės atskirties mažinimo ir vaikų užimtumo problemas.

Pagrindinis finansavimo šaltinis mišrias socialines paslaugas vaikams ir tėvams siūlančiuose Šv. Juozapo namuose – Kaišiadorių rajono savivaldybė, kuri perka visas teikiamas paslaugas. Tai išskirtinis atvejis Lietuvoje ir puikus pavyzdys kitoms savivaldybėms, kaip efektyviau pasirūpinti vaikais, augančiais socialinės rizikos šeimose.

Kartu su Prezidente aplankyti 5 dienas stovykloje praleidusių vaikų iš globos namų ir vargingiau gyvenančių šeimų atvyko kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai žurnalistai Andrius Tapinas ir Rūta Mikelkevičiūtė.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos.

2016.08.13; 06:39

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su dvejus metus Rusijoje neteisėtai kalinta Ukrainos Aukščiausiosios Rados ir Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos nare Nadija Savčenko,  jos seserimi Vira Savčenko ir Lietuvoje besigydančiais Ukrainos kariais.

Ukrainos lakūnė Nadija Savčenko ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Lietuvos prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.
Ukrainos lakūnė Nadija Savčenko ir Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė pabrėžė, jog Lietuva tvirtai remia Ukrainos žmones. Jų drąsa nepasiduoti ir visomis jėgomis ginti savo valstybę bei jos ateitį – geriausias įrodymas, kad jokia agresija negali užgniaužti ryžto gyventi laisvėje.

Šalies vadovės teigimu, tarptautinės bendruomenės spaudimas ženkliai prisidėjo prie Nadijos Savčenko išlaisvinimo.

Tačiau Rusijoje dėl politinių priežasčių neteisėtai vis dar kalinama daugiau nei 20 ukrainiečių. Tam, kad visi Ukrainos politiniai kaliniai galėtų sugrįžti į tėvynę, būtina išlaikyti tvirtą ir principingą poziciją Rusijos atžvilgiu.

Lietuva nuolatos aktyviai kėlė Nadijos Savčenko ir kitų Rusijoje kalinamų Ukrainos žmonių išlaisvinimo klausimą Jungtinėse Tautose, Europos Sąjungoje ir kitose tarptautinėse organizacijose.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikinasi su Vira Savčenko.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė sveikinasi su Vira Savčenko.

Prezidentės iniciatyva Nadijos Savčenko sesuo Vira perskaitė nelaisvėje laikytos sesers žinią tarptautinei bendruomenei praėjusiais metais JT Generalinėje Asamblėjoje surengtoje aukšto lygio moterų pasaulio lyderių diskusijoje. Išreikšdama solidarumą su Ukraina, Lietuva taip pat taiko sankcijas asmenims, prisidėjusiems prie neteisėto Ukrainos piliečių įkalinimo.

Mūsų šalis taip pat teikia visokeriopą pagalbą Ukrainai, padeda jos žmonėms įgyvendinti reformas, kurti skaidrias ir atsakingas institucijas.

Nuo Rusijos agresijos pradžios Lietuvos Ukrainai suteikta parama siekia 4 mln. eurų. Į Lietuvą atvyksta mokytis vaikai iš karo nuniokotų Rytų Ukrainos regionų, o sužeistiems Ukrainos kariams teikiamos gydymo ir reabilitacijos paslaugos.

Lietuvos prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotraukos.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2016.07.11; 13:11

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė grupės „Antis“ koncerte. Apie išsiskyrimą paskelbęs legendinis Lietuvos roko muzikos kolektyvas Valstybės dienos išvakarėse Trakų pilies kieme surengė paskutinį savo pasirodymą.

„Grupė „Antis“ niekada nepataikavo, nesistengė taikyti į madą, tačiau būdama unikali įkvėpė šimtus tūkstančių širdžių tikėti Laisve ir nebijoti jos siekti. Šiandien baigiasi jos skrydis. Tačiau muzika ir idėja išliks amžiams. Ačiū „Ančiai“! Už tai, kad buvo, kūrė ir veikė Lietuvai“, – sakė šalies vadovė.

Kultinis Lietuvos roko kolektyvas, suburtas kaip pokštas vienam vakarui, savo pirmąjį pasirodymą surengė 1984-ųjų gruodžio 31 dieną. Netrukus grupė „Antis“ tapo neatskiriama mūsų šalies kovos už Nepriklausomybę istorijos dalimi – kolektyvo pasirodymai „Roko maršuose“, pagalba „Sąjūdžiui“, muzika ir tekstai, geliantys sovietinei sistemai, tapo įkvėpimu šimtams tūkstančių lietuvių, kovojančių už šalies Laisvę.

Per beveik 32 „Anties“ kūrybos metus grupė išleido 8 albumus, koncertinį albumą, DVD ir knygą.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba. Prezidento kanceliarijos (Robertas Dačkus) nuotr.

2016.07.06; 07:45

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kėdainiuose lankėsi socialiai atsakingo verslo įmonėje „Daumantai LT", kur apžiūrėjo produkcijos gamybą, bendravo su įmonės darbuotojais ir kalbėjo, kaip stiprinti verslo socialinę atsakomybę. Ši bendrovė yra skaidraus, atsakingo ir modernaus verslo regione pavyzdys, skirianti didelį dėmesį savo darbuotojams bei vietos bendruomenei.

„Sąžiningas ir skaidrus verslas yra valstybės pažangos dalis. Jis ne tik kuria naujas darbo vietas ir skatina ekonomikos augimą, bet ir prisideda prie vietos gyventojų gerovės. Verslo investicijos į socialines vertybes atsiperka – ir darbuotojų lojalumu, ir visuomenės pagarba", – sako Prezidentė.

Continue reading „Socialinė atsakomybė – pažangaus verslo kryptis“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, naudodamasi Konstitucijos suteikta teise, kreipėsi į Konstitucinį Teismą, prašydama ištirti, ar priimant Vyriausybės 2015 m. rugsėjo 23 d. nutarimą Nr. 1025 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. gegužės 12 d. nutarimo Nr. 343 „Dėl specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų patvirtinimo“ pakeitimo“, kuriuo panaikintos kurortų apsaugos zonos, nebuvo pažeista Konstitucija ir įstatymai.

Continue reading „Dėl prieštaringai vertinamo Vyriausybės nutarimo Prezidentė kreipiasi į Konstitucinį Teismą“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Vilniaus „Ąžuolyno“ progimnazijoje, kur dalyvavo „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2016“ renginyje ir kartu su mokyklos bendruomene bei „Vaikų linijos“ atstovais aptarė priemones, padedančias spręsti patyčių problemą ir užtikrinti vaikų saugumą.

Continue reading „Būtina apsaugoti vaikus ir visuomenę nuo žeminančio elgesio“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kovo 11 d.dalyvaus Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtuose renginiuose.

Ryte Prezidentė dalyvaus iškilmingame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjime Lietuvos Respublikos Seimo rūmų Kovo 11-osios Akto salėje. 12 val. Nepriklausomybės aikštėje šalies vadovė stebės Baltijos šalių vėliavų pakėlimo ceremoniją.

Continue reading „Prezidentė minės Nepriklausomybės atkūrimo dieną“

Antradienis, kovo 1 d. (Dobova, Slovėnija). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su Slovėnijos Respublikos Prezidentu Borutu Pahor apžiūrėjo Slovėnijos ir Kroatijos pasienyje Dobovoje veikiantį pabėgėlių ir migrantų paskirstymo centrą bei susitiko su čia dirbančiais Lietuvos policijos pareigūnais.

Mūsų šalies pareigūnai padeda valdyti į Slovėniją iš Graikijos per Vakarų Balkanų valstybes plūstančius pabėgėlių srautus, užtikrinti jų registraciją, paskirstymą ir viešąją tvarką.

Continue reading „Lietuvos pareigūnai padeda valdyti migracijos srautus“

Brangūs Lietuvos žmonės, šiandien – dvidešimt pirmo amžiaus šešioliktų metų Vasario šešioliktoji. O tais pačiais – šešioliktais – dvidešimto amžiaus metais lietuviai pirmą kartą prabilo apie ketinimus skelbti Lietuvos nepriklausomybę. Tai nuskambėjo pavergtų tautų kongrese Lozanoje.  

Continue reading „Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje Simono Daukanto aikštėje“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto nariais, aptarė, kokios teisinės priemonės padėtų užtikrinti šalies gyventojų socialinį saugumą, sumažintų atskirtį, smurtą ir destruktyviąją Lietuvos statistiką. Šiuos tikslus Prezidentė įvardija vienais svarbiausių valstybės prioritetų ateinančiais metais.

„Lietuvoje šiandien daugėja socialinių įtampų dėl smurto prieš vaikus, patyčių, atskirties. Turime nedelsdami padėti tiems žmonėms, kuriems labiausiai reikia pagalbos. Todėl būtina iki rinkimų koncentruotis ties visuomenei svarbiausiomis sritimis – priimti socialinės atskirties mažinimui svarbius sprendimus ir sukurti vieningą vaikų teisių apsaugą šalyje“, – sako Prezidentė.

Continue reading „Atskirčiai mažinti reikalingi esminiai sprendimai“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo kreipiasi į Teisėjų tarybą patarimo dėl Vilniaus apygardos teismo teisėjų Godos Ambrasaitės-Balynienės, Antano Rudzinsko ir Algimanto Valantino skyrimo Lietuvos apeliacinio teismo teisėjais.

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija, atsižvelgdama tiek į teisinio darbo kokybės rodiklius, tiek į asmenines savybes, iš 20 atrankoje dalyvavusių kandidatų šiuos teisėjus vienbalsiai įvertino kaip tinkamiausius Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų pareigoms eiti.

Continue reading „Prezidentė teikia Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kandidatūras“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariais, su kuriais aptarė aktualius valstybės gynybos ir vidaus saugumo klausimus, poreikį atnaujinti šalies Nacionalinio saugumo strategiją, kurį sąlygoja pasikeitusi geopolitinė situacija, kylančios hibridinės, informacinės, kibernetinės grėsmės, migracijos krizė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog geopolitinė situacija išlieka labai įtempta, nuolat bandomas NATO šalių budrumas ir pažeidžiama jų oro erdvė, Aljanso pasienyje vyksta kariniai veiksmai, todėl nuoseklus kariuomenės ir valstybės gynybinių pajėgumų didinimas yra pagrindinis nacionalinio saugumo prioritetas.

Continue reading „Karinių pajėgumų stiprinimas – būtinas šalies saugumui“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Čekijos Respublikos Prezidentą Milošą Zemaną Čekijos Nepriklausomybės dienos proga.

Pasak Prezidentės, Lietuvos ir Čekijos abipusiu pasitikėjimu grindžiami ryšiai ir visapusiškas bendradarbiavimas nuosekliai stiprėja. Abi šalys yra artimos partnerės ir sąjungininkės Europos Sąjungoje bei NATO.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva vertina glaudų bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje. Bendri darbai, kartu įgyvendinamos pratybos rodo, kad gerai suprantame šiuo metu mūsų regiono ir globaliam saugumui kylančius iššūkius.

Continue reading „Prezidentė pasveikino Čekiją nacionalinės šventės proga“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su didžiausio pasaulyje mokslo centro CERN direktoriumi, profesoriumi Rolfu-Dieteriu Heueriu ir Lietuvos mokslo akademijos prezidentu, profesoriumi Valdemaru Razumu.

Susitikime kalbėta apie Lietuvos mokslininkų indėlį į reikšmingiausius pasaulio išradimus ir eksperimentus, tolesnį moderniausio mokslo centro CERN ir mūsų šalies mokslininkų bendradarbiavimą.

Continue reading „Lietuvos mokslininkai – pasaulio mokslo elite“

Briuselyje pasirašyta sutartis dėl strateginio Lietuvos ir Lenkijos dujotiekio GIPL finansavimo. Sutartį, kurios pasirašymo ceremonija įvyko Europos Komisijoje, pasirašė Lietuvos ir Lenkijos dujų tiekimo paskirstymo operatorių – įmonių „Amber Grid“ ir „Gaz Systems“ bei už strateginių ES projektų įgyvendinimą atsakingos INEA agentūros atstovai.

Šalies vadovės teigimu, Lietuvos ir Lenkijos dujų jungtis, kuri sujungs izoliuotas Baltijos šalių dujų rinkas su kontinentinės Europos dujų rinka, turi didelę strateginę reikšmę visam regionui.

Continue reading „Dujotekis su Lenkija atneš naudos visam regionui“

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Žvalgybos įstatymu ir atsižvelgdama į Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Dariaus Jauniškio teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė Vaidotą Mažeiką VSD direktoriaus pavaduotoju.

V. Mažeika turi ilgametę darbo patirtį Valstybės saugumo departamente, kuriame dirba jau 16 metų. Jis ėjo poskyrio viršininko, skyriaus viršininko pavaduotojo, valdybos viršininko pavaduotojo pareigas. Nuo 2004 m. V. Mažeika buvo vienos iš VSD valdybų viršininkas.

Continue reading „Prezidentė paskyrė VSD direktoriaus pavaduotoją“

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje „Jungtinės Tautos mini savo 70-metį: ateities planai užtikrinant taiką, saugumą ir žmogaus teises“

Prezidentė Dalia GRYBAUSKAITĖ

Jungtinių Tautų (JT) 70-osios metinės – tai proga atnaujinti savo įsipareigojimus laikytis JT Chartijos idealų ir principų.

Continue reading „Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje“

« 1 2 »

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2014.07.12; 16:11

Ar žiūrėjote per „Lietuvos ryto“ televiziją transliuotą Rūtos Janutienės laidą „Nuoga tiesa“, kurioje ginčytasi, naudingi ar žalingi skiepai?

Ironiška, bet tokių laidų pavadinimuose neturėtų būti žodžio „tiesa“. Daug triukšmo, emocijų, o laidai pasibaigus lieka bejėgiškumo ir beviltiškumo jausmas. Į svarbiausią klausimą, verta ar neverta skiepyti mažylius, – juk įtikinamai neatsakyta.

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis pateikia argumentus, patvirtinančius skiepų naudą, jo oponentai kalba apie vaistininkų finansinius interesus ir injekcijų žalą. Ir vieni, ir kiti savo poziciją grindžia tarsi konkrečiais, nepaneigiamais faktais, tarsi logiškai samprotauja, lygina, pagalbon pasitelkia senelių, tėvų patirtį…

Continue reading „Kazino lošėjo dalia“

Visuomenė jau kuria legendas apie tai, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė nebijo nieko ir galėtų bet kurį oligarchą vienu smūgiu patiesti, tačiau yra viena sritis, kurios bijo ne tik ji, bet ir jos paskirti pareigūnai. Tai žiniasklaidos verslo aplinka.

Būtent šioje srityje per prezidentės pirmą kadenciją neįvyko nė vieno teigiamo pokyčio, kuris būtų leidęs sumažinti neskaidriai funkcionuojančių oligarchinių grupių įtaką. Galbūt, atsižvelgiant į valstybėje susikaupusių problemų skaičių, iš tiesų reikėjo visų pirma spręsti klausimus, susijusius su skaidresniu energetikos ar politikos funkcionavimu, tačiau jei ir antrą kadenciją prezidentė ir jos paskirti pareigūnai ignoruos žiniasklaidos verslo aplinką, tai bus labai bloga žinia.

Continue reading „Oligarchijos rezervatas, į kurį įžengti bijo net prezidentė“