Žurnalistams pristatyta NATO atsako į kompiuterių incidentus centro (angl. NATO Computer incident response capability – NCIRC) veikla.

Centro direktoriaus Iano Westo teigimu, centras yra atsakingas už Aljanso kompiuterių, veikiančių 55 vietovėse visame pasaulyje, apsaugą.

Kasdien stebima 147 mln. įtartinų veiksmų, nukreiptų prieš kompiuterius. 2012 m. buvo tirta 2,5 tūkst. patvirtintų rimtų atakų prieš kompiuterių sistemas.

Continue reading „NATO tiria 2,5 tūkst. rimtų atakų prieš Aljanso kompiuterius“

Tai atsitiko per nirtulingą dviejų interneto kompanijų konfliktą, pasakojama "Daily Mail" redakcijos žurnalistų straipsnyje. Viena nekomercinė kompanija Spamhaus bando blokuoti šiukšles, kaltindama kitą jas siuntinėjant.  Spamhaus tvirtina, kad yra labai smarkiai atakuojama. Numanomi kibernetiniai agresoriai – tie, kas nepatenkinti, kad Spamhaus įtraukė juos į „juodąjį sąrašą“.

Laikraštis spausdina buvusio NATO bunkerio Olandijoje nuotraukas, tvirtindamas, kad ten yra Cyberbunkerio štabas ir iš ten surengta didžiausia istorijoje įsilaužėlių ataka. Matyt, atakuojant nukentėjo ir paprasti vartotojai. „Milijonai žmonių jau pastebėjo sutrikimus naudojantis tokiais serveriais kaip Netflix, o taip pat sulėtintą portalų įsikrovimą“, – sakoma straipsnyje.

Leidinio duomenimis, viskas prasidėjo, kai Spamhaus įtraukė į „juodąjį sąrašą“ Olandijos Cyberbunekerį. Ekspertai perspėja: ataka gali sutrikdyti ir bankų paslaugas, ir elektroninio pašto darbą. Trečiadienį Egipto pakrančių apsauga sugavo tris narus, kurie perkirto povandeninį interneto kabelį. Tiesa, jų motyvai kol kas nežinomi.

Continue reading „Programišiai vos nesugriovė interneto visame pasaulyje“

„FTB ir Los Andželo policija atlieka tyrimą rusų programišių atžvilgiu, įtarus, kad jie pagrobė ir paskelbė tinkluose įslaptintą finansinę informaciją apie Mišelę Obamą, Džo Baideną, aukštus teisėtvarkos atstovus ir dešimtį Holivudo įžymybių“, – praneša "The Guardian".

Pirmajame portalo puslapyje – antraštė „Slaptos bylos“, po ja pavaizduota mergina su tamsiu makiažu ir perspėjimas: „Jeigu jūs tikite, kad Dievas daro stebuklus, jums verta pasidomėti, ar nėra ko nors paslėpta ir šėtono rankovėje“.

Continue reading „Rusijos programišiai įtariami pagrobę informaciją iš pasaulio įžymybių“

Barako Obamos administracija kaip ypač „agresyvias“ žaidėjas kibernetinio šnipinėjimo pasaulyje paminėjo Kiniją ir Rusiją. Taip praneša “The Guardian”.

„Kilus audrai po to, kai buvo atskleista Kinijos programišių veikla JAV, Baltieji rūmai paskelbė pranešimą, kuriame numatyti kovos su komercinių paslapčių vagystėmis Amerikoje planai.

Jame perspėjama, kad abi šalys toliau bando nelegaliai prieiti prie slaptos informacijos“, – rašo straipsnio autorius Polas Harrisas.

Continue reading „Baltieji rūmai perspėja apie kibernetinę grėsmę iš Kinijos ir Rusijos“

Amerikiečių žvalgams prireikė šešerių metų, kad surastų vietą, iš kurios kinų programišiai pradeda savo kibernetines atakas, rašo Mauricijus Molinaris laikraštyje “La Stampa”.

„Ant Amerikos kompanijoms ir įstaigoms smūgiuojančių programišių tvirtovės – Kinijos armijos atpažįstamieji ženklai.

Tą demaskuoja saugumą užtikrinanti kompanija “Mandiant”, išspausdinusi memorandumą, kuriame sakoma, kad Šanchajuje dislokuotas karinis dalinys 61398 yra agresyviausias kibernetinis JAV priešininkas, – sakoma straipsnyje.

Continue reading „Amerikos agentai atskleidė, kur yra karinių programišių bazė Kinijoje“

kompiuterinis_virusas

Kompiuterių saugumo ekspertai atskleidė sudėtingą, tikslingai nukreiptą kibernetinę ataką prieš Izraelį, Iraną ir kai kurias kitas šalis. Šimtuose objektų aptiktas sudėtingiausias pastarųjų metų kompiuterinis virusas „Flame“. Jis atlieka sudėtingus šnipinėjo darbus beveik ištisus dvejis metus.

Įtakinga, žinoma Rusijos kompiuterinio saugumo kompanija „Kaspersky Labs“ svarsto, esą tai buvo valstybinio lygmens ataka, tačiau jos šaknys, tiklsiau tariant, kas ją sukūrė ir kodėl sukūrė, nenustatytos. „Flame“ atakos tyrimas atliekamas bendradarbiaujant su Tarptautine telekomunikacijų sąjunga. Bent jau taip skelbia BBC.

Continue reading „Atsargiai – kompiuterinis virusas “Flame”“

anonymus11

Programišių aktyvistų grupuotės „Anonymous“ nariais Rusijoje save pavadinę asmenys buvo trumpam sutrikdę net Kremliaus ir Rusijos prezidento interneto svetainių darbą.

Interneto svetainės kremlin.ru ir prezident.rf gegužės 9-ąją buvo nepasiekiamos mažiausiai 30 minučių.

„Russian Anonymous“ ne sykį buvo įspėję, kad blokuos vyriausybines svetaines ir taip demonstruos solidarumą su Maskvos protestuotojais. Tokią informaciją išplatino Rusijos televizija.

Continue reading „Rusų programišiai sugebėjo “nulaužti” ir oficialias Kremliaus svetaines“

anonymus

Programišiai ir vėl buvo įsilaužę į CŽV tinklalapį. Todėl tinklapis ilgokai buvo nepasiekiamas.

Kaip skelbia įtakinga užsienio žiniasklaida, tinklalapį greičiausiai atakavo programišiai, pasivadinę UGNnazi.

Manoma, kad ataka susijusi su anoniminių programišių judėjimu.

Specialistų pastangomis tinklapis pradėjo veikti, tačiau programišių atakos visame pasaulyje dažnėja. Gali būti, kad įsilaužimo metu buvo perimta slapta informacija.

Continue reading „Programišiai ir vėl įsilaužė į CŽV tinklalapį“

FTB_agentai

JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) kompiuterinio saugumo skyriaus vadovas Shawnas Henry pareiškė, kad jie nesugeba pasipriešinti programišiams. Jis pažymėjo, kad kova su kibernetiniais nusikaltėliais neįmanoma, nes programišiai yra itin talentingi, o apsaugos priemonės – pernelyg silpnos, kad pajėgtų juos sustabdyti.

“Mes pralaimime”, – sakė S. Henry. Artimiausiu metu jis ruošiasi palikti FTB, kuriame dirbo daugiau nei 20 metų. Jis taip pat pabrėžė, kad kompanijoms būtina kardinaliai keisti požiūrį į kompiuterinių tinklų saugumą. Pernelyg daug kompanijų nesupranta, kaip jos rizikuoja dėl pažeidžiamų kompiuterinių tinklų naudojimo.

Continue reading „FTB prisipažįsta nepajėgianti apsiginti nuo programišių“

CIA_3D_Logo

JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) vadovybė apgailestaudama pripažino, jog oficialusis CŽV internetinis tinklalapis vasario 10-ąją buvo trumpam blokuotas nežinomų programišių ir tapo neprieinamu.

 

Taigi kompiuterinių programišių tinklas “Anonymous” buvo teisus, tvirtinęs, esą jam pavyko sugadinti svarbiausios Amerikos žvalgybos internetinį leidinį. “CIA (CŽV) Tango down”- „Anonymous“ svetainėje socialiniame tinkle „Twitter“ džiūgavo vienas jos narys, pavartojęs frazę „Tango down“. Šią frazę, beje, labai mėgsta amerikiečių kariškiai. Jie taip sako, kai JAV specialiosios pajėgos informuoja apie įvykdytą karinę užduotį – priešo likvidavimą.

 

Continue reading „Kokių dalykų CŽV vadovybė nežino ir dėl ko apgailestauja“

anonymus11

Programišių grupuotė, pasivadinusi skambiu „Lenkijos pogrindis“ vardu, pradėjo masines atakas prieš oficialius Lenkijos vyriausybės tinklalapius.

Neoficialiomis žiniomis, programišių atakas išprovokavo oficialiosios Varšuvos planai ratifikuoti tarptautinę sutartį dėl kovos su internetiniu piratavimu.

Praėjusį savaitgalį kompiuterinių įsilaužėlių grupuotė „Anonymous“ pradėjo kryptingas atakas prieš Lenkijos prezidento, premjero ir parlamento svetaines. Programišiai teigia, jog tai – atsakas į planuojamą pasirašyti Tarptautinį prekybos susitarimą dėl kovos su intelektinės nuosavybės klastojimu (Anti-Counterfeiting Trade Agreement).

Continue reading „Programišiai iš “Anonymous” atakuoja valstybines Lenkijos internetines svetaines“