Japonija ruošiasi didžiulei pūgai. EPA-ELTA nuotr.

Didelę Japonijos dalį trečiadienį apims šalto oro masė, atnešianti sniegą, pūgą, aukštas bangas ir eismo sutrikimus.
 
Dešimtys skrydžių iš ir į Japonijos jūros pakrančių regionus jau buvo atšaukti, tačiau keliautojų skaičius ir taip, planuojama, per Naujuosius metus sumažės dėl COVID-19 pandemijos.
 
Japonijos meteorologijos agentūros prognozuoja daug sniego, kuris jau trečiadienį pradės kristi šalies šiaurėje, rytuose ir Japonijos jūros pakrantės regionuose.
 
Hokuriku regione prognozuojama, kad per 24 valandas iškris net 80 cm sniego, o rytinėje ir pietrytinėje Japonijos dalyje – iki 50 cm sniego.
Gruodžio viduryje daugiau nei 2 000 automobilių dviem dienoms įstrigo apsnigtame greitkelyje Nigatos prefektūroje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.12.30; 13:20
kazachstanas_2

Mūsų valstybėje – daug painiavos dėl netiksliai vartojamų sąvokų, terminų, palyginimų. Kai kurie save istorikais, politologais, filosofais vadinantys “išminčiai” vis dažniau ir vis atkakliau vartoja sąmoningai klaidinančias sąvokas. Pavyzdžiui, man labai keista, ir tuo pačiu – pikta, apmaudu, kai Lietuvoje gyvenantys lenkai vadinami “tautine mažuma”, o lietuviai, gyvenantys toje pačioje Lietuvoje – “tautine dauguma”.

Teoriškai tokie terminai – nepriekaištingi. Teoriškai kalbant, “tautine dauguma” pakrikštyti lietuviai išties gali engti “lenkų mažumą”. Tačiau tokie samprotavimai – tik teoriškai nepriekaištingi. O praktiškai žvelgiant Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose gyvenantys lenkai nėra jokia “tautinė mažuma”. Jie negali būti “tautine mažuma”, kadangi čia pat – Lenkija, kurioje gyvena dešimtys milijonų lenkų, kur kas daugiau nei pačių lietuvių.

Continue reading „Apie ką byloja L.Brežnevo aikštėje 1986-aisiais pralietas kraujas?“

anusauskas_2

Sudomino paskutinysis Jūsų straipsnis apie buvusio SSRS pulkininko Stanislovo Stančiko apklausą Vilniaus Apygardos teisme. Todėl primenu apie kadaise rengtą slaptą planą „Metel“. 

Tame plane minima ir žurnalisto Gintaro Visocko išsamiai  aprašytos apklausos herojaus  S.Stančiko pavardė.

Čia pateikiu kadaise skaitytą istoriko, dabartinio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Arvydo Anušausko straipsnį apie slaptąjį planą „Metel“ (lietuviškai – „Pūga“). Tikiuosi, pravers. Pagarbiai – Kiprijonas Tvirbutas.

Continue reading „Apie slaptąjį planą “Metel”“