Amerikos žvilgsnis

JAV tarnybos atskleidė galimus ekstremistų planus jau šį ketvirtadienį surengti naują Kapitolijaus šturmą.
 
„Gavome žvalgybinių duomenų apie galimus identifikuotos grupuotės planus įsiveržti į Kapitolijų ketvirtadienį, kovo 4 dieną“, – trečiadienį Vašingtone pareiškė Kapitolijaus policija. Pareigūnai esą pasirengę galimai grėsmei „prieš Kongreso narius ar Kapitolijaus kompleksą“.
 
Jau antradienį Kapitolijaus policija pareiškė sugriežtinusi saugumo priemones ir padidinusi pareigūnų skaičių. Tada teigta, kad tai padaryta gavus „nerimą keliančios informacijos ir žvalgybinių duomenų“.
 
Būgštavimų dėl smurto kovo 4-ąją yra jau kurį laiką, tačiau iki šiol nebuvo aišku, kokia konkrečiai grėsmė kyla.
 
Kovo 4-oji iki 1933 metų buvo naujo JAV prezidento inauguracijos diena. Po to ši data perkeltą į sausio 20-ąją.
 
Radikalūs rinkimus pralaimėjusio Donaldo Trumpo šalininkai sausio 6 dieną šturmavo Kapitolijų. Kongreso saugumo pajėgos nepajėgė sustabdyti puolimo. Per riaušes žuvo penki žmonės, tarp jų – policininkas.
 
D. Trumpas prieš tai per mitingą įaudrino savo šalininkus, pareikšdamas, kad iš jo buvo pavogta pergalė lapkritį vykusiuose prezidento rinkimuose. Demokratai apkaltino jį „kursčius maištą“ ir pradėjo apkaltos procedūrą. Tačiau D. Trumpas buvo išteisintas, nes jo nuteisimui Senate nepavyko surinkti dviejų trečdalių daugumos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.04; 00:1

AV prezidentas Donaldas Trumpas teigė, kad Turkijos invazija į Šiaurės Siriją yra „bloga mintis“ ir kad jis šios karinės operacijos neremia. D. Trumpas taip pat sakė, jog atsakomybė už visus „Islamo valstybės“ kovotojus toje teritorijoje dabar krenta Ankarai. Apie tai pranešė DPA.
 
„JAV neremia šios atakos ir Turkijai aiškiai parodė, kad ši operacija – bloga mintis“, – Baltųjų rūmų pareiškime sakė D.Trumpas. Jis informavo, kad išpuolio metu teritorijoje nebuvo JAV karių.
 
„Turkija įsipareigojo saugoti civilius, religinių mažumų atstovus, tarp jų ir krikščionis, ir užtikrinti, kad neištiks humanitarinė krizė – ir mes padarysime, kad jie šio įsipareigojimo laikytųsi, – sakė D. Trumpas. – Turkija dabar atsakinga už tai, kad visi įkalinti ISIS kovotojai liktų kalėjimuose ir kad ISIS neatsikurų jokia forma“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.10; 00:30

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo taryba sušauks skubų susitikimą Turkijos puolimui prieš Sirijos kurdų karines pajėgas aptarti, trečiadienį paskelbė diplomatai.
 
Susitikimas už uždarų durų turėtų įvykti ketvirtadienio rytą, diplomatai nurodė, kad posėdžio pareikalavo Belgija, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija ir Lenkija.
 
Kiek anksčiau JT Saugumo tarybos pirmininkas ir Pietų Afrikos Respublikos atstovas Jerry’is Matthews’as Matjilas paragino Turkijos prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą laikytis „didžiausio galimo santūrumo“ ir „saugoti civilius“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.10; 05:23