Baltieji rūmai parengė planą, pagal kurį numatoma atleisti Reksą Tilersoną (Rex Tillerson) iš JAV valstybės sekretoriaus pareigų ir pakeisti jį CŽV direktoriumi Maiku Pompėju (Mike Pompeo), o Centrinei žvalgybos valdybai vadovautų Arkanzaso valstijai atstovaujantis senatorius respublikonas Tomas Kotonas (Tom Cotton).

Tai ketvirtadienį pranešė Amerikos laikraštis „The New York Times“.

Leidinys remiasi aukštu JAV prezidento administracijos atstovu. Pasak jo, Baltuosiuose rūmuose planuojama atstatydinti R. Tilersoną artimiausiomis savaitėmis.

Anksčiau televizijos kanalas NBC pranešė, jog esą prieš maždaug tris mėnesius R. Tilersonas niekinamai atsiliepė apie Donaldą Trampą (Donald Trump) ir pagrasino atsistatydinsiąs, kadangi nesutaria su juo kai kuriais klausimais. Vėliau valstybės sekretorius paneigė šią informaciją, o D. Trampas paragino NBC atsiprašyti už melagingų naujienų skelbimą. Televizijos kanalas atsisakė tai padaryti, tvirtindamas, kad jo pranešimas yra patikimas.

Paskui televizijos kanalas CNN pranešė, kad, kaip mano oficialūs asmenys Amerikos administracijoje, R. Tilersono dienos valstybės sekretoriaus poste iš esmės jau suskaitytos. Šių metų spalį R. Tilersonas interviu laikraščiui „The Wall Street Journal“ pabrėžė, jog ketina likti savo poste, „kol prezidentas mano, kad aš esu naudingas“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.12.01; 00:01

JAV valstybės sekretorius Reksas Tilersonas (Rex Tillerson) paneigė žiniasklaidos pranešimus apie svarstymus atsistatydinti. Jis niekada neketinęs trauktis iš posto, pareiškė R. Tilersonas trečiadienį Vašingtone surengtoje spaudos konferencijoje. Jis pabrėžė ir toliau tvirtai remiąs prezidentą Donaldą Trampą (Donald Trump).
 
Stotis NBC paskelbė, kad viceprezidentui Maikui Pensui (Mike Pence) ir kitiems aukštiems vyriausybės atstovams liepą teko įkalbinėti R. Tilersoną likti pareigose. Valstybės sekretorius dėl didėjančios įtampos su D. Trampu esą svarstė apie atsistatydinimą. Jis esą net pavadino prezidentą „kvailiu“.
 
R. Tilersonas trečiadienį pareiškė neprisidėsiąs prie pastangų Vašingtone susilpninti Donaldo Trampo (Donald Trump) vyriausybę. „Viskas, ką mes pasiekėme, mes pasiekėme kaip komanda“, – sakė JAV diplomatijos vadovas. Jis gyrė bendradarbiavimą ir su Baltaisiais rūmais, ir su kitais departamentais, pirmiausiai – su vadovaujamu gynybos sekretoriaus Džeimso Matiso (James Mattis).
 
Spėlionės, kad R. Tilersonas gali palikti savo postą, užvirė, kai jis savaitgalį pareiškė, kad JAV nori išsiaiškinti, ar Šiaurės Korėja yra suinteresuota dialogu. Netrukus D. Trampas tviteryje pareiškė, kad sekretorius eikvoja jo laiką.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.05; 00:15

Valstybės sekretorius Reksas Tilersonas (Rex Tillerson) pareiškė, kad JAV pragmatiškai žiūri į santykius su Rusija, praneša „Reuters“.

Jis taip pat sakė, kad Vašingtonas pasirengęs dirbti su Maskva ir kad nevertėtų nutraukti bendradarbiavimo dėl nesutarimų.

R. Tilersonas Filipinų sostinėje Maniloje dalyvavo ASEAN renginiuose. Ten jis sekmadienį susitiko su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu. Vėliau R. Tilersonas žurnalistams sakė, jog esą Rusija parodė „tam tikrą pasirengimą“ kalbėti ir ieškoti išeities iš situacijos, susijusios su Ukraina. Jis taip pat pabrėžė, jog Rusija turi suprasti, kad kišimasis į rinkimus – labai rimta problema.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.08; 04:55

JAV valstybės sekretorius Reksas Tilersonas (Rex Tillerson) įspėjo Rusijos užsienio reikalų ministrą Sergejų Lavrovą dėl „rimto nepasitikėjimo“, tvyrančio tarp abiejų šalių, kurį lėmė Maskvos kišimasis į JAV prezidento rinkimus, rašo BBC.

Anot R. Tilersono, Rusijos veiksmai pakenkė jų santykiams, tačiau būtų nenaudinga tuos santykius nutraukti dėl vienintelės problemos. Politikas pridūrė, kad JAV iki rugsėjo 1-osios pateiks savo atsaką į Rusijos sprendimą sumažinti šalyje JAV diplomatų skaičių, t.y. iš Rusijos išsiųsti 755 JAV diplomatus.

JAV žvalgybos agentūros yra įsitikinusios, kad Kremlius bandė padėti JAV prezidentui Donaldui Trampui (Donald Trump) laimėti rinkimus, dėl to yra atliekamas tyrimas. Maskva ryžtingai neigia bet kokias pastangas paveikti JAV prezidento rinkimus.

JAV valstybės sekretorius sakė su S. Lavrovu susitikęs norėdamas padėti „jiems suprasti, koks rimtas šis incidentas ir kaip stipriai jis pakenkė santykiams“. R. Tilersonas taip pat leido suprasti, kad JAV ir Rusija galėtų kartu pradėti diskusijas dėl smurto Rytų Ukrainoje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.08; 05:00