Pistoletų kabūros. Slaptai.lt nuotr.

Kapitolijaus policija tiria informaciją, ar kongresmenas respublikonas Andy`is Harrisas ketvirtadienį tikrai mėgino įsinešti pistoletą į JAV Kongreso Atstovų Rūmų posėdžių salę. Tai pranešė televizijos kanalas NBC.
 
„Vienas iš saugumo tarnybos pareigūnų pastebėjo šaunamąjį ginklą pas kongresmeną A. Harrisą ir perdavė šią informaciją savo vyresnybei“, – sakė žurnalistams Kapitolijaus policijos atstovas. Jis patikslino, kad A. Harrisui nepavyko įsinešti pistoleto į salę.
 
Praėjusią savaitę naujasis tvarką Atstovų Rūmuose prižiūrintis seržantas Timothy`is Blodgettas įvedė taisykles, pagal kurias kongresmenai dabar turi būti patikrinti metalo ieškikliu prieš jiems įeinant į Amerikos parlamento žemųjų rūmų posėdžių salę.
 
Sausio 6 d. ankstesnio JAV prezidento respublikono Donaldo Trumpo šalininkai įsiveržė į Kongreso pastatą, kad sutrukdytų patvirtinti lapkričio 3 d. įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo demokratas Joe Bidenas, rezultatus.
 
Minia patraukė prie Kapitolijaus po D. Trumpo kreipimosi į savo šalininkus, susirinkusius prie Baltųjų rūmų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.22; 09:35

Trečiadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas apkaltino demokratus „siaubingu melu“ ir Jungtinių Valstijų bei Respublikonų partijos puolimu.
 
„Toks siaubingas nieko nedarančių demokratų melas. Tai Amerikos puolimas, tai Respublikonų partijos puolimas!“ – parašė D. Trumpas tviteryje vien tik didžiosiomis raidėmis. Įrašas pasirodė netrukus po to, kai Atstovų Rūmuose prasidėjo šešių valandų debatai dėl apkaltos, kuriems pasibaigus įstatymų leidėjai turės balsuoti dėl dviejų kaltinimų JAV prezidentui.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.12.19; 00:05

Aleksandrijoje JAV Virdžinijos valstijoje per kongresmenų beisbolo treniruotę trečiadienį aidėjo šūviai. Čia pašautas respublikonų deputatas Stivas Skalisas (Steve Scalise). Be jo nukentėjo dar keturi asmenys, informuoja agentūra AFP. 

Sužeistas JAV respublikonų partijos narys Stivas Skalisas (Steve Scalise). EPA – ELTA nuotr.

Aleksandrija yra už maždaug 10 km nuo JAV sostinės Vašingtono. Policija tviteryje pranešė, kad įtariamasis sulaikytas. Jis veikiausiai veikė vienas.

„CBS News“ informacija, tarp sužeistųjų yra du policininkai.

Deputatas Mo Bruksas (Mo Brooks) iš Alabamos stočiai CNN sakė, kad S. Skaliso sužalojimai nėra pavojingi gyvybei. 51 metų kongresmenui esą kulkos pataikė į klubą.

Respublikonas S. Skalisas yra iš Luizianos. Jis Respublikonų partijoje laikomas trečiu pagal rangą.

Incidentas įvyko 7.30 val. (vietos laiku). Teigiama, kad buvo paleista nuo 15 iki 50 šūvių. Kongresmenai aikštėje treniravosi labdaros rungtynėms tarp respublikonų ir demokratų, kurios numatytos ketvirtadienį. Šis parlamentarų sporto renginys turi daugiau kaip 100 metų tradiciją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.06.15; 00:01