Slaptai.lt redakcija skaitytojų dėmesiui pateikia keletą mūsų dėmesį atkreipusių žinių apie padėtį Rusijos ginkluotosiose pajėgose bei Rusijos artimiausius planus stiprinant savo armiją.

Žinoma, mes nežinome, kas iš tiesų dedasi Rusijos karinėse, slaptosiose ir specialiosiose struktūrose. Nežinome ir tikrųjų Kremliaus planų. Tikrosios rusiškos paslaptys – kruopščiai slepiamos, jos – po devyniais užraktais.

Tačiau kai kurias išvadas galima daryti ir analizuojant viešojoje erdvėje pasirodžiusius pranešimus apie karines pratybas, ginklų pirkimą, ginklų parodas, net ir įsigyjamas spausdinimo mašinėles…

Manome, kad tokio pobūdžio žinios negali nedominti.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: FST perka spausdinimo mašinėles…“

fsb_provokacija

Rusijos valstybiniame dienraštyje „Rossijskaja gazeta“ publikuojamas Rusijos federalinės saugumo tarnybos (FSB) įsakymas.

Įstatymas – svarbus, aktualus. Jis numato galimybę asmenims kreiptis į tarnybą faksu, telefonu bei internetu.

Įsakyme nurodomas tokių elektroninių užklausų elektroninio pašto adresas. Pareiškimo formą galima užpildyti ir FSB oficialiame tinklalapyje. Manoma, kad tokiu žingsniu FSB vadovybė tarsi skatina Rusijos piliečius bei gyventojus kuo daugiau skųstis ir skųsti. Be abejo, FSB vadovybė viliasi, jog skundų autoriai daugiausiai kritikuos tiek demokratus, tiek šalyje veikiančias užsienio kompanijas bei firmas.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: FSB nuo šiol gyventojų pareiškimus priims ir internetu, faksu bei telefonu“

cistoje_nebo

Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas pasirašė vyriausybės nutarimą, kuris NATO ginkluotės ir karinės technikos tranzitą iš ir į Afganistaną Rusijos teritorija leidžia vykdyti ne tik sausuma, bet ir kombinuotu būdu (įskaitant transportavimą oru) per Uljanovską.

Ankščiau buvo pranešama, kad pagal naują schemą NATO šalių kroviniai iš Afganistano į Rusiją bus gabenami lėktuvais. Rusijoje įkurtame tranzito centre suformuoti sąstatai į Europą bus siunčiami geležinkeliu. Kaip pažymima nutarime, kombinuotas tranzitas per Rusijos teritoriją leidžiamas laikantis tam tikrų sąlygų: turi būti pateikti gabenamos ginkluotės oficialūs sertifikatai ir aprašai, nurodyta, kiek ginkluotės vežama ir kokiais tikslais. Visos krovinių perkrovimo procedūros turi vykti dalyvaujant muitinės pareigūnams.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: planuojamos karinės pratybos “Čistoje nebo”“

kremlius_1111

Birželio 26-ąją dieną Kaliningrado žvejybos uoste operatyvinis Vidaus reikalų ministerijos štabas atliko didelio masto antiteroristinius mokymus.

Pagal mokymų legendą ginkluoti radikalių religinių pažiūrų teroristai užgrobė laivą ir pateikė reikalavimų sąrašą, kuriame politinių reikalavimų nebuvo.

Siekiant minimizuoti galimus teroristinio akto padarinius, buvo nutarta surengti specialiąją operaciją, kuriai pasitelkti Federalinės saugumo tarnybos, Vidaus reikalų ministerijos, Federalinės apsaugos tarnybos, Ypatingųjų situacijų ministerijos ir Baltijos laivyno pakrantės padaliniai.

Šturmo metu, panaudojant specialios paskirties laivus ir sraigtasparnius, įkaitai išlaisvinti, o teroristai neutralizuoti.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: Kaliningrado žvejybos uoste – antiteroristiniai mokymai“

kremlius_1111

JAV televizijos kanalas „Cbsnews“ žinių laidoje pranešė, jog JAV disponuoja slapta informacija, esą krovinys su Rusijos sraigtasparniais Mi-25 yra pakeliui į Siriją ir Siriją pasieks birželio pabaigoje.

Laidoje pateiktas ir interviu su JAV valstybės sekretore Hillary Clinton, kuri įspėja Rusiją, kad Maskva rizikuoja netekti savo gyvybiškai svarbių interesų Sirijoje, jeigu nedelsiant nesiims konstruktyvesnių veiksmų.

„Cbsnews“ pažymi, kad jeigu bus nuverstas Sirijos prezidentas Basharas Assadas, gali iškilti grėsmė Rusijos karinio laivyno bazei Tartuso uoste.

XXX

Prancūzų laikraštis „Le Figaro“ paskelbė informaciją, kad Rusija šį pavasarį pastatė naują radiolokacinę stotį Sirijoje, netoli Turkijos sienos, Kesabe rajone.

Remiantis nenurodyto šaltinio informacija rašoma, kad Rusijai šis naujas radaras reikalingas dviem tikslais. Jis leis sekti NATO karinius objektus kitoje sienos pusėje, taip pat ir JAV bazę Turkijos Adanos mieste. Be to, tai „suteiks galimybę Basharo Assado režimui geriau stebėti tai, kas vyksta pasienio teritorijoje, kur po Laisvosios Sirijos kariuomenės vėliava yra susitelkę šimtai opozicionierių“, – teigia „Le Figaro“.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: slaptas krovinys su Rusijos sraigtasparniais gabenamas į Siriją“

tankas_tankas

Rusijos ginkluotųjų pajėgų (GP) Generalinio štabo viršininkas armijos generolas Nikolajus Makarovas birželio 11 dieną pradėjo darbo vizitą Prancūzijoje. Kaip praneša Rusijos gynybos ministerija, RF generalinio štabo viršininkas susitiks su Prancūzijos GP štabo viršininku admirolu Édouardu Guillaudu.

Susitikime buvo aptartos dvišalio bendradarbiavimo perspektyvos bei bendradarbiavimas Rusijos–NATO taryboje, tarptautinio saugumo klausimai. Rusijos delegacija lankysis Paryžiuje vykstančioje ginkluotės parodoje „Eurosatory-2012“.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: pirkėjus turėtų sudominti modernizuotas rusiškas tankas T-90S“

rusai_kursantai

RF ginkluotųjų pajėgų (GP) padaliniai antrąjį šių metų pusmetį planuoja dalyvauti apie 50 taktinių mokymų ir treniruočių su  užsienio šalių GP kariais. Apie tai informavo RF gynybos ministerijos Spaudos ir informacijos valdyba.

„Bus stiprinamas karinis bendradarbiavimas su Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) šalimis narėmis. Su KSSO šalimis suplanuoti 7 kariniai mokymai“, – teigiama pranešime.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: antrąjį šių metų pusmetį suplanuota itin daug pratybų“

gru_estija_gru

Visuomeninė organizacija „Oficery Rossiji“, kuri anksčiau rėmė Visos Rusijos liaudies frontą, nusprendė sukurti valdžiai lojalią partiją. Išankstiniais duomenimis, ji vadinsis „Zaščitniki otečestva“. Balandžio 27 dieną organizuotas šios partijos steigiamasis susirinkimas.

Tikimasi, kad partija vienys apie 100 tūkst. žmonių, o pati organizacija „Oficery Rossiji“ turi apie 30 tūkst. šalininkų, kurie yra buvę Gynybos ir Vidaus reikalų ministerijų, Federalinės saugumo ir Užsienio žvalgybos tarnybų, Ypatingųjų situacijų ministerijos pareigūnai. Savo tikslų partija sieks remdama išrinktąjį prezidentą Vladimirą Putiną ir atsisakiusi kovos dėl valdžios.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: Kremliui palankūs jėgos struktūrų atstovai kuria partiją“

military-russian-1

Vakarų karinės apygardos atstovas spaudai informavo, kovo 27 dieną Astrachanės srityje prasidėjo taktiniai VKA karinių oro pajėgų ir priešlėktuvinės gynybos mokymai.

Jų metu naikintuvai Su-27 atliks daugiau nei 70 skrydžių, sunaikins daugiau nei 40 oro taikinių ir sutrukdys 20-čiai sąlyginio priešo lėktuvų kirsti oro erdvę. Mokymų metu bus organizuojami oro mūšiai su sąlyginio priešininko lėktuvais.  Interfaks-AVN.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: vis daugiau jaunuolių siekia išvengti šaukimo į kariuomenę“

russia_01

Rusija lenkia Jungtines Amerikos Valstijas intensyviai modernizuodama branduolines pajėgas. Rusija jau turi puikias perspektyvas įveikti atsilikimą gamindama itin didelio tikslumo ginkluotę. Tokiu būdu Rusijos Federacija reaguoja į amerikiečių priešraketinės gynybos (PRG) projektą.

Tai – paskutiniųjų dienų Rusijos premjero Vladimiro Putino pareiškimai. Ministro pirmininko V.Putino teigimu, savo priešraketinės gynybos sistemą sukurti – ir brangu, ir dar neaišku, kaip ji veiks, ar bus efektinga.

Continue reading „O Rusija ginkluojasi vis sparčiau ir intensyviau“

desantnik_moteris

Vasario 15-ąją Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas generolas Nikolajus Makarovas, duodamas išskirtinį interviu radijo laidai “Echo Moskvy”, pareiškė, esą Rusijos GP neabejotinai pasiruošusios panaudoti branduolinį ginklą, jeigu tik kiltų mažiausia grėsmė šalies teritoriniam vientisumui.

Jis taip pat džiaugėsi, esą nuo 2012-ųjų metų bus atnaujintas kursantų priėmimas į šalies aukštąsias karines mokyklas. Remiantis Interfaks pranešimais, per artimiausius kelerius metus pagal kontraktą tarnaujančių eilinių ir seržantų Rusijos ginkluotosiose pajėgose padaugės iki 425 tūkst. žmonių. “Echo Moskvy” klausytojai išgirdo ir žinią, esą “bus pakeista visa ginkluotųjų pajėgų komplektavimo kontraktininkais sistema”.

Continue reading „Rusijos karinio-pramoninio komplekso “achilo kulnas”“

desantniki_puola

Laikraštis „Izvestia“ informuoja, kad Maskvos šiluminių technologijų instituto direktorių Sergejų Nikuliną atleis iš pareigų. Vyriausybės direktyva jau yra nusiųsta pasirašyti vicepremjerui Dmitrijui Rogozinui.

Spauda pažymi, kad šio posto S. Nikulinas netenka dėl pavaldinio, naujausių raketų „Jars“ ir „Bulava“ generalinio konstruktoriaus Jurijaus Solomonovo, išsakytos viešos kritikos Gynybos ministerijos atžvilgiu. „Kvailybė, Amerikos provokavimas konfrontacijai, betikslis pinigų švaistymas“, – taip J. Solomonovas charakterizavo Rusijos gynybos ministeriją dėl pasirinktų prioritetų kuriant naują ginkluotę. S. Nikulino atleidimas iš pareigų ruošiamas nepaisant sėkmingai baigtų raketos „Bulava“ bandymų, ją prezidentas Dmitrijus Medvedevas pavedė priimti į ginkluotę. (www.newsru.com).

Continue reading „Apie Rusijos armiją, žvalgybą, ginkluotę ir karines pratybas“