tankas_tankas

Rusijos ginkluotųjų pajėgų (GP) Generalinio štabo viršininkas armijos generolas Nikolajus Makarovas birželio 11 dieną pradėjo darbo vizitą Prancūzijoje. Kaip praneša Rusijos gynybos ministerija, RF generalinio štabo viršininkas susitiks su Prancūzijos GP štabo viršininku admirolu Édouardu Guillaudu.

Susitikime buvo aptartos dvišalio bendradarbiavimo perspektyvos bei bendradarbiavimas Rusijos–NATO taryboje, tarptautinio saugumo klausimai. Rusijos delegacija lankysis Paryžiuje vykstančioje ginkluotės parodoje „Eurosatory-2012“.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: pirkėjus turėtų sudominti modernizuotas rusiškas tankas T-90S“

saakasvislis_portretas

Gruzijos prezidentas Michailas Saaakšvilis pripažino, kad jo kaip prezidento egzistavimas yra anomalija. Kaip praneša Regnum, tokį pareiškimą jis padarė per vizitą JAV, skaitydamas Prinstono universitete paskaitą tema „Demokratinė Gruzijos transformacija: precedentas buvusios Sovietų Sąjungos šalims“.

Gruzija Online pažymi, jog Gruzijos Respublikos vadovas priminė, kad „anomalija“ jį anksčiau pavadino Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas.

Matyt, turima galvoje ministro pasisakymas 2011 metų rugpjūčio 8 dieną (per Gruzijos kariuomenės įžengimo į Pietų Osetiją ir po to kilusio karinio konflikto tarp Rusijos ir Gruzijos metines). „Gruzijos prezidentas M.Saakašvilis – patalogija ir anomalija visos gruzinų tautos fone, be to, dar ir prastai išauklėtas“, – citavo S.Lavrovą RIA Novosti.

Continue reading „Michailas Saakašvilis prisipažino esąs … anomalija“

desantnica

Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Sergejus Riabkovas interviu agentūrai „Interfaks“ teigė, kad Rusija atmetė JAV ir NATO siūlymus sukurti apsikeitimo duomenimis centrą ir bendrų veiksmų planavimo centrą, bendradarbiaujant priešraketinės gynybos (PRG) srityje.

Mums pateikti pasiūlymai dėl apsikeitimo duomenimis netenkino Rusijos, sakė S. Riabkovas.

„Mes siūlėme (JAV ir NATO) sukurti bendrą sistemą, turinčią bendrą PRG perimetrą. Partneriai mums atsakė, kad jie negali Rusijai perleisti NATO saugumo, nes juos sieja Vašingtono susitarimai“, – sakė ministro pavaduotojas.

Continue reading „Karinės žinios iš Rusijos: stiprinami oro desanto kariuomenės daliniai“

russia_01

Rusija lenkia Jungtines Amerikos Valstijas intensyviai modernizuodama branduolines pajėgas. Rusija jau turi puikias perspektyvas įveikti atsilikimą gamindama itin didelio tikslumo ginkluotę. Tokiu būdu Rusijos Federacija reaguoja į amerikiečių priešraketinės gynybos (PRG) projektą.

Tai – paskutiniųjų dienų Rusijos premjero Vladimiro Putino pareiškimai. Ministro pirmininko V.Putino teigimu, savo priešraketinės gynybos sistemą sukurti – ir brangu, ir dar neaišku, kaip ji veiks, ar bus efektinga.

Continue reading „O Rusija ginkluojasi vis sparčiau ir intensyviau“

desantnik_moteris

Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas šiais, 2012-aisiais, metais planuoja plataus masto mokymus. Mokymai skirti pasirengimui dalyvauti kariniame konflikte, jei staiga paaiškėtų, jog Izraelis ir JAV atakuoja Iraną. Taip rašo „Nezavisimaja gazeta“. Pasak leidinio, jau prasidėjo pasirengimas strateginiams štabo vadovybės mokymams “Kavkaz-2012”.

 

 Kaip informavo Gynybos ministerija, skirtingai nei 2011 metais, šiemet pratybos vyks ne tik Rusijos pietuose, bet ir Abchazijos, Pietų Osetijos ir Armėnijos teritorijose. Strateginiai mokymai “Kavkaz-2012”, kurie planuojami rugsėjo mėnesį, bus svarbiausias 2012 metų ginkluotųjų pajėgų įvykis, – mano “Nezavisimaja gazeta”. Pirmą kartą mokymai, pavadinti „Kavkaz“, buvo surengti 2008 metais, prieš prasidedant ginkluotam konfliktui Gruzijoje.

 

Continue reading „Svarbiausias įvykis Rusijos kariuomenėje: strateginiai mokymai “Kavkaz – 2012”“