Strasbūre Europos Parlamento narys, ES-Rusijos santykių ataskaitos pranešėjas Gabrielius Landsbergis buvo susitikęs su Europos Komisijos viceprezidente ir vyriausiąja įgaliotine užsienio ir saugumo reikalams Federica Mogherini.

Susitikimo metu aptarti ES ir Rusijos santykių bei kaip bus įgyvendinamos EP priimtos rekomendacijos Rusijos atžvilgiu.

Continue reading „Ar Federica Mogherini išgirs Gabrieliaus Landsbergio perspėjimus?“

Tik šiemet spalį Prancūzija galutinai nuspręs, ar parduoti Rusijai sraigtasparnnešius Mistral, rašo žurnalistai Žanas Komtas ir Natali Žilber laikraštyje Le Monde. 

„Sankcijų Rusijai rėmuose užsienio reikalų ministras Loranas Fabiusas (Laurent Fabius) gana droviai prakalbo apie galimybę pristabdyti 2011 metais Maskvos užsakytų dviejų Mistral tipo karinių laivų tiekimą. Tų laivų statyba Saint Nazaire laivų statykloje leido įsteigti Rusijoje tūkstantį darbo vietų“, – rašo straipsnio autoriai.

Continue reading „Laivų „Mistral“ pardavimo Rusijai atšaukimas – teisinga priemonė?“

Nežinau, kas patarinėjo Barackui Obamai ir Katherinai Ashton pateikti oficialius nepageidaujamų Kremliaus pareigūnų sąrašus dėl Kremliaus agresijos prieš Ukrainą. Bet jau akivaizdu, kad daugiau negu patyčių Kremliuje jie neverti.

Kalnas pagimdė pelę. Tokia daugumos politikos komentatorių nuomonė.

JAV yra labai gerai išvystyta vizų į šalį neišdavimo praktika, kuo jau seniai yra įsitikinęs ir ne vienas lietuvis. Viza neišduodama be jokių paaiškinimų. Tokias pat teises neišduoti vizą turi ir ES šalys.

Continue reading „Replika į JAV ir ES personalines sankcijas Kremliaus pareigūnams“