Penktadienis, kovo 31 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija, Konkurencijos įstatymu ir atsižvelgdama į Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teikimą, pasirašė dekretą, kuriuo nuo balandžio 5 dienos paskyrė Šarūną Keserauską eiti Konkurencijos tarybos pirmininko pareigas antrą kadenciją.

Konkurencijos tarybos pirmininkas skiriamas 6 metų laikotarpiui.

Nuo 2011 metų Konkurencijos tarybai vadovaujantis Š. Keserauskas reikšmingai prisidėjo stiprinant šią instituciją. Paskaičiuota, kad vidutinė metinė tiesioginė Konkurencijos tarybos nauda vartotojams per pastaruosius dvejus metus siekė net 13 mln. eurų.

Š. Keserausko vadovavimo laikotarpiu Konkurencijos taryba taip pat sulaukė tarptautinio įvertinimo – 2014 ir 2015 metais buvo pripažinta viena profesionaliausių institucijų pasaulyje, o už konkurencijos kultūros sklaidą yra gavusi Pasaulio banko apdovanojimą.

Per pastaruosius trejus metus Konkurencijos tarybos paskirtų baudų suma siekia beveik 90 mln. eurų, iš kurių vien pernai į valstybės biudžetą sumokėta 18,7 mln. eurų.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

2017.04.01; 03:03

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Konkurencijos tarybos pirmininku Šarūnu Keserausku ir kandidate į tarybos narius Dina Lurje.

Susitikime aptarta būtinybė stiprinti Konkurencijos tarybą. Praėjusiais metais šios institucijos priimti sprendimai šalies gyventojams sutaupė 15 mln. eurų, o pasaulio konkurencijos priežiūros institucijas vertinantis leidinys „Global Competition Review“ Lietuvos Konkurencijos tarybą priskyrė prie profesionaliausiųjų. 

Continue reading „Stiprindami konkurenciją mažiname korupciją“