Etnos ugnikalnis Sicilijoje vėl spjaudėsi lava. EPA-ELTA nuotr.

Naktį į ketvirtadienį vėl išsiveržė Italijos Sicilijos saloje esantis Etnos ugnikalnis, spjaudydamas karštą lavą į orą, praėjus vos 30 valandų po ankstesnio jo išsiveržimo.
 
Ugnikalnis netrukus po vidurnakčio pradėjo spjaudytis lava, taip pat į orą pakilo tirštų dūmų kolona.
 
Lavos srautai tekėjo pietrytiniu ugnikalnio šlaitu, kaip ir per pirmąjį išsiveržimą antradienį. Po maždaug dviejų valandų ugnikalnis nurimo.
 
Etna yra aktyviausias Europoje ugnikalnis. Pats kalnas yra virš 3300 metrų aukščio ir yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.18; 17:50

Italijos teismas penktadienį nurodė nutraukti procesą prieš vidaus reikalų ministrą ir vicepremjerą Matteo Salvinį dėl laisvės atėmimo. Teismas nagrinėjo atvejį 47 pabėgėlių, kurie sausio 19-ąją prie Libijos krantų buvo išgelbėti vokiečių humanitarinės organizacijos „Sea-Watch“ laivo.
 
M. Salvinio nurodymu, žmonėms daug dienų nebuvo leista išsilaipinti Italijoje. Tik Romai ir kitoms septynioms ES šalims pasiekus susitarimą dėl tolesnio pabėgėlių likimo, jiems sausio 31-ąją leista palikti laivą Katanijoje Sicilijoje.
 
„Tai nebuvo laisvės atėmimas. Tiesiog reikėjo gerbti taisykles, – po teismo sprendimo pareiškė M. Salvinis. – Procesas ir tyrimai manęs nebaugina“. Ministras iš ksenofobiškos „Lega“ partijos teigė esąs „patenkintas“, kad teisėsauga „patvirtina, jog uostai piratams gali būti uždaryti“.
 
Anot italų spaudos, teismas Sicilijoje konstatavo, kad su Nyderlandų vėliavą plaukiojantis laivas „Sea-Watch 3“ „vienašališkai ir be pakrančių apsaugos leidimo“ įplaukė į Italijos vandenis.
 
Dėl šio atvejo į teisėsaugos akiratį pateko ir ministras pirmininkas Giuseppė Contė, vicepremjeras Luigis di Maip bei transporto ministras Danilas Toninellis. Procesas prieš juos taip pat buvo nutrauktas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.22; 11:18

Taorminos mieste Sicilijoje penktadienį prasideda septynių didžiųjų pramoninių valstybių (G7) viršūnių susitikimas.

Valstybių ir vyriausybių vadovai per dvi dienas Etnos papėdėje vyksiančias konsultacijas pradžioje kalbėsis užsienio politikos ir saugumo temomis. Po išpuolio Mančesteryje bus diskutuojama ir apie kovą su teroru, informuoja agentūra AFP.

Be G7 šalių lyderių į 11 000 gyventojų turinčią Taorminą laukiama atvykstant Europos Sąjungos (ES), Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Afrikos šalių atstovų, taip pat 4 000 žurnalistų.

Tarp G7 konferencijos temų bus kova su terorizmu, ekonomikos ir aplinkosaugos klausimai. Susitikimo šeimininkė Italija ketina partnerėms pateikti dokumentą „piliečių saugumo“ tema. Tai 15 punktų pareiškimas, kuriame G7 smerkia „Islamo valstybę“ (IS) ir jos rengiamus teroro aktus.

G7 viršūnių susitikime pirmą kartą dalyvaus JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump). Klubui be JAV dar priklauso Japonija, Kanada, Prancūzija, Didžioji Britanija, Italija ir Vokietija.

Svečių saugumu rūpinsis 7 000 policininkų, karabinierių ir kareivių. Tarnybos baiminasi smurtinių neramumų per protestus, nukreiptus prieš G7.

Šeštadienio popietę Džardini Naksose netoli Taorminos planuojama demonstracija, kurioje laukiama iki 4 000 dalyvių.

ELTA informacija

2017.05.27; 05:28