Vienas Sicilijos mafijos bosas, anot žiniasklaidos, nurodė nužudyti savo dukterį, nes ši artimai bendravo su policininku. Tačiau mafijozo sūnus atsisakė vykdyti jam duotą įsakymą ir žudyti seserį, skelbia italų žiniasklaida, remdamasi tyrėjais.

Mafijos bosas Pinas Skadutas (Pino Scaduto) iš Bagerijos netoli Palermo šiuo metu sėdi už grotų. Jis kartu su dar 15 savo klano įtariamųjų buvo sulaikyti pirmadienį. Balandį po atliktos bausmės jis buvo paleistas iš kalėjimo.

Kad P. Skadutas norėjo nužudyti savo dukterį, atskleidė naujas tyrimas. Perskaitę jo 2009-2010 metų korespondenciją, tyrėjai rado mafijozo pastabą, kad jis nori padaryti dukteriniai ypatingą „dovaną“.

Šiais duomenimis, jis atitinkamą nurodymą davė jau anksčiau nužudymu apkaltintam savo sūnui. „Tavo sesuo tapo šnipė“, – esą sakė jis. Jaunas vyras, remiantis policijos įrašytu pokalbiu, atsakė: „Aš to nedarysiu. Tu esi tėvas, daryk pats. Kam man problemos? Man 30 metų“.

Tada P. Skadutas esą mėgino įtikinti kitą asmenį nužudyti jo dukrą, tačiau ir šis atsisakė, nes tai šeiminiai reikalai.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.01; 02:50

„Retkarčiais aš susiduriu su Ana Čiapman manikiūro salone „Pirštukai“ Potapovo skersgatvyje Maskvos centre. Būtų galima tikėtis, kad rudaplaukė, raudonai išdažytomis lūpomis garsioji rusų šnipė, dėvinti dizainerių drabužius, gana aptempiančius, kad maksimaliai reljefiškai pabrėžtų jos linijas, patrauks į save dėmesį“, – rašo Newsweek ir The Daily Beast korespondentė Ana Nemcova.

Tačiau retai pasitaiko, kad kokia kita klientė atsigręžtų dirstelėti į Čiapman, ir, be to, tiesą sakant, Maskvoje nedaugelis žino, kas ji, pažymi žurnalistė.

Continue reading „Buvusi šnipė Ana Čiapman: iš Rusijos – be meilės“

Į šį klausimą sunku vienareikšmiškai atsakyti. Kiekviena valstybė, tiek didelė, tiek maža, yra turėjusi ir puikių žvalgų vyrų, ir profesionalių moterų žvalgių. Viduramžiais daug karalių, grafų ir karvedžių prarado turtus, kariuomenes ar net gyvybes vien dėl to, kad per daug pasitikėjo savo meilužėmis ir net neįtarė, jog jos gali dirbti mirtinam priešui.

Ten, kur pilių nepajėgdavo įveikti kariuomenės, įveikdavo moters klasta. O ir šiais technikos, modernių komunikacijų laikais žvalgyba neišsiverčia be moterų pagalbos. Jos dirba viešnamiuose prostitutėmis, biuruose – sekretorėmis, kavinėse – barmenėmis…

Paaiškėjus tiesai, kyla skandalas

Kas pirmasis ėmė įtarinėti, jog Jungtinių Amerikos Valstijų itin aukšto rango slaptųjų tarnybų darbuotojas Oldridžas Eimsas (Aldrichas Amesas) dirba Maskvai? A.Ameso (jo išdavystės 1985-1994 m. labai pakenkė JAV nacionaliniams interesams) bendradarbė vieno vakarėlio metu pastebėjo, jog CŽV (Centrinės žvalgybos valdybos) karininko žmona rengiasi per daug prabangiai. Kitaip tariant, "ne pagal vyro kišenę".

Continue reading „Geriausi žvalgai – moterys?“

moteris_snipee

CŽV gali atleisti iš darbo režisieriaus Bigelou filmo apie Osamos bin Ladeno likvidavimą konsultantę, rašo “La Stampa”. „Didelę dalį savo karjeros ji ieškojo Osamos bin Ladeno pėdsakų. Ji buvo viena iš tų, kas sučiupo ir likvidavo Al Kajedos įkūrėją.

Bet jos žvaigždė išblėso išsyk po to, kai misija buvo įvykdyta. To keisto nedėkingumo auka – CŽV agentė, tapusi filmo „Taikinys numeris vienas“, pasakojančio apie dešimtmetį trukusią bin Ladeno medžioklę, herojės prototipu, – rašo Frančesko Semprini.

„Jos kodinis vardas – Maja, bet tik kine, realios CŽV agentės vardas lieka įslaptintas. Ji – mūsų laikų didvyrė, taip buvo iki labiausiai ieškomo planetoje nusikaltėlio pašalinimo. Paskui ji pateko į nemalonę. Maja, mes ją taip ir vadinsime, atėjo dirbti į Lenglį truputį prieš rugsėjo 11-osios teroro aktą ir ilgai vaidino „suvedinėtojos“ vaidmenį: ji palaikė kontaktus su informatoriais ir apibrėždavo taikinius nepilotuojamoms atakoms. Ir ji, kaip ir nedaugelis kitų, dėjo viltis į sekamus kurjerius, kurie galų gale ir nuvedė prie Osamos namo Pakistane, Abbottabade. Vienas iš CŽV veteranų sako, kad Holivudo dėmesys Majai, matyt, ir sužadino jos viršininkams pavydą“, – rašo straipsnio autorius.

Continue reading „Šnipė, kuri surado Osamos bin Ladeno slėptuvę, dabar rizikuoja netekti darbo“

capman_333

Šiandien, lapkričio 23 dieną, laikraštis “XXI amžius” išleido dar vieną priedo “SLAPTIEJI TAKAI” numerį.

Šis specializuotas “XXI amžiaus” priedas pasakoja apie pasaulio slaptąsias bei specialiąsias tarnybas.

“Slaptieji takai” leidžiami nebe pirmus metus. “Slaptieji takai” jau turi užtektinai gausų skaitytojų bei gerbėjų ratą. “Slaptuosiuose takuose” paskelbėme ne vieną šimtą publikacijų apie pačias drastiškiausias, aršiausias žvalgybines ir kontržvalgybines operacijas.

Beje, domimės visomis be išimties pasaulio žvalgybomis. Tačiau didžiausias dėmesys, žinoma, vis tik sukoncentruotas į tas organizacijas, kurios arčiausiai Lietuvos. Kitaip tariant, daugiausiai domimės tomis žvalgybomis ir kontržvalgybomis, kurios turi arba gali turėti bent menkiausių sąlyčio taškų su mūsų valstybe.

Continue reading „Šiandien “XXI amžius” – su specializuotu priedu “Slaptieji takai”“

capman_333

Rugsėjo 28-ąją dieną valstybiniame Rusijos Sankt Peterburgo universitete turėjo būti surengta išskirtinė paskaita.

Tiesa, paskaitos pavadinimas nebuvo labai sensacingas:  “Kaip šiandieniniame pasaulyje tapti lyderiu?”

Tokių lekcijų šiandien surengiama tūkstančiai. Mat atsiranda daug norinčiųjų tapti žinomais ir įtakingais politikos, ekonomikos, kultūros, visuomenės ar verslo veikėjais.

Tačiau šį kartą paskaita turėjo būti tikrai išskirtinė. Joje pagrindine pranešėja būtų buvusi garsioji žvalgybininkė Ana Čapman. Ir vis dėlto Sankt Peterburgo studentams bei dėstytojams taip ir neteko išgirsti, ką apie lyderiavimo ypatumus dabartiniame pasaulyje mano Amerikoje demaskuota ir po to į Rusiją deportuota šnipė.

Continue reading „Sankt Peterburgo studentams buvusi žvalgybininkė Ana Čapman – ne pavyzdys“

koko_koko

Kas yra Šanel markės kvepalai – žinome. Tačiau ne visi žinome, kodėl tie itin populiarūs ir brangūs kvepalai, kuriuos mėgsta daugelis prabangą vertinančių pasaulio moterų, vadinasi būtent Šanel kvepalais.

Ogi 20-ojo amžiaus pradžioje gyveno tokia moteris – Gabrielė Šanel (Gabrielle Chanel). Būtent ji ir išrado garsiuosius kvepalus Šanel Nr. 5. Gabrielė Šanel buvo ne tik garsiųjų Mados namų savininkė. Ji buvo ir mecenatė. Koko Šanel – moteris legenda, be kurios vardo neįsivaizduojamas Prancūzijos madų pasaulis. Ji daug dešimtmečių iš eilės darė įtaką ne tik Prancūzijos, bet ir Europos bei pasaulio madoms. Dėkingi prancūzai ją vertino kaip ir generolą Šarlį de Golį ar dailininką Pikaso. Koko Šanel – viena iš neabejotinai įtakingiausių 20-amžiaus mados kūrėjų.

Continue reading „Nežinomi faktai iš garsiosios kvepalų kūrėjos Koko Šanel gyvenimo“

Copy of spionkos_mata_hari

“Slaptųjų takų” skaitytojams tikriausiai nereikia smulkiai pasakoti, kas iš tiesų buvo Mata Hari.

Visi puikiai žinome liūdną istoriją apie egzotiškų šokių meistrę Matą Hari, kurią sušaudė neva už tai, kad Pirmojo pasaulinio karo metais ji šnipinėjo Vokietijos labui ir tuo pačiu išdavė Prancūziją.

Šiandien egzistuoja keletas versijų, kurios byloja, jog Mata Hari galbūt nebuvo nei Vokietijos, nei Prancūzijos agentė, nei tuo labiau – dviguba agentė. Galbūt ji buvo tik talentinga rytietiškų šokių atlikėja, be kita ko, labai norėjusi tapti žymia žvalgybininke.

Continue reading „Banda buvo kur kas rimtesnė žvalgybininkė nei jos motina Mata Hari“