Barų, restoranų ir naktinių klubų darbuotojų akcija. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Šeštadienį barai, restoranai ir naktiniai klubai surengė solidarumo akciją, kuria siekta atkreipti dėmesį į tai, kad parama šiam sektoriui vėluoja.
 
Kaip Eltai akcijos išvakarėse sakė vienas iš jos organizatorių Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidentas Raimondas Pranka, akcijoje rengėsi dalyvauti apie 100 tokių įstaigų.
 
Jo teigimu, pagrindinė žinia – maitinimo įstaigos laukia, kada bus leidžiama dirbti ir kada „pradės normaliai veikti visos paramos funkcijos”.
 
„Pirmas paketas labai vėluoja dėl biurokratinių priežasčių, antras paketas – iki šiol neaišku, kas ten bus. Mes prašome, kad jei mums neleis dirbti, kad iš anksto būtų suplanuotas trečias pagalbos paketas”, – teigė R. Pranka.
 
Šeštadienį 14 valandą prie akcijos prisijungę šių įstaigų darbuotojai 15 minučių stojo prie savo uždarytų patalpų.
 
Akcijoje dalyvavo įstaigos, veikiančios Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Plungėje, kituose miestuose.
 
Maitinimo įstaigų veikla apribota nuo gruodžio 16 dienos, kai buvo įvesti sugriežtinti karantino ribojimai, jos maistą gali tiekti tik išsinešti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.20; 17:45

Dalia Grybauskaitė – Lietuvos Prezidentė. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.
Pirmadienį organizacija „Gelbėkit vaikus“ kartu su Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centru organizuoja renginį „Solidarumo bėgimas 2019“, kuriame lankysis prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis su žmona.
 
Pasveikinę susirinkusiuosius renginio svečiai paskelbs Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro vaikų bėgimo pradžią. Tai bus jau šeštasis tradicinis organizacijos „Gelbėkit vaikus“ inicijuojamas Solidarumo bėgimas. Svečiai mokyklos teritorijoje pasodins Solidarumo ąžuoliuką.
 
Šiemet Lietuvos vaikai kviečiami solidarizuotis su vaikų dienos centrus lankančiais Lietuvos vaikais bei Rusijos okupuotose teritorijose gyvenančiais, negalią turinčiais Ukrainos vaikais.
 
Bėgimą globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko Ukrainos ambasada Lietuvoje bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
 
Solidarumo bėgimu siekiama skatinti solidarumą, supratingumą ir socialinį jautrumą tarp skirtingų kultūrų, socialinės aplinkos ir įvairaus amžiaus moksleivių. Moksleiviai, susivieniję bendrai sportinei veiklai, gali padėti vieni kitiems.
 
Ukrainos palaikymo akcija Vilniuje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt nuotr.
Solidarumo bėgimas kasmet pritraukia šimtus mokyklų bei dešimtis tūkstančių moksleivių. Praėjusių metų bėgime dalyvavo 57,3 tūkst. moksleivių ir daugiau nei 5 tūkst. mokytojų iš 351 Lietuvos ugdymo įstaigos.
 
Bėgimo metu surinkta daugiau kaip 33,5 tūkst. eurų, kurių dalis skirta „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrų vaikams, kita surinktų lėšų dalis buvo skirta parama saugioms vaikų žaidimų aikštelėms įrengti nuo karinių konfliktų nukentėjusiose Ukrainos Luhansko ir Donecko teritorijose.
 
Šių metų Solidarumo bėgime planuoja dalyvauti 395 Lietuvos ugdymo įstaigos. Prie bėgimo starto linijos stos 65 144 vaikai ir 6005 mokytojai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.30; 07:16