Kruizinis laivas Viking Sky. EPA – ELTA nuotr.
Prie vakarinės Norvegijos pakrantės iš kruizinio laivo, patyrusio variklio gedimą, atliekama 1 373 žmonių evakuacija.

Miorės ir Rumsdalio provincijos policijos teigimu, siautėjant stipriam vėjui ir aukštoms bangoms, šeštadienio popietę kruizinis laivas „Viking Sky“ pasiuntė nelaimės signalą.

Laivas plaukė iš Trumsės į Stavangerį, kai pakliuvo į bėdą.

Neseniai žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, kad įgulai pavyko paleisti tris iš keturių variklių, ir didžiulis laivas pamažu tempiamas į arčiausiai esantį uostą.

Pasak policijos, kol kas pavyko sraigtasparniais evakuoti 338 iš 1 373 kruiziniame laive esančių žmonių. Didžioji dalis keleivių yra Didžiosios Britanijos ir JAV piliečiai. Vienas sraigtasparnis gali gabenti nuo 15 iki 20 žmonių. 

„Pradėjau melstis. Meldžiausi dėl visų laive esančiųjų saugumo. Skrydis sraigtasparniu buvo gąsdinantis“, – pasakojo viena iš išgelbėtų keleivių. 

Policijos duomenimis, 17 sužalojimus patyrusių žmonių buvo nugabenti į ligoninę.

Neringa Šarmavičiūtė (ELTA)
 
2019.03.25; 06:11

Vidaus reikalų ministerija (VRM) ragina imtis priemonių užtikrinant saugų žmonių elgesį vandenyje ir ant ledo.

„Jokiu būdu nenorime būti baudėjais: pagrindinis noras yra išsaugoti žmogaus sveikatą ir gyvybę. Siekiame skatinti atsakingą visuomenės požiūrį į savo bei aplinkinių saugumą. Tam, be abejonės, reikalinga tvarka ir taisyklės, kurių būtų laikomasi“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Continue reading „VRM siūlo priemones dėl saugaus elgesio vandenyje ir ant ledo“

Greta Lazdynų mikrorajono Vilniaus vandenvalos įrenginiai ir per juos kaupiamo dumblo tvaikas kelerius metus kankino gyventojus. Nors miesto klerkai tvirtino, kad tvaikas nesąs kenksmingas, tačiau, jei jis vidurnakty pabudina iš miego ir nebeleidžia užmigti, akivaizdžiai kenkė sveikatai.

Visa sostinė tuštinosi, o tvaiką turėjo uostyti Lazdynų mikrorajonas. Tik po nesiliaujančių gyventojų pretenzijų, kažkokių dezodorantų pagalba, smarvė buvo neutralizuota, o dumblas toliau kaupiamas, bekvapės dumblo dujos, žinoma, tebesklinda.

Nepaisant mikrorajono gyventojų protestų, miesto šeimininkai, pasidavę rubikoniniam, siekiančiam tik statybų pelno, spaudimui, nusprendė, kad miesto buitinės atliekos būtų deginamos pastatytoje įmonėje greta Lazdynų mikrorajono. Kadangi deginimo technologijoje numatyta žemesnė nei 1300 laipsnių temperatūra, neišvengiamai į aplinką sklis toksinės medžiagos.

Lazdynų gyventojai pasmerkti būti pasyviais rūkaliais, kvaišinamais dujomis ne mažiau kenksmingomis už nikotiną. Mikrorajono projektuotojai tokios lemties nenumatė…

Continue reading „SOS – iš Vilniaus miesto Lazdynų mikrorajono“