Čekijos vyriausybiniame lėktuve antradienį įvyko pavojingas incidentas – iš vieno apsauginio tarnybinio ginklo nuaidėjo šūvis, pranešė čekų visuomeninis transliuotojas ČT. Orlaivis tuo metu Briuselio oro uoste dar buvo ant žemės.
 
Čekijos premjeras Andrejus Babišas Belgijos sostinėje dalyvavo ES šalių lyderių susitikime, kuriame buvo diskutuojama apie Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude’o Junckerio įpėdinį.
 
Dėl incidento pradėtas tyrimas. Pirmaisiais duomenimis, šūvis pasigirdo užrakinant ginklą.
 
Panašus incidentas 1994 metų balandį vos nesibaigė katastrofa. Tuometinio Čekijos gynybos ministro Antonino Baudyšo skrydžio metu vienas apsauginis netyčia peršovė lėktuvo salono grindis ir pataikė į degalų baką. Orlaivis tada turėjo tūpti avariniu būdu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.30; 10:00

Buvęs Peru prezidentas Alanas Garcia. EPA – ELTA nuotr.
Ligoninėje nuo sužalojimų mirė 69 metų buvęs Peru prezidentas Alanas Garcia, kuris paleido šūvį sau į galvą, kai buvo sulaikomas dėl kaltinimų korupcija, pranešė jo partija.

Buvusiam prezidentui buvo atlikta galvos operacija, pranešė „Casimiro Ulloa“ ligoninės direktorius. Po to, kai buvo atvežtas į gydymo įstaigą, A. Garcia esą patyrė tris širdies infarktus. Medikams pradžioje buvo pavykę jį atgaivinti.

Eksprezidentas A. Garcia buvo kaltinamas kyšių ėmimu iš Brazilijos statybos bendrovės „Odebrecht“. Politikas šiuos kaltinimus neigė ir tikino, kad yra politinio persekiojimo auka.

Peru prezidento pareigas A. Garcia ėjo du kartus – nuo 1985 iki 1990 metų ir nuo 2006 iki 2011 metų. Anot tyrėjų, kyšius A. Garcia ėmė antrosios kadencijos metu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.18; 07:45