Prancūzijos specialiosios pajėgos. EPA – ELTA nuotr.

Šeštadienį Prancūzijos Liono mieste nupjautavamzdžiu šautuvu ginkluotas užpuolikas sunkiai sužalojo graikų stačiatikių kunigą, praneša naujienų agentūra AFP.
 
Anoniminis šaltinis policijoje teigė, kad į 52 metų kunigą Nikolaosą Kakavelakį šauta šeštadienį popiet, kai jis uždarė savo bažnyčią Lione. Kunigas nugabentas į ligoninę sunkios būklės.
 
Užpuolikas iš įvykio vietos pasišalino, tačiau Liono miesto prokuratūra pranešė, kad jis buvo sulaikytas.
 
„Asmenį, kuris atitiko liudininkų duotą apibūdinimą, sulaikė policija“, – sakė prokuroras Nicolasas Jacuetas. Jis pridėjo, kad sulaikymo metu įtariamasis ginklo neturėjo.
 
Su tyrimu susipažinę šaltiniai teigia, kad kunigui šauta du kartus į krūtinę iš arti.
 
Šūvius girdėjo pro šalį važiavę policijos pareigūnai ir liudininkai, pastarieji matė iš įvykio vietos bėgantį žmogų.
 
Išpuolio motyvai kol kas nežinomi, tačiau prokuroras sako, kad neatmetamos jokios versijos.
 
Vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas po išpuolio sušaukė pasitarimą Paryžiuje.
 
Graikijos stačiatikių Bažnyčios vadovas, Atėnų ir Visos Graikijos arkivyskupas Jeronimas II, pasmerkė išpuolį sakydamas, kad tai „siaubas, kuris nepaiso žmogiškos logikos“.
 
„Netolerantiški ir fanatiški ekstremistai, smurto ir mirties fundamentalistai naudoja religiją kaip kulką, kurią nutaiko į laisvės širdį, ypač į kitų žmonių tikėjimo laisvę“, – jis sakė žurnalistams Atėnuose.
 
Išpuolį pasmerkė Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis ir Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli.
 
Nusikaltimas įvykdytas Prancūzijoje tvyrant įtampai po to, kai ketvirtadienį Nicos bažnyčioje buvo nužudyti trys žmonės, o spalio mėnesį mokytojui buvo nupjauta galva po to, kai jis mokiniams parodė musulmonų pranašą Mahometą vaizduojantį piešinį.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.11.02; 03:00

Trečiadienį Minsko karo ligoninėje mirė 43 metų Bresto gyventojas Genadijus Šutovas. Jis buvo sužeistas šūviu į galvą rugpjūčio 11 d. per protesto akciją Breste, praneša portalas „tut.by“.
 
Pasak velionio artimųjų, jie kalbėjosi su tragiško įvykio liudininkais, kurie papasakojo, kad Genadijus tuo metu nei mušėsi, nei konfliktavo – tiesiog ėjo. Šūvis į jį buvo paleistas nuo pastato stogo.
 
Šeima dvi paras negalėjo rasti G. Šutovo. Paaiškėjo, kad iš pradžių jis buvo nugabentas į Bresto srities ligoninę, o paskui sraigtasparniu nuskraidintas į karo ligoninę Minske.
 
Anksčiau vyro duktė Liudmila žurnalistams sakė, kad tėvas patyrė šautinę žaizdą, „smegenų sužalojimai sunkūs ir dideli, gydytojai nesiryžta nieko prognozuoti“.
 
G. Šutovas mirė ligoninėje trečiadienio rytą.
 
Genadijus – trečioji Baltarusijos pareigūnų auka prasidėjus protesto akcijoms po prezidento rinkimų, rašo „tut.by“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.08.19; 02:00

Čekijos vyriausybiniame lėktuve antradienį įvyko pavojingas incidentas – iš vieno apsauginio tarnybinio ginklo nuaidėjo šūvis, pranešė čekų visuomeninis transliuotojas ČT. Orlaivis tuo metu Briuselio oro uoste dar buvo ant žemės.
 
Čekijos premjeras Andrejus Babišas Belgijos sostinėje dalyvavo ES šalių lyderių susitikime, kuriame buvo diskutuojama apie Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude’o Junckerio įpėdinį.
 
Dėl incidento pradėtas tyrimas. Pirmaisiais duomenimis, šūvis pasigirdo užrakinant ginklą.
 
Panašus incidentas 1994 metų balandį vos nesibaigė katastrofa. Tuometinio Čekijos gynybos ministro Antonino Baudyšo skrydžio metu vienas apsauginis netyčia peršovė lėktuvo salono grindis ir pataikė į degalų baką. Orlaivis tada turėjo tūpti avariniu būdu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.05.30; 10:00

Buvęs Peru prezidentas Alanas Garcia. EPA – ELTA nuotr.
Ligoninėje nuo sužalojimų mirė 69 metų buvęs Peru prezidentas Alanas Garcia, kuris paleido šūvį sau į galvą, kai buvo sulaikomas dėl kaltinimų korupcija, pranešė jo partija.

Buvusiam prezidentui buvo atlikta galvos operacija, pranešė „Casimiro Ulloa“ ligoninės direktorius. Po to, kai buvo atvežtas į gydymo įstaigą, A. Garcia esą patyrė tris širdies infarktus. Medikams pradžioje buvo pavykę jį atgaivinti.

Eksprezidentas A. Garcia buvo kaltinamas kyšių ėmimu iš Brazilijos statybos bendrovės „Odebrecht“. Politikas šiuos kaltinimus neigė ir tikino, kad yra politinio persekiojimo auka.

Peru prezidento pareigas A. Garcia ėjo du kartus – nuo 1985 iki 1990 metų ir nuo 2006 iki 2011 metų. Anot tyrėjų, kyšius A. Garcia ėmė antrosios kadencijos metu.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.18; 07:45