Švedijos URM ministrė Margot Valstrem

Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Valstrem žurnalistams surengtoje specialioje konferencijoje pareiškė, kad „bus labai sunku 1915-ųjų metų karinius susirėmimus pripažiti prieš armėnus nukreiptu genocidu“. Švedijos diplomatijos vadovė M.Valstrem šitaip atsakė žurnalistams, klausiusiems, ar Švedijos vyriausybė palaimins specialų įstatymą dėl „armėnų genocido“.

„Kad būtų įmanoma kaltinti valstybę vykdžius genocidą, reikalingi rimti, neginčijami įrodymai“, – pabrėžė Švedijos diplomatijos vadovė. Ji dar pridūrė, jog Švedija sudarė specialią komisiją, į kurią įtraukta kompetetingų istorikų. Būtent tie istorikai dabar specialiai domisi tuometinėje Osmanų imperijoje 1915-aisiais metais nutikusiais įvykiais.

Kaip tvirtino Švedijos URM vadovė, karinius veiksmus pripažinti genocidu labai keblu dar ir todėl, kad jau nėra likusių gyvų liudininkų, kurių pasakojimais būtų galima pasiremti. Ji neneigia, kad kai kurios valstybės 1915 metų karines operacijas yra įvardijusios „prieš armėnus nukreiptu genocidu“. Bet Švedijos URM vadovė mano, kad tai – „bloga praktika“.

Informacijos šaltinis – slaptai.lt

2019.07.07; 19:02

Seksualinio smurto būna ne tik kino pramonėje, bet ir „aukščiausiu politiniu lygiu“: Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Valstriom (Margot Wallstrom) savo feisbuko paskyroje rašo, jog eidama pareigas pati yra tapusi seksualinio priekabiavimo auka. Detalių ji nepateikė.

Tačiau 2014 metais M. Valstriom švedų žurnalisto Jano Šermano (Jan Scherman) knygoje pasakojo apie incidentą per vakarienę su Europos šalių lyderiais. Ją esą tada nederamai lietė stalo kaimynas. „Staiga aš ant savo šlaunies pajutau ranką. Mano stalo kaimynas pradėjo mane čiupinėti. Negalėjau tuo patikėti“, – pasakojo M. Valstriom.

Ministrė, be to, pareiškė prisijungusi prie interneto kampanijos #metoo (aš taip pat), kuri buvo pradėta kilus skandalui dėl seksualiniu priekabiavimu ir prievartavimu kaltinamo JAV kino prodiuserio Harvio Veinsteino (Harvey Weinstein).

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.19; 00:05