Matulevicius-k

Skandalinga naujiena: Pramoninkų konfederacijos vadovo įmonė “Achema”, parodžiusi inciatyvą šaliai pastatyti (kartu su valstybe) suskystintų dujų terminalą, dabar pasirodo … esanti bloga.

Kas gali paneigti, kad “uolus “teisėsaugos  institucijų darbas sužlugdant šį projektą buvo inspiruotas jau pagarsėjusios per istorinį Seimo NSGK parlamentinį tyrimą dujų tarpininkės “Dujotekanos”? Nes būtent ji nesuinteresuota, kad Lietuva turėtų alternatyvų dujų tiekimą. O “Achema”, kuri toje bendroje su valstybe įmonėje pretendavo į ne daugiau kaip 10 – 20 proc. akcijų, neslėpė savo suintersuotumo aprūpinti įmonę žaliava. Tuo pačiu žmonės turėtų darbo, o valstybė – sumokėtus mokesčius.

Continue reading „Naujas valdančiųjų taikinys – “Achema”“

video_cip

Savivaldos rinkimai – čia pat, ne už kalnų. Tačiau jau dabar akivaizdu, kad į rinkiminę – agitacinę kovą metami milžiniški pinigai, dalis kurių greičiausiai yra nelegalūs. Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas Algimantas Matulevičius pabrėžia: rinkiminės kampanijos Lietuvoje vis brangesnės ir brangesnės. Jis siūlo atkreipti dėmesį, kaip gausiai reklamuojasi, pavyzdžiui Artūras Zuokas, Viktoras Uspaskich ar Kazimira Prunskienė. Ir tuo pačiu klausia: ar verta rinkti tuos, kurie gausiai reklamuojasi? Mat visuomet iškyla dilema – o iš kur gauti pinigai, skirti rinkiminei kampanijai? Pasak TAF lyderio A.Matulevičiaus, o Seimo NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas vis dar nemato akivaizdžių problemų…

Continue reading „Kodėl nederėtų balsuoti nei už Zuoką, nei už Uspaskich, nei už Prunskienę?“

video_cip

Kodėl dauguma šilumos ūkį valdančiųjų – labai turtingi žmones? Kas ir kaip nustato šilumos tiekimo gyventojams kainas? Ar šilumos ūkio įmonės teisėtai privatizuotos? Ar nederėtų valstybei šilumos ūkio įmonių susigrąžinti į savo rankas ir tokiu būdu panaikinti visas grobuoniškas monopolijas? Nejaugi nėra alternatyvų milžiniškoms kainoms už šilumą?

Sausio 21-ąją prie Vyriausybės rūmų piketą surengusio Tautos Ateities Forumo vadovybė mano, kad ženkliai mažesnės kainos už sunaudotą šilumą – realus dalykas. TAF pirmininkas Algimantas Matulevičius įsitikinęs, jog visas šilumos ūkis turi priklausyti ne privačioms bendrovėms, bet valstybei. Nes šiame sektoriuje jokia konkurencija neįmanoma.

Continue reading „Jei už šilumą norime mokėti mažiau“

pikets

Tautos ateities forumas (www.taf.lt) informuoja, kad piliečių vardu TAF organizuoja Piliečių proteso Akciją – Piketą.

Akcijos tikslas – atkreipti valdžios dėmesį į fanatstiškai išaugusiais šilumos kainas. PILIEČIŲ PROTESTO AKCIJA – PIKETAS ĮVYKS  šių metų sausio 21 dieną 12 valandą Vilniuje – Vinco Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės rūmų.

Continue reading „Sausio 21-ąją – TAFo organizuojama protesto akcija“

video_cip

Terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės byla bus nagrinėjama už uždarų durų. Taip nusprendė Teismas, išnagrinėjęs E.Kusaitės advokato skundą. Skundą nagrinėjusio Teismo manymu, narpliojant šią bylą žurnalistų dėmesys – nepageidautinas. Mat teismo posėdžiuose bus kalbama ir apie Lietuvos slaptųjų tarnybų veiklos ypatumus, be to, parodymus duos VSD agentai, įslaptinti liudininkai ir t.t. Prokuroras Mindaugas Dūda tokiu Teismo verdiktu buvo daugiau nei patenkintas. Tuo tarpu buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius, šiandien vadovaujantis Tautos Ateities Forumui, mano priešingai: sąžiningi pareigūnai viešumo nebijo, uždarumas ir slaptumas reikalingas tik tiems, kurie turi ką slėpti nuo visuomenės.

Continue reading „Neduok, Dieve, pakliūti į Lietuvos teisėsaugos rankas“

video_cip

Lietuvos valstybės padėtis – labai rimta. Kai kurie valdžios vyrai ir moterys vis dar liaupsina vadinamąjį “laukinį kaiptalizmą”, esą tik jis veda į pažangą. Mūsų valstybės situacija sudėtinga dar ir dėl to, kad “valstybininkų” klanas taip ir lieka iki galo neįveiktas.

Į populiarias televizijos laidas dažnai patenka abejotinos reputacijos politikai. Jie klaidina visuomenę, pasakodami apie savo tariamus nuopelnus valstybei. Tereikia prisiminti paskutiniąją TV, kurioje kalbėjo buvę parlamentarai Gediminas Vagnorius ir Zigmas Vaišvila. Neapibrėžta padėtis – ir kai kuriose mūsų slaptosiose bei specialiosiose tarnybose. Kol kas VSD, STT ir Generalinės prokuratūros vadovybė atsikratė ne visais abejotinos reputacijos darbuotojais. O Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas iš viso delsia atsakyti į kai kuriuos konkrečius paklausimus. Kodėl? Žiūrėkite dar vieną Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininko Algimanto Matulevičiaus komentarą. 

Continue reading „“Valstybininkų” klanas – vis dar neįveiktas“

video_cip

Tautos Ateities Forumo valdybos narys Rimas Urbus mano, kad skirtumai tarp Baltarusijos ir Lietuvos – labai nedideli. Suprask, demokratiškos iniciatyvos Baltarusijoje slopinamos brutaliai, pasitelkus grubią fizinę jėgą, naudojant smurtą. O Lietuvoje visuomeninės iniciatyvos taip pat slopinamos, taip pat blokuojamos, taip pat ignoruojamos. Tik Lietuvos valdžia iš visuomenės tyčiojasi subtiliau. Štai – ir visas skirtumas tarp to, kas dedasi Minske ir kas šiandien vyksta Vilniuje.

Continue reading „Lietuvoje blogiau nei Baltarusijoje?“

sniegas_00

Sausio 16-ąją Tautos ateities Forumas prie Seimo ir Vyriausybės rūmų norėjo surengti sankcionuotą taikų mitingą – eiseną.

Šios akcijos metu buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Algimanto Matulevičiaus vadovaujamas TAFas būtų išreiškęs nepasitenkinimą dėl itin sunkios ekonominės padėties, į kurią šiandien pakliuvo dauguma šalies gyventojų. Mitingo – eisenos metu būtų buvę kalbama apie masinės emigracijos sukeltas problemas, katastrofišką nedarbą, apie mažiausias visoje Europos Sąjungoje lietuviškas pensijas bei atlyginimus. TAF atstovai taip pat būtų kėlę susirūpinimą dėl oligarchijos ir nusikalstamų struktūrų įsigalėjimo Lietuvoje (apie šią problemą jau viešai prabilo ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė).

Continue reading „Kai valdžia draudžia mitinguoti“

video_cip

Tautos Ateities Forumo pirmininkas Algimantas Matulevičius sveikina Prezidentę Dalią Grybauskaitę, viešai prakalbusią apie neigiamą oligarchų ir nusikalstamo pasaulio atstovų įtaką Lietuvos valstybei. Tačiau TAF lyderis mano, kad Prezidentė neturėtų sustoti pusiaukelėje. TAF vadovas ragina atkreipti dėmesį, kas ir kaip sujudo, kai valstybės vadovė pradėjo kalbėti tiesiai šviesiai – be užuolankų. Buvusiam Seimo NSGK pirmininkui A.Matulevičiui ypač keista buvusio prezidento Valdo Adamkaus reakcija. Keistas ir premjero patarėjo Virgiaus Valentinavičiaus elgesys.

Šiame videointerviu taip pat kalbama apie estus, įsivedusius eurą, apie buvusius VSD vadovus Mečį Laurinkų bei Povilą Malakauską, buvusį Vilniaus merą Artūrą Zuoką ir pašalintąjį prezidentą Rolandą Paksą, slaptuosius CŽV kalėjimus bei specialius Lietuvos kiršinimus su Rusija…

Continue reading „Algimantas Matulevičius: “Pritariu Prezidentės pozicijai, tačiau turiu keletą pastabų”“

video_cip

Valdančioji dauguma kaip velnias kryžiaus bijo gausių protesto mitingų. Todėl visais įmanomais būdais tautos energiją ir dėmesį stengiasi nukreipti netikrų problemų ir rūpesčių link. Pavyzdžiui, į vadinamuosius šokių ir dainų projektus, kurių demonstravimu noriai rūpinasi mūsų populiariosios televizijos. Suprask, tegul tauta svarsto, kuri pora gražiau sukasi ant parketo, kokio dainininko balsas sodresnis ar kurios damos suknelė prabangesnė. Dėl tokių “aktualijų” besiginčijanti tauta – nekonfliktiška. Tokiomis “aktualijomis” besirūpinantys tautiečiai neina į protesto akcijas, referendumus, politines diskusijas, jiems nė motais Lietuvos energetinės nepriklausomybės įtvirtinimo ar Medininkų žudynių bylos tyrimo peripetijos.

Stengdamasi kontroliuoti visuomenės nuotaikas, šiandieninė Lietuvos valdžia imasi ir kai kurių kitų gudrybių, neišskiriant nei grasinimų, nei bauginimų. Apie tai – Tautos Ateities Forumo (TAF) valdybos nario Rimo Urbaus komentaras. 

Continue reading „Apie valdžios intrigas slopinant visuomenės aktyvumą“

video_cip

Prieš pat šv. Kalėdas paaiškėjo, kad terorizmu įtariamos lietuvės Eglės Kusaitės byla bus svarstoma už uždarų durų. Taip nusprendė šią bylą nagrinėsianti teisėjų kolegija. Mat E.Kusaitės bylą svarstyti uždaruose teismo posėdžiuose pageidavo Lietuvos generalinės prokuratūros atstovai. Ši aplinkybė sukėlė didelį visuomenės nusistebėjimą. Juk demokratinėse valstybėse uždari teismo posėdžiai šaukiami labai retai, tik išskirtiniais atvejais. Tad iš teismo posėdžio išvyti visuomenininkai, žurnalistai ir politikai gūžčiojo pečiais bei spėliojo, ką nuslėpti bando mūsų teisėsauga šiuo konkrečiu atveju. Kai kurie politikai, pavyzdžiui, TAF pirmininkas Algimantas Matulevičius, tvirtino, jog Lietuvai, užuot kritikavus Baltarusiją dėl demokratijos stokos, pirmiausiai reikia susirūpinti, kas gi dedasi pačioje Lietuvoje.

Continue reading „Eglės Kusaitės byla svarstoma uždaruose teismo posėdžiuose“

video_cip

2010 – ieji metai skaičiuoja paskutines valandas. Netrukus visi susėsime prie Šv. Kalėdų ir Naujųjų metų šventinio stalo. Tautos Ateities Forumo lyderis Algimantas Matulevičius visiems linki kuo geriausios kloties. Jis norėtų, kad Naujaisiais metais Lietuvoje būtų kuo mažiau nepriteklių, stresų, apgavysčių, ciniškumo. TAF vadovas džiaugtųsi, jei Naujaisiais metais Lietuvoje būtų kuo mažiau gobšumo, savanaudiškumo, abejingumo. TAF pirmininkas ragina susimąstyti, kokias grubias klaidas darėme visus šiuos metus ir kokių klaidų neturėtume daryti ateinančiais, 2011-aisiais metais. O juk klaidų – daug. Todėl TAF pirmininko sveikinimas nėra itin šventinis. Tačiau dr. A.Matulevičius pabrėžia: “prarasti vilties – negalima”.

Continue reading „TAF pirmininkas Algimantas Matulevičius: „Nepraraskime vilties““

video_cip

Būtent sausio 16-ąją kelios politinės – visuomeninės organizacijos ketina surengti gausų protesto mitingą. Piktą, gausų. Bet be langų daužymo. Šiandienine  ekonomine padėtimi nepatenkintieji pirmiausiai rinksis prie Seimo, paskui Gedimino prospektu žygiuos Vyriausybės rūmų link. Pagrindinis renginio akcentas – susirinkimas Vinco Kudirkos aištėje. Būtent čia bus sakomos aštriosios  kalbos. Tautos Ateities Forumo (TAF) valdybos narys Rimas URBUS pabrėžia, kad ši akcija bus taiki. Tikrai niekas nesiruošia kelti neramumų (nors esama įsitikinusiųjų, jog premjeras Andrius Kubilius supranta vien tik „dūžtančių langų kalbą“). Ir  vis  dėlto  protesto mitingas – reikalingas. Juk nuo tos akimirkos, kai visuomenė drastiškais  būdais  pareiškė  savo  požiūrį  į  valdžios  sprendimus, pagerėjimo vis tiek nematyti. Valdantieji  ir  toliau  dalina  vien  pažadus.

Continue reading „Sausio 16-ąją prie Vyriausybės bus surengtas protesto mitingas“

video_cip

Kodėl kauniečiai pradėjo rengti “Teisingumo maršus”? Ir kodėl į “Teisingumo maršą” susirenka ne itin gausus būrys kauniečių? Tikriausiai visi sutiks, kad žmonės keiksnoja valdžią. Ir piktai keiksnoja. Tačiau – savo namuose arba interneto komentaruose. O štai gausiai susirinkti į protesto akciją – nesusirenka. TAF pirmininkas Algimantas MATULEVIČIUS ir TAF vadovo pavaduotoja Aušrinė BALČIŪNIENĖ analizuoja, kodėl lietuviai elgiasi ne taip ryžtingai, kaip, sakykim, graikai ar prancūzai. Gal vis tik lietuviai gyvena užtektinai sočiai ir pasiturinčiai, kad eitų į mitingus protestuoti bei reikšti nepasitenkinimo? TAF vadovų įsitikinimu, priežastys čia – kitos. Lietuvius vis dar kausto baimė ir apatija.

Taigi šiame TAF diskusijų klube svarstoma, kaip įveikti lietuviškąją baimę ir apatiją. Taip pat diskutuojama, ar kauniečiams pavyks apginti mažosios Kedytės interesus, kuo pražūtinga Gintaro Steponavičiaus švietimo reforma bei kodėl nepatikimi privatūs pensijų fondai.

Continue reading „Baimė ir apatija – nuolatinė lietuvio būsena“

video_cip

Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas Matulevičius mano, kad valdantieji ciniškai pasityčiojo iš mūsų tėvų ir senelių, atsisakę jiems sugrąžinti neteisėtai sumažintas pensijas. TAF lyderis atvirai pasakoja, kaip tapo turtingu verslininku ir kodėl kai kurie jo kolegos, užsidirbę milijonus, labai greitai pinigus prarado. Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas taip pat svarsto, kuo Bronislovo Lubio veikla yra padoresnė, prasmingesnė ir gražesnė už “Maximos” verslą, kaip svieto perėjūnas Viktoras Uspaskichas sužlugdė smulkųjį ir vidutinįjį verslą, kodėl Rusijos “Gazpromui” buvo naudingas Ignalinos AE uždarymas, kodėl buvęs sostinės meras Artūras Zuokas kratosi „abonento“ pravardės. Dr. A.Matulevičius pateikia savo versiją, kokių bausmių nusipelnė tie mūsų politikai, kurie už grašius užsieniečiams pardavė bankus ir laivų statyklas.

Continue reading „Ar įmanoma iš “Maximos” atsiimti tris milijardus litų?“

mazintas_3

Mieli esami ir galbūt būsimi bendraminčiai. Man, kaip ir Jums, labai sunku matyti Lietuvos valstybės nuopolį.

Šiuo metu turime daugiau daugiau kaip 150 įvairiausių valstybinio reguliavimo institucijų, „tarnaujančių“ Tautai ir už tai gaunančių atlyginimus. O rezultatai?

Ritamės vis žemyn ir žemyn. Visa žiniasklaida pilna minėtą nuosmūkį patvirtinančių faktų. Apie tai aš nekalbėsiu. Geriau pamąstykime, kaip išeiti iš šios situacijos.

Visų lygių valdžios „galvos ir jų smegenys“ neturi jokios rimtos vizijos, nežino jokio mechanizmo, nesuvokia, kokiu keliu eiti, kaip priversti pačius save ir sau pavaldžius politikus, politinio pasitikėjimo pareigūnus ir kitus biurokratus tarnauti Tautai, stiprinti valstybę, užtikrinti orų gyvenimą jos piliečiams.

Continue reading „Šiandien vyrauja nuomonė, kad lietuvių tauta – nevykę kaimiečiai…“

video_cip

Bronislovas Misiūnas nelaiko savęs profesionaliu poetu, nors eiles rašo seniai. Jei anksčiau jo eilėse politikos beveik nebūta, tai šiandien eilėraščiai – išimtinai visuomeninio pobūdžio. Iš Biržų krašto kilęs Br. Misiūnas nūnai pergyvena, kad Lietuvoje tiek daug neteisybės, skurdo, melo ir demagogijos. Vadinamosios tradicinės, sisteminės partijos rūpinasi viskuo, išskyrus valstybės ir tautos reikalais. Nepaisant šios skaudžios tiesos, Lietuvos visuomenė vangiai gina savo teisėtus, pamatinius lūkesčius. Protesto akcijos mūsų šalyje – vis dar negausios. Tautos Ateities Forumą remiantis Br. Misiūnas įsitikinęs, jog šiandieninė valdžia visais jai įmanomais būdais (taip pat – ir rafinuotais, ir nesąžiningais) baugina žmones. Baugina tam, kad šie niekad nesiburtų į visuomeninius judėjimus, nevaikščiotų į protesto akcijas, nekeltų nei moralinių, nei finansinių reikalavimų. Pats Br. Misiūnas dalyvauja visuose TAF rengiamuose protesto mitinguose ir piketuose.

Continue reading „Bronislovo Misiūno tiesa“

video_cip

Praėjusį šeštadienį Vilniuje prie Vyriausybės rūmų Vinco Kudirkos aikštėje buvo surengtas protesto mitingas, kurio dalyviai kritikavo šiandieninę Seimo bei Vyriausybės politiką. Protesto akcijoje dalyvavo ir dr. Algimanto MATULEVIČIAUS vadovaujamo TAUTOS ATEITIES FORUMO nariai. Šiame videoreportaže užfiksuotas dr. A.Matulevičiaus komentaras, kodėl jis su savo bendraminčiais ir bendražygiais, užuot savaitgalį praleidęs namuose, atvyko į mitingą. Pasal TAF lyderio, jis vis dar tiki, jog Lietuvos visuomenę galima išjudinti teigiamiems poslinkiams, o Lietuvos valdžią – priverst dirbti visuomenės labui. Tačiau jis nemato esminių skirtumų tarp buvusio premjero Gedimino Kirkilo ir dabartinio Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus veiksmų. Dr. A.Matulevičius įsitikinęs, jog tauta turi liautis tarnavusi maksimoms, rubikonams bei dujotekanoms.

Continue reading „Kodėl šeštadieniniame mitinge plaikstėsi ir Tautos Ateities Forumo vėliavos“

video_cip

Kuo įsiminė Audrės Kudabienės laida apie Vilties Prezidento Stasio Lozoraičio mirties aplinkybes? Kodėl neįtikinamos parlamentaro Sauliaus Stomos versijos apie pirmuosius Prezidento rinkimus? Kodėl Adolfui Šleževičiui buvo leista tapti premjeru ir kokį čia vaidmenį suvaidino “pilkasis kardinolas” Vladimiras Beriozovas?  Kodėl iš postų būtina vyti visus valstybės tarnautojus, kurie tautą pravardžiuoja “minia”? Kodėl kuriamas Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko kaip “atpirkimo ožių” mitas? Kodėl Seimo narys Vytenis Andriukaitis neturi teisės moralizuoti kolegų? Kokios bausmės nusipelnė amžinasis Seimo “turistas” Egidijus Vareikis? Kokia tikroji parlamentaro Manto Adomėno problema? Ar būtina keisti rinkimų į Seimą tvarką? Ar būtina Ypatingojo Prokuroro institucija? Kodėl viešojoje erdvėje tiek daug specialiai brukamos dezinformacijos apie Tautos Ateities Forumą? Koks TAF požiūris į pedofilijos skandalą bei mažinamas pensijas? Kokią peticiją pasirašyti ragina TAF valdyba? Kodėl TAF vadovybė mano, jog reikia atsisakyti „partinių sąrašų“ bei ženkliai sumažinti Seimo narių skaičių? 

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas MATULEVIČIUS.

Continue reading „Ar tikrai Stasys Lozoraitis buvo nunuodytas?“

video_cip

TAF lyderis dr. Algimantas Matulevičius pripažįsta, kad apie jo vadovaujamą judėjimą konkurencijos bijantys oponentai mėgina paskleisti kuo daugiau iš piršto laužtų prasimanymų. Ypač gaji mintis, esą TAF trokšta tik vieno – bet kokia kaina laimėti būsimuose Seimo rinkimuose. TAF vadovas A.Matulevičius neneigia, kad siekiama revanšo. Tačiau tas revanšas – padorus, prasmingas. TAF tikslas – ne valdžia dėl valdžios. TAF tikslas – padėti padoriems piliečiams sukurti padorią valstybę. Dr. A.Matulevičiaus žodžiais tariant, Tautos Ateities Forumo sambūris trokšta sukurti valstybę, kurioje “nebūtų nei korumpuotų politikų, nei nusikaltėliams talkinančių specialiųjų tarnybų, nei parsidavusios žiniasklaidos”.

Dr. A.Matulevičius sako: “netikėkite, ką apie mus suokia mūsų priešai”. Dr. A.Matulevičius taip pat pabrėžia, kad jo sambūris turi viziją, kaip “galėtume išbristi iš šiandieninės balos”. Ir kviečia valstybės likimui neabejingus žmones burtis po TAF vėliava.

Continue reading „Kokio revanšo siekia Tautos Ateities Forumo pirmininkas Algimantas Matulevičius?“