matulevicius____

Manau, kad ne tik aš vienas, bet ir nemaža dalis mūsų nuoširdžiai laisvindamiesi iš sovietinės sistemos tikėjome vakarietišku ekonomikos raidos modeliu.

Tačiau niekas net sapnuoti nesapnavo, kad privatus interesas gali būt iškeltas aukščiau už visos visuomenės bendruosius interesus. Jau susikūrė visiškai nauja „verslo“ rūšis, kai legaliai iš valstybės vagiama. Kadangi mes Lietuvoje neturime normalios teisėsaugos sistemos, tai per visus dvidešimt vienerius Nepriklausomos valstybės metus verslas, kuris pagrįstas machinacijomis, ne tik nemažėja, bet plečiasi ir auga.

Continue reading „Laikas pradėt sodinti į kalėjimus“

Kartais praslysta mintis, kad Lietuvoje trūksta naujų idėjų ir nėra lyderių, kurie idėjas skleistų ir jas pajėgtų įgyvendinti. Tokia problema egzistuoja.

Tik tai vyksta daugiau dėl didžiosios žiniasklaidos pozicijos kategoriškai priešintis tos naujos minties pasireiškimui ir jos sklaidai tarp plačiųjų visuomenės sluoksnių. Taip yra todėl, kad pagrindiniai laikraščiai, TV, radijo ir net interneto portalai atstovauja tik turčių interesus ir yra visiškai nesuinteresuoti suteikti auditoriją tiems visuomenės atstovams, kurie nusistovėjusią tvarką galėtų nors kiek patobulinti.

Continue reading „Sistema bijo tiesos, nes tiesa ją sugriaus“

Šiandien portalo “Slaptai” svečias – buvęs ilgametis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius.

Dr. A.Matulevičius dabar vadovauja visuomeniniam judėjimui “Tautos ateities forumas” (TAF). A.Matulevičius taip pat yra didelį populiarumą sulaukusios knygos “Valstybės valdymo užkulisiai” autorius. Spalio 25 dieną TAF vadovas su keliomis kitomis visuomeninėmis organizacijomis rengia piketą prie LR Konstitucinio Teismo. Bus viešai piktinamasi dėl Konstitucinio Teismo neleistinų veiksmų griaunant lietuviškąją šeimą kaip mūsų tautos ir valstybės egzistencinį pagrindą.

Su Tautos Ateities Forumo vadovu Algimantu Matulevičiumi kalbasi portalo Slaptai.lt žurnalistas Gintaras Visockas. 

Continue reading „“Matulevičiau, mažiau kalbėk apie tai, ką žinai, ir grasinimai liausis”“

Visuomenės aktualijų portalui Slaptai.lt šiandien atsiųstas Tautos Ateities Forumo pirmininko Algimanto Matulevičiaus pasirašytas laiškas. Laiškas taip pat adresuotas ir Seimo pirmininkei Irenai Degutienei. Buvusį Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką A.Matulevičių rašyti viešą laišką paskatino incidentas, kilęs spalio 19-ąją prie Kazokiškių sąvartyno. Tąsyk tarp TAF aktyvistų ir policijos pareigūnų kilo susistumdymas. Keli TAF atstovai atsidūrė ligoninėje. Skelbiame TAF vadovo A.Matulevčiaus laišką be sutrumpinimų. Buvęs parlamentaras ragina incijijuoti parlamentinį tyrimą.

Continue reading „Laišką dėl Kazokiškių sąvartyno incidento Tautos ateities Forumas nusiuntė Seimo pirmininkei“

matulevicius____

Pasaulis bruzda. Neramu arabų šalyse, netyli Graikija, eina į gatves Prancūzija, Portugalija, Anglija, Čekija. Protestuoja visa Europa. Atsibudo net JAV, ten jau beveik mėnesį protestuoja jaunimas, o juos kuo toliau, tuo labiau palaiko visa Amerika. Ir tai – jau rimti didžiulės ligos simptomai. Ligos, kuri turi vienintelę teisingą diagnozę –  gobšumas, naudos siekimas bet kokia kaina. Tai fiasko, kurį patyrė grandiozinis žmonių apvogimas. Tai – kracho pradžia. Prieš daugiau nei trisdešimt metų buvo sukurptas scenarijus, kaip globaliai apvogti pasaulį. Ir šis planas tikrai pavyko .Jis suklestėjo griuvus SSSR. Nebeliko ko bijoti, ir buvo galima, paleidus į „laisvę“ privačią žiniasklaidą, išvystyti neregėto masto melo kompaniją, esą laisvoji rinka ir demokratija atneš Žemei rojų.

Continue reading „Kas turi atsitikti, kad lietuvis atsibustų?“

Matulevicius_2

Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius praėjusią savaitę netikėtai surengė spaudos konferenciją, kurią derėtų įvardinti skandalinga.

Tema – verta dėmesio. Pasirodo, visuomeniniam judėjimui “Tautos Ateities Forumas” vadovaujantis dr. A.Matulevičius sulaukė gasinimų. Praėjusią savaitę į jo mobilųjį telefoną viena po kitos atkeliavo dvi suglumti privertusios žinutės. Pirmasis pranešimas skambėjo šitaip: “Algi, užteks kabinėtis prie padorių žmonių, jei nebaigsi – sutraiškysime”. Antroji žinutė mažai kuo skyrėsi nuo pirmosios: “Mulki, jei tau dar neaišku, tai sakome, neliesk Viktoro ir Valdo, nes jie ne tavo nosiai, purkštausi, gali likti ir be nosies”.

Continue reading „Tautos Ateities Forumo pirmininkui Algimantui Matulevičiui ir vėl grasinta“

vilmorus_gaidys_1

Portalas Slaptai.lt skelbia dar vieną išskirtinį visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro “Vilmorus” direktoriaus Vlado Gaidžio interviu. Ankstesniuose interviu Slaptai.lt svečias pateikė savo kritišką požiūrį į praėjusius rinkimus, svarstė, kodėl konservatoriai gavo balsų daugiau, nei tikėjosi, o opozicija pasirodė silpniau, nei vylėsi.

 Gilintasi ir į politinio populiarumo priežastis: kas padeda išlikti populiarumo viršūnėje Daliai Grybauskaitei, Viktorui Uspaskichui, Artūrui Zuokui. Svarstyta, kodėl populiarus Lietuvoje buvo Algirdas Brazauskas, tačiau į populiarumo viršūnes prasiveržė ir Valdas Adamkus, nei savo praeitimi, nei išsilavinimu, nei nuveiktais darbais nepanašus į savo pirmtaką. Analizuota ir Bažnyčios įtaka politinėms lietuvių nuostatoms.

Pagrindinė šiandieninio interviu tema: ar Lietuvos rinkimų rezultatus gali paveikti kokie nors tragiški užsienio įvykiai. Sakykim, šūviai Norvegijoje ir riaušės Didžiojoje Britanijoje. Tiksliau tariant, ar šie nutikimai tautines idėjas propaguojančioms Lietuvos partijoms ir visuomeniniams judėjimams pridės populiarumo? O gal atvirkščiai – išretins gerbėjų gretas.

Continue reading „Apie užsienio įtakas, politinius reitingus ir Artūro Zuoko fenomeną“

stungys-kusaite

“Žinių radijo” laidoje “Raktas” balandžio 28-ąją buvo kalbama apie terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės bylą. Ar Lietuvos visuomenė žino, dėl ko įkalinta mūsų pilietė? Ar Lietuvos teisėsauga turi įrodymų, jog Eglė neabejotinai ruošėsi susisprogdinti Maskvoje? Ar mūsų slaptosios tarnybos nepadarė grubios klaidos, sutikdamos bendradarbiauti su Rusijos FSB?

Juk kardomoji priemonė suėmimas gali būti skiriama tik tuo atveju, kai yra pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, jog įtariamasis padarė nusikalstamą veiką. E.Kusaitės byloje nenustatyta jokių konkrečių, vienareikšmių duomenų, jog mergina įvykdė ar bandė surengti teroro aktą.

Continue reading „Kaltinimai Eglei Kusaitei grindžiami duomenimis, surinktais pagal Rusijos terorizmo sampratą“

video_cip

Dr. Algimanto Matulevičiaus vadovaujamas Tautos Ateities Forumas yra paskelbęs ilgalaikę akciją “STABDYK VALDININKŲ SAVIVALĘ”. Visi puikiai žinome, kaip Lietuvos valdininkai piktnaudžiauja tarnybine padėtimi, mėgaujasi neteisėtomis privilegijomis, vangiai rūpinasi visuomenės bėdomis. TAF lyderis įsitikinęs, jog apie visus tokius atvejus būtina kalbėti viešai. Tik viešumas gali tapti valdininkų savivalę, gobšumą, pasipūtimą tramdančiu vaistu.

Ši TAF inicijuota akcija jau duoda konkrečių rezultatų. Į TAF pradejo kreiptis nuo valdininkų nukentėję žmonės. Šiandien Slaptai.lt pateikia TAF pirmininko Algimanto MATULEVIČIAUS pokalbį su savo interesus drąsiai ginančiu bei viešumo nepabijojusiu vilniečiu Vytautu.

Continue reading „Ką Tautos Ateities Forumui papasakojo vilnietis Vytautas“

video_cip

Tai – Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininko Algimanto Matulevičiaus sveikinimas šv. Velykų proga. Tačiau šis sveikinimas nepanašus į tradicinį. Kalbama ne vien apie pavasarį, atsinaujinimą, atgimimą. Kalbama apie laisvosios rinkos apologetus, besaikį godumą, kiniečius, norėjusius “Sibirą paversti žydinčiu sodu”… TAF vadovas įsitikinęs, jog lietuviai, Sovietų Sąjungoje užėmę pirmąsias pozicijas, vieni iš pirmųjų gali tapti ir Europos Sąjungoje.

Continue reading „Dr. Algimantas Matulevičius: “Sovietų Sąjungoje buvome pirmieji, pirmieji galime tapti ir Europos Sąjungoje”“

Copy of pr_11

Terorizmu kaltinamai klaipėdietei Eglei Kusaitei nepavyko nušalinti jos byloje valstybės kaltinimą palaikančio Generalinės prokuratūros prokuroro Mindaugo Dūdos.

Vilniaus Apygardos teismas tokį prašymą atmetė. Tačiau Vilniaus Apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė, kad E.Kusaitė dar maždaug dvi savaites galės džiaugtis laisve. Svarstymą, ar patenkinti prokuroro prašymą trims mėnesiams suimti E.Kusaitę, teismas atidėjo iki balandžio 21-osios dienos.

Continue reading „“Lietuva kiek kitaip įsivaizduoja terorizmą ir išsivaduojamąjį judėjimą nei Rusija”“

video_cip

Esame pasimetę, susiskaldę, išvarginti ekonominių krizių ir nežinios, kaip gyvensime rytoj. Laimės ieškome užsieniuose. Nebepalaikome į bėdą pakliuvusio tautiečio. Nebetikime savo politikais, nebepasitikime visuomeninėmis organizacijomis. Nebegimdome vaikų. Nesugebame įveikti net paprasčiausių sunkumų. Pavyzdžiui, nesusitariame, kas nuo nuošliaužų privalo apsaugoti Gedimino kalną – Lietuvos simbolį. Šiandien akivaizdu, kad mes net nesuvokiame, kodėl elgiamės kaip nevykėliai.

Nejaugi nėra būdų, padėsiančių išsiaiškinti, kodėl nykstame ir tuo pačiu nieko nedarome, kad tą nykimą sustabdytume? Nejaugi tikrai dabartinės negandos stipresnės už mus? Nacionalinės idėjų talkos ir pilietinio judėjimo “Aš – Lietuvai” iniciatorius Tomas Girdzijauskas tvirtina, jog dar ne viskas prarasta. Su projekto “Aš – Lietuvai” iniciatoriumi Tomu GIRDZIJAUSKU diskutuoja Tautos Ateities Forumo pirmininkas dr. Algimantas MATULEVIČIUS. Beje, T.Girdzijauskas gyvena Londone, ir Lietuvoje – ne toks jau dažnas svečias.

Continue reading „Kaip atrasti lietuvius vienijančią idėją“

plunge

Į Tautos Ateities Forumą (TAF) tiesiogiai ir per interneto portalus slaptai.lt bei taf.lt vis dažniau kreipiasi žmonės, ieškodami patarimų, pagalbos ir teisybės.

Kreipiasi ne tik didžiųjų, bet ir mažesniųjų miestų gyventojai.

Čia pateikiame mokleivių parlamento narės iš Plungės laišką. Prašo padėti, nes plungiškiai patys nebesugeba įveikti valdininkų savivaliavimo naikinant mokyklas.

TAF pirmininkas Algimantas Matulevičius oficialiai kreipėsi į Plungės savivaldybės merą prašydamas dar sykį atidžiai išnagrinėti susidariusią problemą ir, faktams pasitvirtinus, atšaukti nepagrįstus sprendimus (apie Plungės savivaldybės reakciją informuosime papildomai). Čia pateikiame plungiškių laišką.

Continue reading „Sveiki, Jums rašo Plungės Senamiesčio vidurinės mokyklos mokinių tarybos narė …“

video_cip

Kodėl derėtų dalyvauti profesinių sąjungų rengiamame kovo 19-osios mitinge prie Seimo ir Vyriausybės? Ar profsąjungų lyderiai nepadarė klaidos, kadaise pasirašydami nacionalinį susitarimą su Vyriausybe? Kas ir kodėl nenori, jog būtų didinama minimali alga? Ar tikrai Nerijus Numavičius tapo milijardieriumi ir netrukus jo nuotrauka bus paskelbta žurnale “Forbes”? Kodėl ekonominės krizės metais pasaulyje atsirado šimtas naujų milijardierių? Ką omenyje turi premjeras Andrius Kubilius, sakydamas, esą “kito kelio nėra”? Kodėl Nobelio premijos laureatai ragina JAV prezidentą nacionalizuoti kai kuriuos Amerikos bankus? Ar Lietuvai nereikėtų turėti bent vieno nacionalinio banko? Kuo įsimintina Naomi Klein “Šoko doktrina”? Kuo Japoniją ištikusi nelaimė naudinga rusų dujininkams ir naftininkams?

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas MATULEVIČIUS.

Continue reading „Kaip Lietuvoje galima tapti milijardieriumi“

video_cip

Reformos Generalinėje prokuratūroje – įstrigo. Naujasis generalinis prokuroras Darius Valys ne visuomet elgiasi ryžtingai, principingai, drąsiai. Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus įsitikinimu, matydama tokį akivaizdų “tūpčiojimą vietoje”, savo svarų žodį privalėtų tarti Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Visi puikiai supranta: generaliniam prokurorui daromas milžiniškas spaudimas. Todėl ir reikalinga Prezidentės parama. Nepakenktų ir aktyvesnė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Arvydo Anušausko pozicija. Tačiau svarbiausia, kad pats D.Valys nebijotų drąsiai žengti bent pirmųjų konkrečių žingsnių: ryžtingai atsikratytų susikompromitavusių prokurorų ir iškeltų baudžiamąsias bylas bent keliems stambiems aferistams.

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – TAF pirmininkas Algimantas MATULEVIČIUS, pasakojantis, kaip jis reformuotų sustabarėjusią Generalinę prokuratūrą.

Continue reading „Kaip Prezidentei derėtų reformuoti Generalinę prokuratūrą“

video_cip

Kodėl per rinkimus Lietuvoje didžiausią reikšmę turi ne idėjos, programos, idealizmas ir padorumas, o pinigai? Kodėl darbuotojai palankiai atsiliepia apie “Achemos” vadovą verslininką milijonierių Bronislovą Lubį? Kodėl mūsų Bažnyčia pasyvi – vengia pareikšti savo nuomonę svarbiausiais valstybės gyvenimo klausimais? Kodėl į Seimą patekti siekiančios visuomeninės organizacijos – susiskaldžiusios ir susipriešinusios? Kodėl gyvename laisvoje Lietuvoje, bet nesijaučiame esą laisvi? Kodėl derėtų bijoti viską išmanančių pranašų? Politika yra valstybės valdymo menas, tačiau Lietuvoje ši nuostata iškreipta: politika tapo melavimo menu…

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – Garliavos altaristas, Tautos Ateities Forumo narys Jonas VARKALA.

Continue reading „Garliavos altaristas Jonas Varkala: “Valstybė pirmiausiai turėtų remti Banionį, o ne Sabonį”“

video_cip

Kovo 3 dieną Druskininkuose buvo surengta tarptautinė konferencija “Mažųjų branduolinių reaktorių ir atsinaujinančios energetikos perspektyvos Baltijos šalyse iki ir po 2020 metų”. Konferencijos iniciatorius ir rengėjas – Lietuvos pramonininkų konfederacijos Prezidentas dr. Bronislovas Lubys. Ankstesniuose dviejuose videoreportažuose buvome pateikę tiek dr. Br. Lubio, tiek Lietuvos banko analitiko dr. Raimondo Kuodžio, tiek Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus komentarus. Taip pat kalbėtasi su konferencijoje viešėjusiais prof. Jonu Gyliu, prof. Romu Petrikiu, verslininku Aivaru Ivaškevičiumi, “Kauno Nova” valdybos pirmininku dr. Gediminu Petrausku.

Šiandien portalo Slaptai.lt svečias – Lietuvos energetikų senjorų klubo prezidentas Vilius ŠADUIKIS. Jį kalbina energetikas, TAF atstovas Nerijus Dubosas.

Continue reading „Vyriausybė pataikauja užsienio energetikos ekspertams ignoruodama savus ekspertus“

video_cip

Kovo 3 dieną Lietuvos pramonininkų konfederacijos Prezidento dr. Bronislovo Lubio iniciatyva Druskininkuose buvo surengta tarptautinė konferencija “Mažųjų branduolinių reaktorių ir atsinaujinančios energetikos perspektyvos Baltijos šalyse iki ir po 2020 metų”. Praėjusiame videoreportaže pateikėme Lietuvos pramonininkų konfederacijos Prezidento Br.Lubio ir Lietuvos banko analitiko Raimondo Kuodžio komentarus. Šiandien skelbiame  prof. Jono Gylio, prof. Romo Petrikio, Naujųjų technologijų plėtros verslo atstovo Aivaro Ivaškevičiaus ir viešosios įstaigos “Kauno Nova” valdybos pirmininko dr. Gedimino Petrausko nuomones. (Rytoj bus paskelbtas interviu su Lietuvos energetikų senjorų klubo prezidentu Viliumi Šaduikiu ir teisininkės Zitos Šličytės pastabos).

Su konferencijos svečiais diskutuoja Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas Matulevičius.

Continue reading „Tarptautinė konferencija, kurią ignoravo Energetikos ministras Arvydas Sekmokas“

video_cip

Druskininkuose kovo 3 dieną buvo surengta tarptautinė konferencija “Mažųjų branduolinių reaktorių ir atsinaujinančios energetikos perspektyvos Baltijos šalyse iki ir po 2020 metų”. Konferencijos organizatorius – Lietuvos pramonininkų konfederacijos Prezidentas dr. Bronislovas LUBYS. Tądien mokslininkai, ekspertai, analitikai perskaitė dešimtis dėmesio vertų pranešimų. Ypač įdomus buvo Čekijos Branduolinių tyrimų instituto vystymo direktoriaus pono Jozef Misak pranešimas.

Videostudija Slaptai” šiandien pateikia Lietuvos pramonininkų konfederacijos Prezidento dr. Bronislovo LUBIO ir Lietuvos banko analitiko, ekonomikos eksperto dr. Raimondo KUODŽIO interviu. Su konferencijos dalyviais diskutuoja Tautos Ateities Forumo pirmininkas dr. Algimantas MATULEVIČIUS. Rytoj bus paskelbti interviu su prof., habilituotu daktaru Jonu Gyliu, prof., Saulės enerijos asociacijos atstovu Romu Petrikiu, Naujųjų technologijų plėtros verslo atstovu Aivaru Ivaškevičiumi. Taip pat artimiausiu metu bus paskelbtas energetiko Nerijaus Duboso pokalbis  su Lietuvos energetikų senjorų klubo prezidentu Viliumi Šaduikiu bei teisininkės Zitos Šličytės nuomonė.

Continue reading „Dr. Bronislovas Lubys: “Svarstykime, kas mums reikalingiausia, ir neieškokime priešų ten, kur jų nėra”“

Copy of kkkmmm_0

Kovo 2-ąją dieną sostinėje prie Vilniaus Apygardos teismo surengtas piketas. Piketo organizatoriai – dr. Algimanto Matulevičiaus vadovaujamas Tautos Ateities Forumas.

Tądien TAF nariai bandė atkreipti visuomenės dėmesį, kodėl terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės bylą, į kurią įsipainiojusi ir Rusijos slaptoji tarnyba FSB (lietuviškai – FST), mūsų Temidės tarnai nusprendė nagrinėti būtent uždaruose teismo posėdžiuose. Juk uždarų teismo posėdžių praktika būdinga tik totalitarinėms, žmogaus laisvių ir teisių negerbiančioms valstybėms.

Tuo tarpu demokratiškose, laisvose valstybėse teismo posėdžiai, pasak piketą organizavusiojo TAF lyderio A.Matulevičiaus, rengiami labai retai, tik išskirtiniais atvejais.

Continue reading „Demokratinėse valstybėse uždarų teismo posėdžių neturi būti“