video_cip

Tautos Ateities Forumo (TAF) vadovyvė viešėjo Raseinių rajone, kur buvo susitikusi su Viduklės pilietinės bendruomenės “Atauga” nariais Jonu Kaminsku, Birute Dajoriene, Leonu Janušauskiu, Romu Kazlausku ir Remigijumi Kučinsku. TAF pirmininko dr. Algimanto MATULEVIČIAUS ir TAF pirmininko pavaduotojo Rimo URBAUS susitikimas su vidukliškiais truko keletą valandų. Viduklės gyventojus domino viskas: ir rinkimų į savivaldybę tvarkos tobulinimas, ir būsimi Seimo rinkimai, ir visuomeninio judėjimo TAF tikslai bei perspektyvos. Žinoma, neapsieita ir be klausimų apie aukštas šilumos kainas, mažas pensijas, bedarbystę ir masišką emigraciją. TAF vadovas pabrėžė, kad sovietmečiu privilegijų būta mažiau, nei jų turi kai kurie šiandieniniai ponai. O juk privilegijų iš viso neturėtų būti. Ypač neturėtų būti privilegijos … nebaudžiamiems vogti iš valstybės biudžeto. 

Continue reading „Viduklės gyventojus labiausiai domino politikos užkulisiai“

video_cip

Prie Vilniaus Apygardos teismo (Lukiškių aikštė, buvę KGB rūmai) kovo 2-ąją dieną 9 valandą ryto bus rengiamas piketas. Piketo organizatoriai – Tautos Ateities Forumas, vadovaujamas buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus. Šitokiu drastišku būdu TAFo nariai kritikuos lietuviškosios Temidės tarnus, nusprendusius terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės bylą nagrinėti uždarame teismo posėdyje. Pasak TAF pirmininko Algimanto Matulevičiaus, sprendimas nagrinėti rezonansinę bylą už uždarų durų byloja, jog čia galbūt “ne viskas švaru ir skaidru”.

Kad terorizmu kaltinama E.Kusaitė iš tiesų nėra tokia pavojinga, kaip ją traktuoja Lietuvos VSD ir Rusijos FSB, mano ir kiti žymūs Lietuvos politikai, visuomenininkai, advokatai. Pavyzdžiui, buvęs parlamentaras Algirdas Endriukaitis, dabartinis Seimo narys Rytas Kupčinskas, rašytojas Jonas Mikelinskas, disidentė Nijolė Sadūnaitė. Čia pateikiame 30-ies minučių trukmės videoreportažą iš Seime prieš keletą dienų surengtos spaudos konferencijos, kurioje analizuotos simpatijų čečėnų tautai turinčios E.Kusaitės bėdos.

Continue reading „Prie Vilniaus Apygardos teismo – Tautos Ateities Forumo organizuojamas piketas“

video_cip

Lietuva – jūrinė valstybė. Šį teiginį sunku paneigti. Tačiau atgavę nepriklausomybę mes praradome beveik visą savo prekybinį ir žvejybinį laivyną. Arba laivus itin pigiai pardavėme užsieniečiams, arba juos supjaustėme kaip metalo laužą. Tiksliau tariant, užtektinai galingus, modernius, pelną mums nešti galėjusius laivus pardavėme pusvelčiui. Arba atsisakėme jų tam, kad … būtume kuo greičiau priimti į NATO. Žodžiu, buvome tiesiog apgauti. Todėl nenuostabu, kad danai šiandien stintomis šeria kiaules, o mes stintas laikome delikatesu.

Šis videointerviu – apie tai, kas, kaip ir kodėl mus apmulkino, versdamas atsisakyti prekybinių bei žvejybinių laivų. Pokalbio dalyviai – klaipėdietis, verslininkas, Žemaičių partijos pirmininko pavaduotojas Stasys GVAŽIAUSKAS ir Tautos Ateities Forumo (TAF)  lyderis Algimantas MATULEVIČIUS. Ponas S.Gvažiauskas taip pat išdėstė savąją nuomonę, kodėl buvo įkurta Žemaičių partija ir kodėl jos nemėgsta Lietuvos VSD.

Continue reading „Kaip Lietuva prarado savo prekybinį laivyną“

video_cip

Kodėl Lietuva leidžia siautėti tokiems veikėjams kaip Viktoras Uspaskichas? Kokie prokurorai vilkina rezonansines bylas? Kodėl šimtai tūkstančių tautiečių priversti maisto ieškoti ne parduotuvėse, o vadinamuosiuose “maisto bankuose”? Kuo įsiminė mūsų politikų kalbos, rėžtos Vasario 16-ąją? Kam atskaitingi mūsų teisėjai? Kas moka už teisėjų sąmoningai ar nesąmoningai padarytas klaidas? Ar buvęs parlamentaras Aloyzas Sakalas teisingai pasielgė, raginęs teismams suteikti absoliučią “sprendimo laisvę”? Ar sąžiningas, kyšių neduodantis advokatas pajėgus apginti savo klientą? Ar Prezidentė Dalia Grybauskaitė atlaikys vadinamųjų “valstybininkų” spaudimą? Dėl ko Tautos Ateities Forumas į teismą paduoti ketina Lietuvos valstybę?

Tai – dar vienas TAF pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus komentaras.

Continue reading „Apie neteisingą teisingumą“

video_cip

Sunku įsivaizduoti Vilnių be elektros energijos. Akivaizdu, kad be elektros energijos mes neišgyventume nė dienos. Elektros energija – gyvybiškai svarbi. Svarbi visiems. Kaip oras, kaip duona ar vanduo. Tačiau ar už ją mokame tik tiek, kiek ji iš tiesų kaštuoja? O jei už elektros energiją ženkliai permokame, ką privalėtume daryti, kad išsiveržtume iš monopolininkų spendžiamų pinklių? Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas Matulevičius pateikia savo poziciją dėl elektros energijos kainų. TAF vadovas taip pat svarsto, kodėl apie Lietuvos pramonininkų konfederaciją viešuosiuose šaltiniuose skleidžiama daug netiesos, kodėl nenorima pripažinti, jog verslininko Bronislovo Lubio vadovaujama “Achema” nuveikė daug vertingų darbų.

Continue reading „Apie energetiką – be iliuzijų“

video_cip

Artūras Barauskas – panevėžietis. Kadaise šiame mieste turėjo nedidelę parduotuvę, kurioje prekiavo darbo įrankiais. Žodžiu, priklausė smulkiųjų verslininkų gildijai. Tačiau net ekonominio pakilimo laikais savo verslo negalėjo pavadinti klestinčiu. Mat gražios kalbos apie ekonomikos augimą, jo manymu, jau tada buvo nepagrįstai išpūstos. O prasidėjus nuosmukiui A.Barauskas bankrutavo. Bankrutavo kaip ir daugelis kitų panevėžiečių, turėjusių smulkias kepyklėles, maisto parduotuves ar kavines. Šiandien gatvėje, kurioje jis gyvena, likę beveik vien pensininkai ir bedarbiai. Visi kiti išlėkę laimės ieškoti svetur.

Buvęs verslininkas A.Barauskas į užsienį juodadarbiu plušėti neišvažiavo. A.Barauskas įstojo į dr. Algimanto Matulevičiaus vadovaujamą Tautos Ateities Forumą (TAF)…

Continue reading „Liūdna buvusio verslininko istorija“

Matulevicius-k

Skandalinga naujiena: Pramoninkų konfederacijos vadovo įmonė “Achema”, parodžiusi inciatyvą šaliai pastatyti (kartu su valstybe) suskystintų dujų terminalą, dabar pasirodo … esanti bloga.

Kas gali paneigti, kad “uolus “teisėsaugos  institucijų darbas sužlugdant šį projektą buvo inspiruotas jau pagarsėjusios per istorinį Seimo NSGK parlamentinį tyrimą dujų tarpininkės “Dujotekanos”? Nes būtent ji nesuinteresuota, kad Lietuva turėtų alternatyvų dujų tiekimą. O “Achema”, kuri toje bendroje su valstybe įmonėje pretendavo į ne daugiau kaip 10 – 20 proc. akcijų, neslėpė savo suintersuotumo aprūpinti įmonę žaliava. Tuo pačiu žmonės turėtų darbo, o valstybė – sumokėtus mokesčius.

Continue reading „Naujas valdančiųjų taikinys – “Achema”“

video_cip

Savivaldos rinkimai – čia pat, ne už kalnų. Tačiau jau dabar akivaizdu, kad į rinkiminę – agitacinę kovą metami milžiniški pinigai, dalis kurių greičiausiai yra nelegalūs. Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas Algimantas Matulevičius pabrėžia: rinkiminės kampanijos Lietuvoje vis brangesnės ir brangesnės. Jis siūlo atkreipti dėmesį, kaip gausiai reklamuojasi, pavyzdžiui Artūras Zuokas, Viktoras Uspaskich ar Kazimira Prunskienė. Ir tuo pačiu klausia: ar verta rinkti tuos, kurie gausiai reklamuojasi? Mat visuomet iškyla dilema – o iš kur gauti pinigai, skirti rinkiminei kampanijai? Pasak TAF lyderio A.Matulevičiaus, o Seimo NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas vis dar nemato akivaizdžių problemų…

Continue reading „Kodėl nederėtų balsuoti nei už Zuoką, nei už Uspaskich, nei už Prunskienę?“

video_cip

Kodėl dauguma šilumos ūkį valdančiųjų – labai turtingi žmones? Kas ir kaip nustato šilumos tiekimo gyventojams kainas? Ar šilumos ūkio įmonės teisėtai privatizuotos? Ar nederėtų valstybei šilumos ūkio įmonių susigrąžinti į savo rankas ir tokiu būdu panaikinti visas grobuoniškas monopolijas? Nejaugi nėra alternatyvų milžiniškoms kainoms už šilumą?

Sausio 21-ąją prie Vyriausybės rūmų piketą surengusio Tautos Ateities Forumo vadovybė mano, kad ženkliai mažesnės kainos už sunaudotą šilumą – realus dalykas. TAF pirmininkas Algimantas Matulevičius įsitikinęs, jog visas šilumos ūkis turi priklausyti ne privačioms bendrovėms, bet valstybei. Nes šiame sektoriuje jokia konkurencija neįmanoma.

Continue reading „Jei už šilumą norime mokėti mažiau“

pikets

Tautos ateities forumas (www.taf.lt) informuoja, kad piliečių vardu TAF organizuoja Piliečių proteso Akciją – Piketą.

Akcijos tikslas – atkreipti valdžios dėmesį į fanatstiškai išaugusiais šilumos kainas. PILIEČIŲ PROTESTO AKCIJA – PIKETAS ĮVYKS  šių metų sausio 21 dieną 12 valandą Vilniuje – Vinco Kudirkos aikštėje prie Vyriausybės rūmų.

Continue reading „Sausio 21-ąją – TAFo organizuojama protesto akcija“

video_cip

Terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės byla bus nagrinėjama už uždarų durų. Taip nusprendė Teismas, išnagrinėjęs E.Kusaitės advokato skundą. Skundą nagrinėjusio Teismo manymu, narpliojant šią bylą žurnalistų dėmesys – nepageidautinas. Mat teismo posėdžiuose bus kalbama ir apie Lietuvos slaptųjų tarnybų veiklos ypatumus, be to, parodymus duos VSD agentai, įslaptinti liudininkai ir t.t. Prokuroras Mindaugas Dūda tokiu Teismo verdiktu buvo daugiau nei patenkintas. Tuo tarpu buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius, šiandien vadovaujantis Tautos Ateities Forumui, mano priešingai: sąžiningi pareigūnai viešumo nebijo, uždarumas ir slaptumas reikalingas tik tiems, kurie turi ką slėpti nuo visuomenės.

Continue reading „Neduok, Dieve, pakliūti į Lietuvos teisėsaugos rankas“

pilietybe

Tautos ateities forumas (TAF), atstovaudamas šalies piliečių interesus sveikina, Jūsų, Prezidente, poziciją dėl viešumo kovojant su oligarchais ir kyšininkais, bandančiais užvaldyti valstybę.

Būtent viešumas yra demokratijos garantas ir išbandytas ginklas kovojant už Lietuvos nepriklausomybę. Norint šią veiklą įprasminti bei pagaliau pasiekti bent kokių nors apčiuopiamų rezultatų, negalime nekreipti dėmesio į anksčiau padarytus neleistinus, amoralius, o kartais net nusikalstamus veiksmus.

Continue reading „Kodėl Mansurui Sadekovui suteikta Lietuvos Respublikos pilietybė?“

video_cip

Lietuvos valstybės padėtis – labai rimta. Kai kurie valdžios vyrai ir moterys vis dar liaupsina vadinamąjį “laukinį kaiptalizmą”, esą tik jis veda į pažangą. Mūsų valstybės situacija sudėtinga dar ir dėl to, kad “valstybininkų” klanas taip ir lieka iki galo neįveiktas.

Į populiarias televizijos laidas dažnai patenka abejotinos reputacijos politikai. Jie klaidina visuomenę, pasakodami apie savo tariamus nuopelnus valstybei. Tereikia prisiminti paskutiniąją TV, kurioje kalbėjo buvę parlamentarai Gediminas Vagnorius ir Zigmas Vaišvila. Neapibrėžta padėtis – ir kai kuriose mūsų slaptosiose bei specialiosiose tarnybose. Kol kas VSD, STT ir Generalinės prokuratūros vadovybė atsikratė ne visais abejotinos reputacijos darbuotojais. O Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas iš viso delsia atsakyti į kai kuriuos konkrečius paklausimus. Kodėl? Žiūrėkite dar vieną Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininko Algimanto Matulevičiaus komentarą. 

Continue reading „“Valstybininkų” klanas – vis dar neįveiktas“

video_cip

Tautos Ateities Forumo valdybos narys Rimas Urbus mano, kad skirtumai tarp Baltarusijos ir Lietuvos – labai nedideli. Suprask, demokratiškos iniciatyvos Baltarusijoje slopinamos brutaliai, pasitelkus grubią fizinę jėgą, naudojant smurtą. O Lietuvoje visuomeninės iniciatyvos taip pat slopinamos, taip pat blokuojamos, taip pat ignoruojamos. Tik Lietuvos valdžia iš visuomenės tyčiojasi subtiliau. Štai – ir visas skirtumas tarp to, kas dedasi Minske ir kas šiandien vyksta Vilniuje.

Continue reading „Lietuvoje blogiau nei Baltarusijoje?“

sniegas_00

Sausio 16-ąją Tautos ateities Forumas prie Seimo ir Vyriausybės rūmų norėjo surengti sankcionuotą taikų mitingą – eiseną.

Šios akcijos metu buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Algimanto Matulevičiaus vadovaujamas TAFas būtų išreiškęs nepasitenkinimą dėl itin sunkios ekonominės padėties, į kurią šiandien pakliuvo dauguma šalies gyventojų. Mitingo – eisenos metu būtų buvę kalbama apie masinės emigracijos sukeltas problemas, katastrofišką nedarbą, apie mažiausias visoje Europos Sąjungoje lietuviškas pensijas bei atlyginimus. TAF atstovai taip pat būtų kėlę susirūpinimą dėl oligarchijos ir nusikalstamų struktūrų įsigalėjimo Lietuvoje (apie šią problemą jau viešai prabilo ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė).

Continue reading „Kai valdžia draudžia mitinguoti“

video_cip

Tautos Ateities Forumo pirmininkas Algimantas Matulevičius sveikina Prezidentę Dalią Grybauskaitę, viešai prakalbusią apie neigiamą oligarchų ir nusikalstamo pasaulio atstovų įtaką Lietuvos valstybei. Tačiau TAF lyderis mano, kad Prezidentė neturėtų sustoti pusiaukelėje. TAF vadovas ragina atkreipti dėmesį, kas ir kaip sujudo, kai valstybės vadovė pradėjo kalbėti tiesiai šviesiai – be užuolankų. Buvusiam Seimo NSGK pirmininkui A.Matulevičiui ypač keista buvusio prezidento Valdo Adamkaus reakcija. Keistas ir premjero patarėjo Virgiaus Valentinavičiaus elgesys.

Šiame videointerviu taip pat kalbama apie estus, įsivedusius eurą, apie buvusius VSD vadovus Mečį Laurinkų bei Povilą Malakauską, buvusį Vilniaus merą Artūrą Zuoką ir pašalintąjį prezidentą Rolandą Paksą, slaptuosius CŽV kalėjimus bei specialius Lietuvos kiršinimus su Rusija…

Continue reading „Algimantas Matulevičius: “Pritariu Prezidentės pozicijai, tačiau turiu keletą pastabų”“

video_cip

Valdančioji dauguma kaip velnias kryžiaus bijo gausių protesto mitingų. Todėl visais įmanomais būdais tautos energiją ir dėmesį stengiasi nukreipti netikrų problemų ir rūpesčių link. Pavyzdžiui, į vadinamuosius šokių ir dainų projektus, kurių demonstravimu noriai rūpinasi mūsų populiariosios televizijos. Suprask, tegul tauta svarsto, kuri pora gražiau sukasi ant parketo, kokio dainininko balsas sodresnis ar kurios damos suknelė prabangesnė. Dėl tokių “aktualijų” besiginčijanti tauta – nekonfliktiška. Tokiomis “aktualijomis” besirūpinantys tautiečiai neina į protesto akcijas, referendumus, politines diskusijas, jiems nė motais Lietuvos energetinės nepriklausomybės įtvirtinimo ar Medininkų žudynių bylos tyrimo peripetijos.

Stengdamasi kontroliuoti visuomenės nuotaikas, šiandieninė Lietuvos valdžia imasi ir kai kurių kitų gudrybių, neišskiriant nei grasinimų, nei bauginimų. Apie tai – Tautos Ateities Forumo (TAF) valdybos nario Rimo Urbaus komentaras. 

Continue reading „Apie valdžios intrigas slopinant visuomenės aktyvumą“

video_cip

Prieš pat šv. Kalėdas paaiškėjo, kad terorizmu įtariamos lietuvės Eglės Kusaitės byla bus svarstoma už uždarų durų. Taip nusprendė šią bylą nagrinėsianti teisėjų kolegija. Mat E.Kusaitės bylą svarstyti uždaruose teismo posėdžiuose pageidavo Lietuvos generalinės prokuratūros atstovai. Ši aplinkybė sukėlė didelį visuomenės nusistebėjimą. Juk demokratinėse valstybėse uždari teismo posėdžiai šaukiami labai retai, tik išskirtiniais atvejais. Tad iš teismo posėdžio išvyti visuomenininkai, žurnalistai ir politikai gūžčiojo pečiais bei spėliojo, ką nuslėpti bando mūsų teisėsauga šiuo konkrečiu atveju. Kai kurie politikai, pavyzdžiui, TAF pirmininkas Algimantas Matulevičius, tvirtino, jog Lietuvai, užuot kritikavus Baltarusiją dėl demokratijos stokos, pirmiausiai reikia susirūpinti, kas gi dedasi pačioje Lietuvoje.

Continue reading „Eglės Kusaitės byla svarstoma uždaruose teismo posėdžiuose“

video_cip

Būtent sausio 16-ąją kelios politinės – visuomeninės organizacijos ketina surengti gausų protesto mitingą. Piktą, gausų. Bet be langų daužymo. Šiandienine  ekonomine padėtimi nepatenkintieji pirmiausiai rinksis prie Seimo, paskui Gedimino prospektu žygiuos Vyriausybės rūmų link. Pagrindinis renginio akcentas – susirinkimas Vinco Kudirkos aištėje. Būtent čia bus sakomos aštriosios  kalbos. Tautos Ateities Forumo (TAF) valdybos narys Rimas URBUS pabrėžia, kad ši akcija bus taiki. Tikrai niekas nesiruošia kelti neramumų (nors esama įsitikinusiųjų, jog premjeras Andrius Kubilius supranta vien tik „dūžtančių langų kalbą“). Ir  vis  dėlto  protesto mitingas – reikalingas. Juk nuo tos akimirkos, kai visuomenė drastiškais  būdais  pareiškė  savo  požiūrį  į  valdžios  sprendimus, pagerėjimo vis tiek nematyti. Valdantieji  ir  toliau  dalina  vien  pažadus.

Continue reading „Sausio 16-ąją prie Vyriausybės bus surengtas protesto mitingas“

video_cip

Kodėl kauniečiai pradėjo rengti “Teisingumo maršus”? Ir kodėl į “Teisingumo maršą” susirenka ne itin gausus būrys kauniečių? Tikriausiai visi sutiks, kad žmonės keiksnoja valdžią. Ir piktai keiksnoja. Tačiau – savo namuose arba interneto komentaruose. O štai gausiai susirinkti į protesto akciją – nesusirenka. TAF pirmininkas Algimantas MATULEVIČIUS ir TAF vadovo pavaduotoja Aušrinė BALČIŪNIENĖ analizuoja, kodėl lietuviai elgiasi ne taip ryžtingai, kaip, sakykim, graikai ar prancūzai. Gal vis tik lietuviai gyvena užtektinai sočiai ir pasiturinčiai, kad eitų į mitingus protestuoti bei reikšti nepasitenkinimo? TAF vadovų įsitikinimu, priežastys čia – kitos. Lietuvius vis dar kausto baimė ir apatija.

Taigi šiame TAF diskusijų klube svarstoma, kaip įveikti lietuviškąją baimę ir apatiją. Taip pat diskutuojama, ar kauniečiams pavyks apginti mažosios Kedytės interesus, kuo pražūtinga Gintaro Steponavičiaus švietimo reforma bei kodėl nepatikimi privatūs pensijų fondai.

Continue reading „Baimė ir apatija – nuolatinė lietuvio būsena“