Jungtinės Valstijos pirmą kartą po daugiau kai 15 metų vėl vykdys mirties bausmes federaliniu lygiu. Generalinis prokuroras Williamas Barras inicijavo atitinkamą pataisą, ketvirtadienį Vašingtone pranešė Teisingumo departamentas.
 
Jau nurodyta įvykdyti penkių kalinių, kuriems skirtos mirties bausmės, egzekucijas. Jos planuojamos gruodį ir sausį.
 
Pastaraisiais metais virtinė JAV valstijų panaikino mirties bausmę arba sustabdė jos vykdymą. Mirties bausmės informacijos centro duomenimis, šios aukščiausios bausmės jau nebeliko 20 valstijų iš 50.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.27; 00:05

Slaptosios tarnybos. Slaptai.lt nuotr.

JAV teisingumo departamentas, prezidento Donaldo Trumpo reikalavimu, tirs galimą departamento ar Federalinio tyrimų biuro (FTB) kišimąsi į jo rinkimų kampaniją 2016-aisiais.

Atitinkamai bus išplėstas tyrimas dėl galimo Rusijos kišimosi į rinkimų kovą, pirmadienį pranešė Baltųjų rūmų atstovė. Esą bus aiškinamasi, ar nebūta netinkamų FTB ar departamento veiksmų D. Trumpo rinkimų kampanijos atžvilgiu.

D. Trumpas sekmadienį paskelbė norįs išsiaiškinti, ar prezidentaujant Barackui Obamai Teisingumo departamentas ar FTB 2016-aisiais nešnipinėjo jo rinkimų komandos ir ar nebuvo infiltravęs į ją savo žmonių. Anot D. Trumpo, tai galėjo būti daroma dėl politinių priežasčių ar reikalavimo iš B. Obamos aplinkos.

D. Trumpas praeityje ne kartą teigė, kad jo pirmtakas B. Obama, jo vyriausybė bei įvairios institucijos galėjo šnipinėti jo rinkimų komandą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.05.23; 06:45

Demokratai iš JAV Atstovų rūmų Žvalgybos komiteto šeštadienį paskelbė atmintinę, kurioje prieštaraujama respublikonų tvirtinimams, neva tyrimas dėl tariamo Rusijos kišimosi į 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus – šališkas, informuoja transliuotojas BBC.

Atmintinėje teigiama, kad Federalinis tyrimų biuras (FTB) ir Teisingumo departamentas nepiktnaudžiavo savo įgaliojimais, siekiant šnipinėti buvusį JAV prezidento Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos patarėją Carterį Page’ą, ir turėjo pagrįstą pateisinimą šnipinėti.

Respublikonų atmintinėje buvo tvirtinama apie piktnaudžiavimą įgaliojimais FTB tyrime dėl D. Trumpo rinkimų kampanijos ryšių su Rusija. Vasario pradžioje JAV prezidentas apkaltino aukščiausio rango FTB ir Teisingumo departamento pareigūnus politizuojant savo atliekamus tyrimus, siekiant pakenkti jo respublikonų partijai. D. Trumpas teigė, neva jie yra politiškai šališki. Respublikonų teigimu, FTB pasinaudojo nepagrįstais įrodymais, kad galėtų šnipinėti C. Page’ą.

Šeštadienį paskelbtoje 10 puslapių apimties demokratų atmintinėje respublikonų anksčiau šį mėnesį paskelbta atmintinė vadinama „aiškiomis pastangomis pakenkti“ FTB, Teisingumo departamentui ir tyrimams dėl tariamo D. Trumpo kampanijos ir Rusijos bendradarbiavimo. Kai kurios dalys demokratų atmintinėje buvo redaguotos, kad nebūtų atskleisti žvalgybos duomenų rinkimo šaltiniai ir metodai.

JAV vadovas šeštadienį demokratų paskelbtą atmintinę pavadino „visiška politine ir teisine nesėkme“, kuri tik patvirtina apie visus siaubingus padarytus dalykus. D. Trumpas ne kartą neigė bet kokį savo kampanijos ir Rusijos bendradarbiavimą.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.02.26; 05:15