Peiliai. Slaptai.lt nuotr.

Švedijos pietuose esančiame miestelyje vyras „aštriu daiktu“ užpuolė žmones ir aštuonis jų sužeidė. Pasak švedų policijos, jaunas užpuolikas buvo pašautas ir suimtas. Incidentas įvyko Vetlandoje, esančioje už 270 km į pietvakarius nuo Stokholmo.
 
Pradžioje policija pareiškė nematanti teroristinio išpuolio požymių ir kalbėjo apie pasikėsinimą nužudyti. Tačiau vakare tyrėjai pranešė, kad vis dėlto yra įtarimas dėl teroristinio akto.
 
Sužeistas užpuolikas gydomas ligoninėje. Manoma, kad jis veikė vienas. Vyras yra maždaug 20-30 metų amžiaus.
 
Policijos duomenimis, per incidentą nukentėjo aštuoni žmonės. Apie jų sužalojimus duomenų kol kas nėra. Ir švedų žiniasklaida skelbia, kad į ligoninę nuvežti aštuoni asmenys. Vidaus reikalų ministras Mikaelis Dambergas, anot naujienų agentūros TT, sakė, kad keli žmonės sužeisti sunkiai.
 
Pranešimų apie žuvusiuosius nėra. Kokį ginklą vyras naudojo, policija nenorėjo atskleisti, kad nepadarytų įtakos liudininkams.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.04; 08:55

Prie Kapitolijaus. EPA – ELTA nuotr.

Praėjus beveik šešioms savaitėms nuo JAV Kapitolijaus šturmo, Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi paskelbė apie nepriklausomos tyrimo komisijos įsteigimą. Ji aiškinsis „vidaus teroristinio išpuolio“ priežastis ir padarinius bei saugumo pajėgų veiksmus, pirmadienį sakė N. Pelosi.
 
Komisija esą bus panaši į tą, kurią Kongresas inicijavo po 2001 metų Rugsėjo 11-osios išpuolių.
 
Apie šią savo iniciatyvą demokratai paskelbė praėjus dviem dienoms po to, kai Senate žlugo buvusio prezidento Donaldo Trumpo apkalta. Komisija, anot N. Pelosi, tirs ir D. Trumpo mėginimus sutrukdyti taikiam valdžios perdavimui. Demokratai kaltina respublikoną per mitingą sausio 6 dieną skatinus savo šalininkus šturmuoti Kapitolijų.
Nancy Pelosi. EPA – ELTA nuotr.
 
Kongresas tą dieną buvo susirinkęs į posėdį patvirtinti D. Trumpo pralaimėtų prezidento rinkimų rezultatų.
 
Nuo tada Kapitolijus yra atitvertas, jį vis dar saugo 6 000 Nacionalinės gvardijos karių. N. Pelosi laiške parlamentarams teigė, jog pirmasis saugumo priemonių vertinimas parodė, kad reikia papildomo biudžeto Kongresui ir jo nariams ateityje geriau apsaugoti.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.16; 00:02

Du turkų vyrai išgelbėjo dviejų moterų ir vieno policijos pareigūno gyvybes per pirmadienį Austrijos sostinėje vykusią teroristinę ataką, nusinešusią bent penkių žmonių gyvybes. Pasak Anadolu agentūros (AA) pranešimo, vyrai buvo pašauti vieno iš šaulių ir patys vos išvengė mirties.

Recep Tayyip Gültekin pasakojo, jog kartu su savo draugu Mikail Özer šūvius išgirdo būdami Vienos centre. Jie patraukė neramumų kryptimi ir pamatė šaulį, šaudantį į civilius praeivius. Gültekin pagelbėjo sužeistai moteriai.

“Kai nunešiau moterį į greta esantį restoraną, teroristas nukreipė ginklą į mane”, pasakojo Gültekin. Jis griuvo ant žemės, bandydamas išvengti šaulio šūvių iš ilgavamzdžio šautuvo, tačiau buvo pašautas. “Mes nusigavome iki draugo automobilio ir nuskubėjome į artimiausią policijos nuovadą pranešti apie įvykį.”

Gültekin pasakojo, kad vėliau jie pamatė susišaudymo metu sužeistą policijos pareigūną. Žinodami, kad medikų komandos negali prisiartinti prie konflikto vietos, Gültekin kartu su draugu nunešė pareigūną į greitosios pagalbos automobilį. Jie taip pat pagelbėjo įvykio vietoje sutiktai pagyvenusiai moteriai nusigauti į saugesnę vietą.

Turkijos Užsienio reikalų ministras Mevlüt Çavuşoğlu išreiškė padėką abiems turkams už pagalbą sužeistiems civiliams ir policijos pareigūnui rizikuojant savo gyvybe. “Du mūsų broliai padarė tai, ką žmogus, musulmonas, turkas ir turėtų padaryti”, kalbėjo jis.

Antradienį, prezidentas Recep Tayyip Erdoğan taip pat video skambučiu susisiekė su Gültekin ir Özer. Skambučio metu Erdoğan palinkėjo Öztekin greitai pasveikti ir teiravosi apie jo sveikatos būklę.

Pabrėždamas, kad Turkija jais didžiuojasi, Erdoğan pasakė: “Ir toliau padėkite austrams. Galbūt jie mūsų nesupranta, bet mes suprantame juos”.

Informacijos šaltinis – dailysabah.com

2020.11.04; 10:40

Slaptai.lt skelbia apžvalgininko, MRU docento Virgio Valentinavičiaus politinį komentarą. Dėmesio centre – Prezidentės D.Grybauskaitės ir premjero S.Skvernelio priešprieša, Rusijos kišimosi į Lietuvos politinį gyvenimą ypatumai, teroristinio akto prieš musulmonus Naujojoje Zelandijoje pamokos, keistos kai kurių kandidatų į Lietuvos prezidento postą draugystės…

Pokalbio trukmė – 18 minučių.

 2019.03.20; 08:00

Suimtai Ukrainos parlamentarei Nadijai Savčenko gali grėsti 15 metų kalėjimo arba net įkalinimas iki gyvos galvos, jei ji bus pripažinta kalta dėl itin rimtų kaltinimų, įskaitant ir planus surengti teroristinį išpuolį šalies parlamente.

Penktadienį Kijeve vykusiame teisme prokuroras teigė, kad pripažinus N. Savčenko kalta, ji gali būti įkalinta iki gyvos galvos. Tame pačiame posėdyje kaltinamoji, kadaise laikyta didvyre ir pasipriešinimo Rusijai simboliu, paskelbė bado streiką.

Ketvirtadienį Ukrainos Aukščiausios Rados deputatai balsavo, kad iš N. Savčenko būtų atimta parlamentinė neliečiamybė ir ji būtų suimta. Netrukus po to moterį sulaikė nacionalinės saugumo pajėgos.

Anksčiau šį mėnesį Ukrainos institucijos apkaltino 36 metų buvusią karo belaisvę N. Savčenko planavus surengti Kijeve „didelio masto teroristinį išpuolį“. Parlamente kalbėjęs generalinis prokuroras Jurijus Lucenka parodė deputatams 30 minučių trukmės vaizdo įrašą, kuriame moteris, atrodanti kaip N. Savčenko, kalbėjo apie planus atakuoti parlamentą.

„Aš pati tikrai galėsiu paleisti šešias granatas“, – sakė vaizdo įraše kalbėjusi moteris.

Penktadienį vykusiame teismo posėdyje N. Savčenko teigė, kad byla prieš ją yra „politiškai motyvuota“, ir pridūrė, kad apie metus laiko buvo stebima.

N. Savčenko kadaise buvo žinomiausia konflikto tarp Ukrainos kariuomenės ir prorusiškų separatistų Rytų Ukrainoje belaisvė. 2014 metais ji pateko į nelaisvę ir buvo išvežta į Rusiją, o į Ukrainą sugrįžo kaip nacionalinė didvyrė. Vėliau moteris tapo Ukrainos parlamento nare. Tačiau vėliau užgeso jos politinė žvaigždė.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.03.24; 02:30

Ukrainos parlamentas uždegė žalią šviesą šalies institucijoms sulaikyti parlamentarę Nadiją Savčenko, skelbė Ukrainos žiniasklaida.

Ketvirtadienį Ukrainos Aukščiausiosios Rados deputatai balsavo, kad iš N. Savčenko būtų atimta parlamentinė neliečiamybė, ir taip sudarė sąlygas ją sulaikyti. Kaip pranešama, ji suimta iš karto po to, kai neteko neliečiamybės.

Remiantis pranešimais, kovo 15-ąją generalinis prokuroras Jurijus Lucenko tvirtino, kad N. Savčenko planavo surengti teroristinį išpuolį šalies parlamente.

Generalinis prokuroras Aukščiausiosios Rados deputatams teigė turįs „neginčijamų įrodymų“ ir tvirtino, kad N. Savčenko puolimui planavo panaudoti granatas ir minosvaidžius, o „likusius gyvus (ketino) pribaigti automatiniais šautuvais“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.03.23; 02:00

Nadežda Savčenko – Ukrainos parlamento tribūnoje.

Kadaise didvyre ir Kijevo pasipriešinimo Maskvai simboliu vadintai Ukrainos įstatymų leidėjai Nadijai Savčenko metami kaltinimai rengus teroristinį išpuolį šalies parlamente, ketvirtadienį pranešė teisėsauga.

Ukrainos generalinis prokuroras Jurijus Lucenka Aukščiausiosios Rados deputatams teigė turįs „neginčijamų įrodymų“, kad N. Savčenko planavo surengti „teroristinį išpuolį“ šalies parlamente.

J. Lucenka tvirtino, kad esą N. Savčenko puolimui planavo panaudoti granatas ir minosvaidžius, o „likusius gyvus (ketino) pribaigti automatiniais šautuvais“.

Tačiau prokuroras šių teiginių nepagrindė jokiais įrodymais.

Aukščiausioji Rada ketvirtadienį balsavo už N. Savčenko pašalinimą iš Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto.

2014-aisiais kovodama su prorusiškais Rytų Ukrainos separatistais, dabar 36-erių buvusi karo lakūnė buvo sučiupta ir apkaltinta prisidėjusi prie dviejų Rusijos žurnalistų nužudymo Ukrainos rytuose.

Rusijos kalėjime ji praleido apie dvejus metus, per kuriuos buvo paskelbusi kelis bado streikus. Tai pavertė ją Ukrainos pasipriešinimo simboliu.

2016-aisiais, Ukrainai ir Rusijai apsikeitus kaliniais, N. Savčenko grįžo į Ukrainą, kur buvo sutikta kaip didvyrė.

Grįžusi ji prisijungė prie Julijos Tymošenko partijos ir tapo Aukščiausiosios Rados deputate. Nuo to laiko ji nevengdavo prieštaringai pasisakyti ir prieštarauti prezidento Petro Porošenkos politikai, remdama tiesiogines derybas su prorusiškais separatistais ir vizitus į jų kontroliuojamą teritoriją.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.03.16; 04:00

Paryžiaus priemiestyje automobilio vairuotojas tyčia rėžėsi į kariškius. EPA-ELTA nuotr.

Trečiadienį šeši Prancūzijos kariškiai buvo sužeisti Paryžiaus priemiestyje, kai į juos rėžėsi automobilis, kurio vairuotojas paspruko iš incidento vietos. Tai pranešė radijo stotis „France Info“.

Jos duomenimis, du sužeistieji yra sunkios būklės, bet jų gyvybei pavojus negresia. Kariškiai ruošėsi patruliuoti Prancūzijos sostinės Levalua Perė rajone.

Kaip pareiškė žurnalistams Levalua Perė rajono meras Patrikas Balkani (Patrick Balkany), šis incidentas buvo suplanuota akcija. „Visos aplinkybės rodo, jog tai buvo tyčinis aktas“, – pažymėjo jis.

„Piktadarys prie kareivinių laukė, kol kariškiai išeis iš jų ir pasuks prie savo automobilio“, – pridūrė meras.

P. Balkani patikslino, kad nežinomas nusikaltėlis rėžėsi į kariškius BMW automobiliu. Incidentas įvyko už 200 metrų nuo tenykštės merijos.

Policijai kol kas nepavyko aptikti nei incidento kaltininko, nei automobilio.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.08.10; 04:30

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visos Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą Švedijos Karaliui Karlui XVI Gustavui dėl žmones pražudžiusio teroristinio išpuolio Stokholme.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva smerkia niekaip nepateisinamą žiaurumą ir reiškia solidarumą su Švedijos tauta.

Šią sunkią akimirką Švedijos Karaliui, aukų šeimoms ir artimiesiems bei visiems Švedijos žmonėms Prezidentė palinkėjo didžiausios stiprybės, vienybės ir vilties.

Informacijos šaltinis – Prezidentės spaudos tarnyba.

Thesun.co.uk nuotr.

2017.04.08; 07:45

Sausio 9 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis su Izraelio ambasadoriumi Lietuvoje Amir Maimon aptarė Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimo gynybos srityje klausimus. Ministras taip pat išsakė užuojautą dėl sausio 8 d. Jeruzalėje įvykdyto teroristinio akto, kai teroristas sunkvežimiu įsirėžė į grupę Izraelio karių.

Susitikimo metu ministras R. Karoblis pabrėžė, kad Lietuvai bendradarbiavimas su Izraeliu saugumo ir gynybos srityje yra labai svarbus, ką įrodo pastaruoju metu suaktyvėjęs bendradarbiavimas tarp gynybos industrijų bei augantis ginkluotės įsigijimų iš Izraelio skaičius. Atsižvelgdami į besiplečiantį bendradarbiavimą įsigijimų srityje, krašto apsaugos ministras R.Karoblis ir Izraelio ambasadorius Lietuvoje A. Maimon aptarė galimybę rengti ir politines-karines konsultacijas tarp abiejų šalių.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos galimos Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimo sritys, tokios kaip rezervo vienetų mokymai, šauktinių sistemos veikimas, kova su terorizmu, kibernetinis saugumas bei žydų, kovojusių už Lietuvos nepriklausomybę, atminimo įamžinimas.

Ambasadorius taip pat perdavė Izraelio gynybos ministro laišką, kuriame jis sveikiną ministrą R. Karoblį su naujomis pareigomis bei kviečia apsilankyti Izraelyje.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2017.01.10; 05:08