Pirmadienį prasidėjęs ir dvi dienas truksiantis Globalios Lietuvos forumas 2017 „Valstybės ir diasporos partnerystė“ sukvietė apie 150 užsienio lietuvių organizacijų atstovų, diasporos profesionalų, Lietuvos ir užsienio įstaigų bei institucijų atstovų bei į Lietuvą grįžusių asmenų iš 27 užsienio valstybių ir Lietuvos.

Renginio dalyviai, pasak Užsienio reikalų ministerijos, aptaria užsienyje gyvenančių lietuvių tapatybės ir ryšio su Lietuvą išlaikymo, valstybės ir diasporos bendradarbiavimo, darbo ir verslo galimybių Lietuvoje, paramos ir integracijos priemonių ketinantiems grįžti ir jau sugrįžusiems lietuviams ir kitus klausimus.

„Visi čia esate tie svarbūs taškai, kuriuos sujungdami kuriame ryšius tarp valstybės ir diasporos. Jūs esate pavyzdys, akivaizdžiai įrodantis, kad galima svariai prisidėti prie Lietuvos gerovės kūrimo tiek gyvenant Lietuvoje, tiek užsienyje. Labai vertiname šią Jūsų veiklą“, – teigė renginio dalyvius pasveikinęs užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius.

„Tikime, kad Jūs, suvažiavę iš skirtingų pasaulio šalių bei dirbantys Lietuvoje, turite unikalių ir skirtingų patirčių, stiprinant Lietuvos ir diasporos ryšius. Visos šios patirtys leis pasiūlyti naudingų ir reikšmingų įžvalgų ir idėjų, kurios bus realizuotos atnaujinto Lietuvos ir diasporos bendradarbiavimo modelio pavidalu. Linkiu, kad sugebėtume atrasti ir branginti savo lietuviškos tapatybės turtus“, – sakė viceministras.

Renginio metu dalyviams pranešimą taip pat skaitė Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, 1983-1987 metais ėjęs Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos pirmininko pareigas. Sėkminga Airijos patirtimi pasitelkiant diasporą investicijų pritraukimui ir šalies ūkio pažangai pasidalino viešnia iš Airijos Džoana Merfi (Joanna Murphy) – agentūros „Connect Ireland“ generalinė direktorė.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.31; 00:05

Lietuvos Valdovų rūmai. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Valdovų rūmuose pirmadienio vakarą pagerbti asmenys ir organizacijos, skatinančios emigrantus grįžti į Lietuvą ir padedančios jiems integruotis savo šalyje. Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio globojamas projektas „Kryptis Lietuva“ išrinko geriausias iniciatyvas.

Premjeras S. Skvernelis pabrėžė, kad pagalba norintiems grįžti į tėvynę – labai svarbi.

„Nesvarbu, prieš kiek mėnesių ar metų yra išvykę mūsų tautiečiai ieškoti laimės svetur, bet noras grįžti namo vis tiek yra išlikęs. Ar sugebėsime sužadinti tą jausmą ir kokiais būdais, priklauso nuo mūsų visų. To teigiamo jausmo, teigiamos emocijos labai reikia. Svarbiausia, kad tas impulsas būtų pasiųstas kiekvienam lietuviui, kuri jis begyventų“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke dėkojo visiems, prisidedantiems prie emigravusių lietuvių pritraukimo atgal į tėvynę.

„Pasaulio lietuvių bendruomenės vardu dėkoju Ministrui Pirmininkui už iniciatyvą, skirtą sugrįžtančios Lietuvos išsipildymui. Taip pat sveikinu geriausių idėjų ir iniciatyvų autorius bei tuos, kurie pasirenka sugrįžimą į Lietuvą. Jie parsivežė svetur sukrautą patirtį, praplėtė savo pasaulėžiūrą ir net atsivežė savo kapitalą. Svarbiausia, kad lietuviai ne tik sugrįžtų, bet kad kiekvienas čia Lietuvoje turėtų sąlygas dirbti ir sumokėjęs mokesčius galėtų orai išgyventi bei laimingai auginti čia, Lietuvoje, vaikus“, – kalbėjo D. Henke.

„Už paskatinimą sugrįžti ir įsidarbinti Lietuvoje“ apdovanota privati Lino Stankaus iniciatyva „Backto.lt“. Jos organizatoriai rengia konferencijas lietuviams užsienio šalyse, skleidžia sėkmingo verslo Lietuvoje idėjas, padeda rasti partnerių ar potencialių darbdavių tėvynėje.

Nominacijoje „Už indėlį konsultuojant sugrįžtančius“ geriausiai įvertintas Migracijos informacijos centro portalas sugrįžtantiems www.renkuosiLietuva.lt. Šio centro specialistai asmeniškai konsultuoja norinčius grįžti į Lietuvą ir teikia visą juos dominančią informaciją apie įsidarbinimą, mokslus ir studijas, integraciją ir kitus klausimus.

„Už pagalbą sugrįžusiems integruotis Lietuvoje“ pagerbti Vilniaus lietuvių namai. Jau 27-erius metus juose laukiami lietuvių kilmės tremtinių ir politinių kalinių palikuonys, užsieniečiai ar Lietuvos piliečiai, atvykę ar grįžę nuolat gyventi Lietuvoje. Čia stengiamasi suvienyti skirtingų tautybių ir religijų žmones, išmokyti juos lietuvių kalbos, kultūros ir tradicijų.

Geriausios iniciatyvos apdovanotos pirmadienį Valdovų rūmuose apdovanojimuose „Kryptis Lietuva“. Šie apdovanojimai, pasak Vyriausybės spaudos tarnybos pranešimo, – tai dalis Globalios Lietuvos forumo „Valstybės ir diasporos partnerystė“. Renginys sukvietė apie 150 dalyvių iš 27 užsienio valstybių ir Lietuvos. Visi jie dvi dienas diskutavo apie užsienyje gyvenančių lietuvių tapatybės ir ryšio su Lietuvą išlaikymą, valstybės ir diasporos bendradarbiavimą, paramą ketinantiems grįžti ir jau sugrįžusiems užsienio lietuviams.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.10.31; 01:00