Krupavicius_algis

Algis Krupavičius – Kauno technologijos universiteto profesorius, kelių knygų apie Lietuvos ir regiono politiką autorius ir bendraautorius.

Prof. A.Krupavičius laikomas Lietuvos partinės sistemos žinovu. Beje, aktyviu žinovu, nuolat reiškiančiu savo požiūrį Lietuvos politikos klausimais spaudoje, radijuje, televizijose ir internete.

Visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt paprašė, kad politologas A.Krupavičius įvertintų praėjusiųjų rinkimų į savivaldybes rezultatus ir pateiktų savo nuomonę, kas gi juos iš tikrųjų laimėjo.

Politologui A.Krupavičiui taip pat pateikėme klausimus, ką jis manąs apie Lenkų rinkimų akcijos pergalės, Artūro Zuoko sugrįžimo, Viktoro Uspaskich populiarumo priežastis. Mus domino ir politologo nuomonė apie žiniasklaidos įtaką lietuviškiesiems rinkimams.

Su politologu prof. Algiu KRUPAVIČIUMI kalbasi žurnalistas Gintaras Visockas.

Continue reading „Politologas Algis Krupavičius: “Agitacija internete netrukus bus lemiamas laiminčiųjų partijų pergalės dėmuo””

Copy of gaidys_1

Portalas Slaptai.lt skelbia išskirtinį visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro “Vilmorus” direktoriaus Vlado Gaidžio interviu.

Slaptai.lt svečias pateikia savo kritišką požiūrį į ką tik praėjusius rinkimus, svarsto, kodėl konservatoriai gavo balsų daugiau, nei tikėjosi, o opozicija pasirodė silpniau, nei vylėsi.

Gilinamasi ir į politinio populiarumo priežastis: kas padeda išlikti populiarumo viršūnėje Daliai Grybauskaitei, Viktorui Uspaskichui ar Artūrui Zuokui. Svarstoma, kodėl populiarus Lietuvoje buvo Algirdas Brazauskas, tačiau į populiarumo viršūnes prasiveržė ir Valdas Adamkus, nei savo praeitimi, nei išsilavinimu, nei nuveiktais darbais nepanašus į savo pirmtaką. Populiarumo pavyzdžių ieškoma ir Rusijoje, kur pirmąsias vietas reitinguose buvo iškovoję tokie antipodai kaip Borisas Jelcinas ir Vladimiras Putinas.

Taip pat pateikiamos vizijos, kaip gali klostytis būsimieji Seimo rinkimai, kuriuose žada aktyviai grumtis nepartiniai visuomeniniai judėjimai.

Continue reading „“Vilmorus” direktorius Vladas Gaidys: “Šiuos rinkimus pralaimėjo ir konservatoriai, ir socialdemokratai””

video_cip

Kodėl Lietuva leidžia siautėti tokiems veikėjams kaip Viktoras Uspaskichas? Kokie prokurorai vilkina rezonansines bylas? Kodėl šimtai tūkstančių tautiečių priversti maisto ieškoti ne parduotuvėse, o vadinamuosiuose “maisto bankuose”? Kuo įsiminė mūsų politikų kalbos, rėžtos Vasario 16-ąją? Kam atskaitingi mūsų teisėjai? Kas moka už teisėjų sąmoningai ar nesąmoningai padarytas klaidas? Ar buvęs parlamentaras Aloyzas Sakalas teisingai pasielgė, raginęs teismams suteikti absoliučią “sprendimo laisvę”? Ar sąžiningas, kyšių neduodantis advokatas pajėgus apginti savo klientą? Ar Prezidentė Dalia Grybauskaitė atlaikys vadinamųjų “valstybininkų” spaudimą? Dėl ko Tautos Ateities Forumas į teismą paduoti ketina Lietuvos valstybę?

Tai – dar vienas TAF pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus komentaras.

Continue reading „Apie neteisingą teisingumą”

zurnalistai_1

Sovietmečiu žinojome, kad visi laikraščiai skelbė partijos tiesas. Ir “Tiesa” buvo partijos tiesa, ir “Komjaunimo tiesa” buvo partijos tiesa. Viena partija – viena tiesa.

Tik mintyse galėjai turėti savo tiesą. Dar virtuvėje, dar artimų žmonių draugijoje. Dar ausį prikišęs prie “Amerikos balso”. Buvo viskas aišku. Dabar žymiai sudėtingiau. Kieno tiesą skelbia, pavyzdžiui, “Lietuvos rytas”, “Respublika”, “Lietuvos žinios”? LNK, Tele 3, BTV?…

Buvome naivūs, kai, siekdami laisvės, ją laimėję tikėjomės skaityti, sakyti tik tikrą tiesą. Ketinome perrašyti viską, kas sumeluota, iškreipta, nutylėta. Nebus draudžiamų temų, laisvai reikšime savo nuomonę, nerizikuodami nukentėti, netekti darbo.

Continue reading „Žiniasklaidos paslaptys”

mechanizma

Demokratijai, lietuviškai vadinamai savivaldai, kartais priskiriamos vertybės, kurių ji niekad savyje neturėjo, neturi ir neturės.

Kadangi demokratija yra valdymo būdas su jam pasirinktu mechanizmu (rinkimai, partijos, valdžios) valstybės reikalus tvarkyti, todėl ji savyje jokių vertybių ir negali turėti. Vertybės yra arba jų nėra visuomenėje, kuri tuo valdymo būdu naudojasi, kuri tą mechanizmą valdo. Taigi demokratinis valdymas iš esmės yra mechanizmas, įgalinantis išreikšti visuomenės valią, nukreiptą į valstybės reikalų tvarkymą.

Continue reading „Ar galima pasitikėti Artūru Zuoku ir Viktoru Uspaskichu?”

video_cip

Praėjusią savaitę į Mokslų Akademijos salę susirinko gausus būrys politikų, filosofų, visuomenininkų, kurie svarstė, kaip išbristi iš šiandieninės politinės, ekonominės ir moralinės duobės. Pasitarime dalyvavo ir TAF pirmininkas dr. Algimantas Matulevičius. TAF lyderis pritaria tokio pobūdžio diskusijoms. Tačiau jis apgailestauja, jog susibūrimuose dažniausiai vien konstatuojama, kokia prasta Lietuvos padėtis. Mažai kas įvardina, ką reikėtų ir kaip reikėtų keisti. Vien pasakyti, jog konservatoriai niekuo nesiskiria nuo socdemų, – maža. Vien pasiguosti, jog mus sąmoningai verčia emigruoti, – irgi neužtenka. Pareiškimų, esą žmogus, gaunantis minimalų lietuvišką atlyginimą, negali būti laisvas, nes už tokius pinigus neįmanoma oriai pragyventi, – jau girdėjome. Ir vis dėlto ką derėtų konkrečiai nuveikti, jei nuoširdžiai siekiama atsispirti, pavyzdžiui, Viktoro Uspaskicho intrigoms siekiant Vilniaus miesto mero posto? Kaip išsiaiškinti, ar tarp V.Uspaskich ir Artūro Zuoko nėra slaptų susitarimų? Kaip pažaboti nesąžiningus prokurorus, persekiojusius Eglę Kusaitę?

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – Tautos Ateities Forumo pirmininkas dr. Algimantas Matulevičius.

Continue reading „Jei toleruosime tokius kaip Viktor Uspaskich”

paberaliene

Kiek atsimenu, visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt prieš keletą metų daug ir išsamiai rašė apie į Ameriką pabėgusį Šarūną Paberalių. Apie Š.Paberalių Jūsų portale buvo rašoma teigiamai – esą jis dirbo liūdnai pagarsėjusio verslininko ir politiko Viktoro Uspaskich apsaugoje, o iš tiesų mūsų slaptosioms tarnyboms apie šį rusą ketino teikti naudingos informacijos. Todėl ir nukentėjo, nes, matyt, kažkas išdavė šią paslaptį. Ir V.Uspaskicho aplinka pabandė susidoroti su Š.Paberaliumi. Bent jau tokia versija buvo pateikiama kaip viena iš įtikinamiausių.

Continue reading „Kaip gyvena Šarūnas Paberalius?”