4 svarbiausios sveikų plaukų paslaptys


Šampūnai kondencionieriai

Kas nesvajoja turėti gražius, sveikus, spindinčius plaukus? Plaukai – nuostabus aksesuaras, galintis papuošti ir moteris, ir vyrus. Deja, dažnai dėl nežinojimo, kaip teisingai plaukus prižiūrėti bei jais rūpintis, tokio vaizdo niekaip nepavyksta išgauti. Plaukai greitai lūžinėja, yra sausi bei pasišiaušę. Laimei, yra ne vienas būdas, kaip šią situaciją būtų galima pataisyti, todėl šiame straipsnyje pateiksime 4 svarbiausias sveikų plaukų paslaptis, kurias tikrai galės nesunkiai pritaikyti sau kiekvienas.

Reguliariai pakirpkite plaukus

Vienas svarbiausių dalykų, norint, jog plaukai atrodytų sveiki ir gyvybingi – reguliariai juos pakirpti. Tai užtikrins, jog būtų pašalinami išsišakoję ar išorinių veiksnių pažeisti plaukų galai. Atsikračius jų, plaukai bus daug minkštesni, puresni ir lankstesni, tad ir formuoti bei prižiūrėti juos bus kur kas lengviau. Tačiau, kas kiek laiko šią procedūrą reikėtų atlikti? Profesionalai pataria, jog trumpi plaukai turėtų būti pakerpami kas 4-8 savaites, o ilgesni plaukai gali būti patrumpinami kas 6-12 savaičių. Be abejo, geriausia savo plaukus patikėti šios srities specialistui, kuris žinos, kokį plaukų ilgį reiktų nukirpti bei koks kirpimas jums geriausiai tiktų. Visgi, dėl vis atsirandančių karantino ribojimų ne visuomet pavyksta reguliariai apsilankyti kirpykloje, tad pasikirpti savo plaukų galiukus galima ir namie. Viskas, ko reikia, pasirūpinkite kokybiškomis žirklėmis ir internete paieškokite vaizdinės informacijos, kuri padėtų geriau suprasti, kaip teisingai tai padaryti.

Šampūnu plaukite tik savo galvos skalpą

Ar žinojote, jog šampūną reikėtų rinktis ne pagal plaukų, bet pagal odos tipą? Šampūnas – tai priemonė, sukurta išvalyti jūsų galvos skalpą nuo per laiką susikaupusių nešvarumų, išsiskyrusio sebumo iš odos bei įvairių priemonių likučių. Tačiau tam vien užtepti šampūną ant galvos odos neužtenka. Būtina jį gerai įmasažuoti, kadangi tik tokiu būdu gerai išvalysite skalpą. Rekomenduojamas galvos trinkimo laikas bent 3 minutės ir jis galioja tiek trumpiems, tiek ilgiems plaukams. Be viso to, nepamirškite, jog jūsų prioritetas – kokybiški šampūnai, todėl rinkitės natūralesnės sudėties priemones, kuriose nebūtų stiprių sulfatų, parabenų, silikonų ar džiovinančių alkoholių.

Rinkitės pilnavertę mitybą

Vienas efektyviausių būdų, norint palaikyti sveiką plaukų išvaizdą – gera ir pilnavertė mitybą. Įvairūs vitaminai, baltymai bei geležis yra būtinosios medžiagos, užtikrinančios plaukų augimą. Negana to, būtent jie suteikia plaukams natūralų žvilgesį, kurio siekia tiek moterys, tiek vyrai. Dėl šios priežasties rekomenduojama į savo dienos racioną įtraukti daug geležies turinčius maisto produktus, tokius kaip žuvį, raudoną mėsą, įvairias daržoves, riešutus ar grūdų produktus. Taip pat nereikėtų vengti ir baltyminių maisto produktų: varškės, jogurto, pieno, riešutų, kiaušinių ar lęšių. Galiausiai, gerkite daug vandens, kuris leis geriau įsisavinti organizmui visas reikalingas maistines medžiagas.

Į plaukų priežiūros rutiną įtraukite kondicionierių

Jei dar nenaudojate kondicionieriaus kiekvienąkart, kai plaunate galvą, pats laikas tai pradėti daryti. Kondicionieriaus funkcija – užverti plaukų žvynelius bei suglotninti plauką, taip padedant jam išlaikyti drėgmę. Neįtraukus šios priemonės į savo rutiną, plaukų žvyneliai lieka atviri, todėl ne tik greitai iš plauko pasišalina visa sukaupta drėgmė ir jis tampa sausas, bet ir plaukai nėra apsaugomi nuo išorinių veiksnių, kurie gali juos lengvai pažeisti, t.y. džiovinimo, tiesinimo, garbanojimo ar net paprasčiausio šukavimo. Ką taip pat reiktų žinoti, yra tai, jog turimą plaukų kondicionierių būtų gerai periodiškai pakeisti vis kitu. Tai būtina dėl to, kad plaukas nepriprastų prie tam tikro produkto ir norimas efektas būtų matomas kiekvienąkart išsiplovus plaukus. Taigi, jeigu norite pakeisti turimą kondicionierių nauju ar dar nesate bandę šios priemonės, www.varle.lt gali pasiūlyti didelį šių priemonių pasirinkimą kiekvienam plaukų tipui. Tikimės, jog šie patarimai padės palaikyti sveikus ir gražius plaukus!

2021.03.25; 10:09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *