50 šnipų tvirtina, kad žvalgybos duomenys apie ISIS buvo sufabrikuoti


„Daugiau kaip 50 žvalgybos duomenų analizės specialistų, dirbančių JAV GP (Ginkluotųjų pajėgų) Centrinėje vadovybėje, padavė oficialų skundą, kad jų informaciniai pranešimai apie ISIS ir Al-Kaidos padalinį Sirijoje buvo nederamai pakeisti aukštų valdininkų“, – tai sužinojo The Daily Beast.

„Skundai paskatino Pentagono generalinį inspektorių pradėti numanomos manipuliacijos žvalgybos duomenimis tyrimą“, – pabrėžia straipsnio autoriai Šeinas Harisas ir Nensė Jusef.

„Liepą du Centrinės vadovybės vyresnieji analitikai pasirašė skundą, adresuotą Gynybos ministerijos generaliniam inspektoriui, pareiškę, kad ataskaitose, su daugeliu kurių  buvo supažindintas prezidentas Barakas Obama, teroristinės organizacijos buvo pavaizduotos silpnesnės, negu manė analitikai. Kaip tvirtina analitikai, ataskaitos buvo pakeistos Centrinės vadovybės vadovų taip, kad jos atitiktų administracijos oficialią liniją, pagal kurią JAV laimi kovoje su ISIS ir Al-Nustra, Al-Kaidos padaliniais Sirijoje“, – sakoma straipsnyje. Skundui pritarė dar 50 analitikų.

Anot šaltinių, susipažinusių su ta protesto akcija, skunduose išdėstyti kaltinimai, kad kai kuriais atvejais pagrindiniai žvalgybinių suvestinių elementai dingo, dėl to dokumentas neadekvačiai atspindėjo analitikų išvadas. Tačiau kai kuriems aukštiems vadovams Centrinė vadovybėje taip pat pateikiami kaltinimai dėl neprofesionalios darbo aplinkos sudarymo, pažymi Harisas ir Jusef. „Vienas asmuo, susipažinęs su generaliniam inspektoriui pasiųstu skundu, tvirtina, kad jame vartojamas žodis „stalininis“, valdininkų, atsakingų už Centrinės vadovybės analizavimą, tonui nusakyti“, – rašoma straipsnyje.

„Pasak kai kurių analitikų, kai kurios analitikų sudarytos suvestinės, pernelyg neigiamai vertinančios karinius veiksmus, būdavo grąžinamos ankstesnei instancijai arba apie jas nebūdavo pranešama aukštesniosioms. Vis dėlto kiti specialistai, jausdami supančią atmosferą, patys cenzūruodavo savo suvestines, kad jų ataskaitos patvirtintų jau egzistuojantį požiūrį“, – perduoda autoriai.

„Kai kurie bendradarbiai, tarnaujantys Centrinėje vadovybėje daugiau kaip dešimtmetį, per daug gerai prisimena rengimąsi karui Irake 2003 metais, kai blogai parašyti žvalgybiniai pranešimai, leidę daryti prielaidas, kad Irake yra masinio naikinimo ginklų, tuo metu kai jų ten nebuvo, davė pagrindą Džordžo Bušo–jaunesniojo administracijos argumentacijai karo naudai“, – sakoma straipsnyje.

„Jiems buvo labai apmaudu, nes tada nepadarė to, ką reikėjo“, ir nepagarsino savo abejonių dėl Irako ginkluotės programos, sakė laikraščiui The Daily beast Gynybos ministerijos bendradarbis.

Šaltinis: The Daily Beast

2015.09.14; 03:57

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *