85 pacientus nužudžiusiam slaugytojui skirta kalėjimo iki gyvos galvos bausmė


Vokietijos Oldenburgo miesto teismas dėl 85 žmonių nužudymo kalėjimo iki gyvos galvos bausmę skyrė serijiniam žudikui ir buvusiam slaugytojui Nielsui Högeliui. Kartu teismas konstatavo jo kaltės sunkumą ir atmetė galimybę po 15 metų palikti kalėjimą anksčiau laiko.
 
Nusikaltimai netelpa į jokius rėmus, sakė pirmininkaujantis teisėjas Sebastianas Bührmannas. N. Högeliui buvo pateikti kaltinimai dėl 100 žmonių nužudymo. Dėl 15 atvejų kaltinamasis išteisintas. Jis pats pripažino 43 žmogžudystes.
 
Paskelbus nuosprendį, baigėsi septynis mėnesius trukęs procesas, sulaukęs atgarsio šalyje ir užsienyje. N. Högelis, kuris, be kita ko, dėl dviejų pacientų nužudymo jau 2015-aisiai buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos, savo aukoms 2000-2005 metais suleisdavo medikamentų, dėl kurių jų gyvybei kildavo pavojus. Tada jis liginius imdavo reanimuoti, kad sulauktų kolegų pagyrų. Daugelis paciento to neišgyveno.
 
Ekspertai konstatavo, kad N. Högelis yra pakaltinamas, tačiau kartu nustatė pastebimus asmenybės sutrikimus. Jie esą nėra taip išreikšti, kaip pas psichinius ligonius. Tačiau N. Högeliui trūksta gėdos ir kaltės jausmo, gailesčio ir empatijos.
 
Trečiadienį tardamas paskutinį žodį žudikas atsiprašė savo aukų artimųjų. Jis kalbėjo apie gailestį ir gėdą. Jam esą tik proceso metu tapo aišku, kiek daug siaubingų kančių sukėlė jo „siaubingi nusikaltimai“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.06; 12:00
print