A. Kandrotas-Celofanas ir A. Lobovas – sulaikyti


Antrankiai

Generalinė prokuratūra pateikė daugiau informacijos apie dėl riaušių prie Seimo sulaikytus Antaną Kandrotą-Celofaną ir Andrių Lobovą. Vyriausiojo prokuroro Justo Lauciaus teigimu, abu asmenys sulaikymo metu elgėsi ramiai.
 
„Vienas iš jų yra sulaikytas vakar, 17 val. 20 min., Ukmergės plente, išvažiavus iš Vilniaus. Šio asmens vairuojamas automobilis buvo dekoruotas valstybiniais numeriais, išoriškai panašiais į diplomatinius, kurie turėjo bendro pobūdžio panašumų su vienos Rytuose esančios valstybės numeriais. Sulaikymo metu šis asmuo buvo vienas, prisistatė esąs diplomatas. Sulaikymo metu jis elgėsi korektiškai, nesipriešino, buvo mandagus, vykdė visus teisėtus reikalavimus, kurie jam buvo pateikti, ir spec. priemonės sulaikymo šiam asmeniui metu naudotos nebuvo“, – sakė J. Laucius.
 
Kaip skelbta, policija Vilniuje trečiadienį sulaikė A. Kandrotą-Celofaną.
 
„Šiandien šiam asmeniui yra įteiktas įtarimas dėl provokavimo daryti riaušes, taip pat ir dalyvavimo šiose riaušėse. Kitas iš įtarimų būtų veika dėl neteisėto informacijos apie asmenų privatų gyvenimą rinkimo“, – teigė vyriausiasis prokuroras.
 
Pasak vyriausiojo prokuroro, asmuo savo didelį sekėjų skaičių turinčioje paskyroje išplatino kreipimąsi, kad suteiktų duomenis už piniginį atlygį apie policijos pareigūnus ir kitus pareigūnus malšinant rugpjūčio 10 d. riaušes.
 
„Kitas asmuo, apie kurį šiandien yra rašoma, taip pat buvo sulaikytas vakar, 17 val. 5 min. Sulaikymas įvyko Jonavoje, taip pat asmuo buvo sulaikytas automobilyje. Automobilyje buvo vienas, sulaikymo metu elgėsi ramiai“, – informavo jis.
 
Buvo pranešta, kad Jonavoje trečiadienį sulaikytas A. Lobovas. J. Laucius patikino, kad, sulaikant abu asmenis, nepilnamečių vaikų su jais nebuvo.
 
„Sulaikymas yra 48 val., tas terminas baigiasi rytoj po darbo dienos pabaigos, tai ikiteisminį tyrimą organizuojantis ir jam vadovaujantis prokuroras iki to laiko priims sprendimą, kokias kardomąsias priemones šiems asmenims skirti“, – sakė jis.
 
Vyriausiasis prokuroras taip pat atkreipė dėmesį, kad trečiadienį buvo sulaikytas ir trečiasis asmuo, kuris, pasak jo, trečiadienio vakarą buvo paleistas, jam paskirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
 
„Trečiasis asmuo buvo sulaikytas dėl akmenų mėtymo į pareigūnus ir pasipriešinimo pareigūnams“, – paaiškino jis.
 
Prokuroras taip pat paaiškino, kodėl asmenys buvo sulaikyti tik praėjus beveik mėnesiui nuo riaušių prie Seimo.
 
„Tiek įteikti asmeniui įtarimą, tiek jį sulaikyti, tiek skirti kardomąsias priemones reikia turėti tam pakankamai duomenų. Tai šiuo atveju tų duomenų šaltiniai, kurių pagrindu yra konstruojami įtarimai konkretiems asmenims (…), yra vaizdo įrašai“, – teigė J. Laucius.
 
„Vaizdo įrašų yra labai daug, jų analizė, struktūrizavimas užima ganėtinai ilgą laiko tarpą. Kai buvo surinkti tie duomenys, kurių pakako priimti tokį sprendimą, tada toks sprendimas ir buvo priimtas“, – pridūrė jis.
 
J. Laucius akcentavo, kad sulaikymai nėra derinami prie kažkokių konkrečių įvykių.
 
Prokuroras taip pat informavo kad šiuo metu byloje įtariamaisiais patraukti 42 asmenys, iš jų yra 34 vyrai ir 8 moterys, 25 asmenys yra pripažinti nukentėjusiais. J. Laucius teigia, kad tarp nukentėjusiųjų yra vienas Seimo narys, viena žurnalistė. Prokuroro teigimu, kiti nukentėję 23 asmenys – riaušes malšinę policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.
 
Iš 42 byloje įtariamaisiais patrauktų asmenų, 4 asmenims įtarimai pateikti dėl riaušių provokavimo.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.09.10; 08:12
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.