A. Navalno kovos su korupcija fondas bus paskelbtas „ekstremistiniu”?


Rusijos prokuratūra prašo Maskvos teismo įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno kovos su korupcija fondą ir jo biurus regionuose pripažinti „ekstremistiniais“ ir uždrausti jų veiklą. „Prisidengdamos liberaliais šūkiais, šios organizacijos kuria sąlygas destabilizuoti visuomeninę ir visuomeninę-politinę situaciją“, – sakoma penktadienį paskelbtame Maskvos prokuratūros pranešime.
 
A. Navalnas yra vienas žinomiausių Rusijos opozicijos politikų ir prezidento Vladimiro Putino priešininkas. Praėjusį rugpjūtį jis išgyveno pasikėsinimą nervus paralyžiuojančia kovine medžiaga „Novičiok“. Po išpuolio, dėl kurio kaltina Kremlių, jis buvo gydomas Vokietijoje, o sausį, kai grįžo į Rusiją, iš karto suimtas.
 
Už tariamą lygtinės bausmės reikalavimų nepaisymą A. Navalnas buvo nuteistas daugiau nei pustrečių metų laisvės atėmimo bausme. Protestuodamas prieš kalinimo sąlygas, jis paskelbė bado streiką.
 
A. Navalno fondas pastaraisiais metais atskleidė ne vieną korupcijos atvejį. Pastarąjį kartą sausį fondas paskelbė medžiagą apie milžiniškus rūmus prie Juodosios jūros, kurie esą priklauso V. Putinui.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.04.17; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *