Adventinis miestelis Rumšiškėse skleis ramybę ir šviesą


Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse veiks adventinis miestelis. E. Braziulienės nuotr.

Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse lankytojus du savaitgalius pasitiks nušviestas, atgijęs muziejaus miestelis, fone skambanti adventinė muzika, o šiltuose ir jaukiuose muziejaus miestelio nameliuose – gausybė veiklų.
 
Adventinis miestelis, pasak muziejaus darbuotojų, – tai vieta, kur galima trumpam pabėgti nuo šventinio skubėjimo, rūpesčių ir blizgučių bei pajusti ramią, nostalgišką šv. Kalėdų laukimo nuotaiką.
 
Tradiciškai adventas yra ramybės ir susikaupimo metas, laukiant vienos didžiausių metų šventės – šv. Kalėdų. Šiuo laikotarpiu būdavo susilaikoma nuo sunkių darbų ir triukšmingų pasilinksminimų, dirbami tik nesunkūs ir neskubūs darbai, vykdavo ramūs vakarojimai su dainomis ir žaidimais bei stengiamasi visapusiškai pasiruošti šventėms.
 
Šiais laikais advente lieka vis mažiau ramybės bei atsiranda daugiau skubėjimo ir nuolatinio lėkimo. Lietuvos liaudies buities muziejus stengiasi atliepti šiuolaikinio žmogaus norą nors trumpam stabtelėti ir praleisti ramią, šviesią bei turiningą adventinę popietę su artimaisiais – be blizgučių ir didžiulio šurmulio, atsigręžiant į vietos tradicijas.
 
Muziejaus adventinis miestelis lankytojus pasitiks gausybe veiklų. Čia bus galima pasigaminti šiaudinį žaisliuką eglutei, susipažinti su kalėdaičių gamyba, išsikepti gardų meduolį, pasigaminti natūralaus muilo, dalyvauti adventiniame vakarojime, ranka užrašyti ir išsiųsti senovinį popierinį atviruką, pasivažinėti arklių traukiama karieta bei išbandyti dar daugiau įvairių užsiėmimų. Sušilti padės ir miestelio aikštėje degantys laužai bei karšta arbata.
 
Bus galimybė įsigyti ir įvairių smulkių, rankų darbo, vietinių amatininkų pagamintų dirbinių. Muziejaus darbuotojai kviečia susitikti jaukiame Adventiniame miestelyje Rumšiškėse ir drauge pasiruošti Šv. Kalėdoms. Miestelis bus atviras du savaitgalius – gruodžio 11, 12 ir 18, 19 dienomis, 13–18 val.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2021.12.12; 00:01
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *