Advokato padėjėjo nepradžiugino ir antros instancijos teismas


Panevėžiečiui advokato padėjėjui, 29 metų D. B., ši savaitė prasidėjo liūdna žinia – pirmadienį apeliacinės instancijos teismas patvirtino jo kaltę dėl prekybos poveikiu bei apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo.

D. B. pirmos instancijos teismo buvo pripažintas kaltu praėjusių metų rugpjūtį. Teismas konstatavo, kad ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė, metu buvo surinkta pakankamai įkalčių, pagrindžiančių D. B. kaltę.

2014 metų vasarį, būdamas vieno Panevėžio advokato padėjėju, t.y. valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, D. B. pasinaudojo savo tarnybine padėtimi ir vienai klientei pažadėjo už atlygį paveikti teisėją, kad būtų priimtas palankus jai sprendimas. Už tai, kad moteriai teismas skirtų švelnesnę nuobaudą už padarytą administracinės teisės pažeidimą, D. B. iš klientės reikalavo 2 tūkst. 500 litų, žadėdamas juos perduoti teisėjai kaip kyšį.

Advokato padėjėjas šių pinigų iš klientės reikalavo primygtinai. Kadangi moteris tokios sumos neturėjo, D. B. net pasiūlė savo lėšomis atsilyginti teisėjai, tačiau pareikalavo, kad panevėžietė  pasirašytų skolos raštelį, jog ji jam tokią sumą skolinga.

Teisininko spaudžiama moteris kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnus. Atliekant nusikalstamos veikos imitavimo modelį, panevėžietė tuos pinigus perdavė D. B. Po to advokato padėjėjas buvo sulaikytas.

D. B. teismo taip pat buvo pripažintas kaltu dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo – už tai, kad nuo 2013 metų lapkričio iki 2014 metų kovo vidurio jis, gavęs užmokestį už teisines paslaugas, išrašė kelis pinigų priėmimo kvitus, kuriuose nenurodė gautų pinigų sumų, taip pat nefiksavo pajamų gavimo operacijų ir ūkinių įvykių apskaitos registre – Pajamų ir išlaidų apskaitos žurnale. Teismas konstatavo, kad dėl tos priežasties iš dalies negalima nustatyti advokato padėjėjo iš individualios veiklos minėtu laikotarpiu gautų pajamų.

Vasario 8 dieną Panevėžio apygardos teismas paliko galioti žemesnės instancijos teismo nuosprendį, kuriuo D. B. skirta 60 MGL (2 tūkst. 260 eurų) dydžio bauda.

Informacijos šaltinis – prokuraturos.lt.

2016.02.08; 15:38

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.