„Air Lituanica“ laimėjo arbitražo teismą prieš „Estonian Air“


Oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ laimėjo arbitražo teismą prieš Estijos kompaniją „Estonian Air“. Estų kompanija Lietuvos bendrovei turės sumokėti 3,3 mln. litų.

Švedijos karalystės Stokholmo prekybos rūmų arbitražo institutas (angl. SCC arbitration) priėmė sprendimą „Air Lituanica“ ir „Estonian Air“ ginče dėl vienašališko komercinio bendradarbiavimo sutarties nutraukimo.

Praėjusių metų gruodžio 4 d. oro linijų bendrovė „Air Lituanica“ inicijavo arbitražo procesą prieš kompaniją „Estonian Air“, pateikdama ieškinį Stokholmo arbitražo institutui. 2013 m. lapkričio 28 d. „Estonian Air“ vienašališkai nutraukus komercinio bendradarbiavimo sutartis, jie liko „Air Lituanica“ skolingi už surinktas pajamas už „Air Lituanica“ jau praskraidintus keleivius ir sumokėtus depozitus. Sprendimas kreiptis į Stokholmo arbitražą buvo priimtas po to, kai „Estonian Air“ negrąžino susikaupusios skolos kompanijai „Air Lituanica“ iškart po sutarties nutraukimo, kaip tai numatė sutarties sąlygos.

„Air Lituanica“ ieškinio suma buvo 6,4 mln. litų. Ji susidarė iš buhalterinio balanso ir priskaičiuoto nuostolio dėl neteisėto vienašališko sutarčių su „Air Lituanica“ nutraukimo. Arbitražo proceso metu ieškinio suma buvo tikslinama ir perskaičiuojama.

Sandra Meškauskaitė yra airlituanica.com Komunikacijos vadovė.

2014.11.19; 04:13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.