Aklas pasaulis


2014 m. birželio 20 d. Vilniaus mieste startuos kasmetinis Kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“. Vėlų vasaros penktadienio vakarą Vinco Krėvės-Mickevičiaus muziejaus svetainėje (Tauro g. 10-1) skambės ambient stiliaus muzika. Kultūros nakties renginio svečias – eksperimentinės, futuristinės, instrumentinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas Apostol_Ray – muziejuje pristatys dviejų dalių muzikinę kompoziciją „Era. The blind world // Era. Aklas pasaulis.

I-oji ambient muzikinės programos dalis – The blind world // Aklas pasaulis – truks valandą, nuo 21 iki 22 val. Ši kompozicija yra įkvėpta suvokimo, kad gyvename pasaulyje, perkrautame informacijos, kuri nebūtinai yra tikra ir reikalinga, bet sukurianti pasirinkimo iliuziją. Dingstant tikrojo pasaulio suvokimui, prarandama ir tapatybė. Apostol_Ray kvies klausytojus į savęs atradimo ir pasaulio be informacinių šiukšlių pažinimo muzikinę kelionę.

II-oji ambient muzikinės programos dalis – Era – tęsis nuo 22.30 iki 23.30 val. Antroji kompozicija – tai pasaulio istorijos – nuo pradžios iki pabaigos – muzikinė interpretacija. Pradžia susijusi su viltimi ir naujomis idėjomis, sukuriančiomis dabartį. Laikui bėgant, nyksta ne tik žmogaus kūriniai ir statiniai, bet keičiasi ir pati visata. Apostol_Ray kartu su klausytojais muzikine kalba ieškos atsakymų į tokius klausimus, kaip antai: koks yra pasaulis, kol juo vaikšto žmogus; kas pasikeičia, kai žmogaus nebelieka; kas yra pasaulio pabaiga ir ar ji išvis įmanoma; ar po pabaigos lauks dar viena nauja pradžia.

Prieš būsimą Kultūros nakties renginį svečias sutiko pasidalinti mintimis apie tai, kada ir kaip atrado savo pašaukimą kurti ambient stiliaus muziką. Toliau tekalba Apostol_Ray: „Muzika domėjausi nuo pat vaikystės, žavėjausi ano laikmečio (t.y. 80-ųjų) kosmine muzika. Iš pradžių buvau tik klausytojas ir minčių pats kurti beveik neturėjau. Laikui bėgant ir tokioms mintims mane vis labiau aplankant, supratau, kad mane labiausiai domina visa tai, kas susiję su kosmosu. Ambientas tam puikiai tiko. Tokio stiliaus muzika suteikia begalinę laisvę ir didelę erdvę eksperimentams. O kosmoso temų plėtotei ypač tiko dark-ambient stilius. Domėjausi ne tik ambientu (tais laikais tik nedaug tokios muzikos pavykdavo gauti), bet ir kitais stiliais. 1990-aisiais, išpopuliarėjus techno ir panašaus pobūdžio muzikai, pastaroji taip pat atrado savo vietą ir mano fonotekoje, ir mintyse. Savarankiškai kurti pradėjau 1997-aisiais: visą vakarą sėdėjau prie galingo (kaip tada man atrodė) sintezatoriaus bandydamas ką nors sugroti. Paskui pradėjau domėtis kompiuterinių programų galimybėmis kurti muziką. Man pavyko atrasti tokią, su kuria „draugauju“ iki šiol. Kuriant muziką man yra svarbus rezultatas, o ne tai, kaip jo siekiu.“

Kultūros nakties piligrimams renginys Vinco Krėvės-Mickevičiaus muziejuje yra nemokamas. Laukiame atvykstant!

2014.06.17; 15:45

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.