Akredituotas naujasis Turkijos gynybos atašė


Krašto apsaugos ministerijoje akredituotas naujasis Turkijos gynybos atašė Lietuvai pulkininkas Volkanas Ersunas Adžaras (Volkan Ersun Acar). Jis pakeitė šias pareigas nuo 2015 m. ėjusį pulkininką leitenantą Nedžmediną Dalkiraną (Necmedin Dalkiran).

Turkijos gynybos atašė reziduoja Rygoje ir yra akredituotas trims šalims – Lietuvai, Latvijai ir Estijai. Lietuva Turkijai akredituoto gynybos atašė neturi.

Naujasis atašė yra baigęs Turkijos karo akademiją. Prieš paskiriant jį gynybos atašė Baltijos šalims, Oro technikos mokykloje ėjo orlaivių techninės priežiūros vado pareigas.

Lietuvos ir Turkijos bendradarbiavimas karinėje srityje vyksta pagal Lietuvos ir Turkijos vyriausybių pasirašytus susitarimus dėl kontaktų ir bendradarbiavimo karinėse technikos ir mokslo, taip pat karinio mokymo bei gynybos pramonės srityse.

Lietuvos kariai dalyvavo įvairiuose Turkijos karinėse mokymo institucijose rengiamuose kursuose.

Turkija dalyvavo NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse. Šios šalies karinių oro pajėgų kariai su keturiais naikintuvais Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazėje Šiauliuose buvo dislokuoti 2006 m. balandžio-liepos mėnesiais.

Turkija yra viena iš šalių, kuri 2012 m. kartu su Italija, Latvija ir Lietuva dalyvavo įsteigiant NATO Energetinio saugumo kompetencijos centrą Vilniuje. Šiandien šiame centre dirba ir Turkijos karinis atstovas.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.09.15; 00:01

print