Aktorius R. Bagdzevičius paskirtas LRT komisijos pirmininku


Aktorius Rimantas Bagdzevičius vadovaus Lietuvos radijo ir televizijos komisijai. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Kino ir televizijos aktorius Rimantas Bagdzevičius vadovaus Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK). Ketvirtadienį Seimas paskyrė jį eiti šias pareigas 4 metus.
 
Per slaptą balsavimą R. Bagdzevičiaus kandidatūrą parėmė 107 Seimo nariai, 11 buvo prieš, susilaikė 12 parlamentarų.
 
Seimas taip pat ketverių metų kadencijai paskyrė Ričardą Slapšį Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininko pavaduotoju. Toks sprendimas priimtas atvirame balsavime už balsavus 115, niekam nebuvus prieš ir 2 parlamentarams susilaikius.
 
R. Bagdzevičius prieš dešimtmetį yra dirbęs LRTK ir ėjęs komisijos pirmininko pavaduotojo pareigas. Nuo 1996 m. jis yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorius. R. Bagdzevičius yra AGATA steigėjas ir ilgametis tarybos pirmininkas, įvairių visuomeninių organizacijų, asociacijų dalyvis. Anksčiau taip pat yra buvęs Kauno valstybinio akademinio dramos teatro, Lietuvos akademinio dramos teatro, Vilniaus mažojo teatro aktoriumi.
 
R. Slapšys nuo 2017 metų yra LRTK narys, nuo 2019 metų ėjo komisijos pirmininko pavaduotojo pareigas. Pedagoginį išsilavinimą turintis R. Slapšys yra dirbęs žurnalistu TV, buvo kelių ministrų patarėju viešiesiems ryšiams. Nuo 2017 m. užsiima individualia veikla viešųjų ryšių srityje.
 
LRTK pirmininką ir jo pavaduotoją Seimo Kultūros komiteto teikimu iš LRTK narių ketverių metų laikotarpiui skiria ir atleidžia Seimas.
 
LRTK dalyvauja formuojant valstybės audiovizualinę politiką. Ji yra Seimo ir Vyriausybės ekspertė radijo, televizijos programų transliavimo, retransliavimo, televizijos programų ir atskirų programų platinimo internete bei užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų klausimais.
 
LRTK yra kolegialus organas, kurį sudaro 11 narių, iš kurių du skiria prezidentas, po tris narius – Seimas ir Meno kūrėjų asociacija, po vieną narį – Lietuvos katalikų bažnyčios Vyskupų konferencija, Žurnalistų sąjunga ir Žurnalistų draugija.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.26; 04:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.