Al-Qaeda bando smogti į taikinius Europoje


Berlyne buvo suimtas jaunas austras Maksudas Lodinas. Pasirodo. Jis su savim turėjo svarbių Al-Qaeda‘os dokumentų.

Tai – „Le Figaro“ korespondento informacija.

„Iš Berlyne suimto vyriškio buvo paimti svarbūs dokumentai. Amerikos žvalgybos duomenimis, kalbama apie didžiausią Al-Qaeda‘os dokumentų, įgytą nuo Osamos bin Ladeno mirties, partiją“. „Maksudas Lodinas, jaunas 22 metų austras, paslėpė USB laikmeną trumpikėse. Slapti Al-Qaeda“os dokumentai buvo tarp dviejų pornografinių filmų. Vokietijos policininkai ir tyrėjai suėmė Lodiną pernai gegužės 16 dieną, po jo kelionės į Pakistaną.

Jiems teko gerokai padirbėti, kad atskleistų slaptažodžius ir kriptografinę tekstų apsaugą. Daugelis dokumentų skirti būsimosioms Al-Qaeda‘os operacijoms ir planams, – rašo straipsnio autorius.

Al-Qaeda taip ir neatsigavo po lyderio likvidavimo. Jo perėmėjas, Aimanas al-Zavahiris (Ayman al-Zawahiri), nesugebėjo išsikovoti bin Ladeno šalininkų pripažinimo. Amerikiečių nuomone, ši organizacija šiandien nebegali iš naujo pakartoti rugsėjo 11-osios. Tačiau pasaulinio džihado ideologija tebegyvuoja. Ji gana aktyvi Sahelyje, Somalyje ir Jemene, kur veikia „Arabų pusiasalio Al-Qaeda“, – rašo korespondentas.

„Didžiausią pavojų Europai ir JAV, slaptųjų tarnybų nuomone, kelia „vieniši vilkai“. Dar pavojingesnis yra internetas, kuriame aktyviai verbuojami džihadininkai. Pavieniai atstovai ir mažos grupelės, susiję su Al-Qaeda, vis labiau aktyvėja. „Vienišų vilkų“ atakos kelia rimtą grėsmę Europos piliečiams“, – pareiškė praėjusią savaitę Robas Weinvraitas (Rob Wainwright), Europolo direktorius“, – rašo straipsnio autorius.

„Dokumentai, rasti jaunojo austro laikmenoje, patvirtina šiuos žodžius. Džihadininkai iš Europos greitai apmokomi ir grąžinami į tėvynę vykdyti išpuolių, nedidelių mastų, nebrangių ir nesudėtingai organizuojamų, panaudojant rudimentines technologijas“, – pabrėžia straipsnio autorius.

„Galima būtų daryti išvadą, kad organizacija atsisakė didelio masto aktyvių veiksmų, bet, žvalgybos ekspertų nuomone, iki didelių išpuolių tereikia tik žingsnio.

Dokumentuose, rastuose pas Maksudą Lodiną, įžvelgiama dviguba strategija, kuri turi nukreipti Vakarų specialiąsias tarnybas klaidingu keliu: kol jie koncentruoja dėmesį į smulkius išpuolius, ruošiamasi rimtesnėms operacijoms. Sprendžiant iš visko, ruošiamasi išpuoliams tokio tipo, kokie buvo įvykdyti Mumbajuje 2008 metais.

Dokumentuose taip pat minimi scenarijai, kaip užgrobti kruizinį lainerį ir įvykdyti prieš vaizdo kameras egzekuciją vienam po kito daliai keleivių, prieš tai perrengus juos oranžiniais Gvantanamo kalinių kombinezonais“.

Taip rašoma „Le Figaro“.

Nuotraukoje: CŽV (Centrinė Amerikos žvalgyba) emblema.

Šaltinis: Le Figaro

2012.05.08

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.