Aleksandras Lukašenka įspėjo: Baltarusija reaguos, jeigu Lenkija žvangins ginklais


Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, jog Lenkija neturėtų laukti kažkokios grėsmės iš Baltarusijos, bet jei lenkai žvangins ginklais, Minskas į tai reaguos. Savo nuomonę jis išsakė antradienį, skirdamas naują šalies ambasadorių Lenkijoje Vladimirą Čiuševą.

„Jokios grėsmės iš mūsų jie tegul nelaukia. Bet tai nereiškia, jog jei jie žvangins ginklais, mes ramiai į tai žiūrėsime. Turiu omenyje ir mūsų bendrą Baltarusijos ir Rusijos grupuotę šiame ruože“, – cituoja prezidentą naujienų agentūra BELTA.

Anot A. Lukašenkos, artimiausi metai Baltarusijos ir Lenkijos santykiams bus lemiami tolimos perspektyvos požiūriu. „Nesakyčiau, kad jie be problemų, jų pakanka, bet jos visos išsprendžiamos. Ir šiuo tikslu reikia padaryti visa, nes artimiausi metai Baltarusijos ir Lenkijos santykiams bus lemiami turint omenyje tolimą perspektyvą“, – pabrėžė A. Lukašenka.

„Ši tauta mums nėra svetima“, – priminė A. Lukašenka, išlydėdamas naują ambasadorių į Varšuvą.

Anksčiau A. Lukašenka neatmetė simetriško atsakymo į JAV karinės bazės dislokavimą Lenkijoje. Anot prezidento, jis Lenkijos užsienio reikalų ministrui sakė, kad nereikia steigti nereikalingų bazių, kitaip Minskas ir Maskva turės į tai atsakyti, „kažką dislokuoti, kad galėtų priešintis“.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.13; 06:07

print