Aleksejaus Navalno mėginiuose buvo „Novičiok“ medžiagos


Aleksejus Navalnas. EPA – ELTA nuotr.

Pasaulinė cheminio ginklo draudimo organizacija (OPCW) antradienį pranešė, kad Aleksejaus Navalno mėginiuose, kurie buvo paimti jam gydantis Vokietijoje, rasta nervus paralyžiuojančios „Novičiok“ medžiagos.
 
Organizacijos tyrimų rezultatai sutampa su karinės laboratorijos Vokietijoje bei laboratorijų Prancūzijoje ir Švedijoje atliktų tyrimų rezultatais.
 
OPCW vadovo Fernando Arias teigimu, tokie „rezultatai kelia didelį susirūpinimą“, rašoma organizacijos pranešime.
 
Organizacijos atstovai teigė, kad kraujo ir šlapimo mėginiuose buvo „cholinesterazės inhibitoriaus“, panašaus į du „Novičiok“ medžiagos tipus, kurių naudojimą Hagoje įsikūrusi OPCW organizacija uždraudė 2019 m.
 
Tačiau OPCW patikslino, kad „Novičiok“ medžiagos, rastos A. Navalno ėminiuose, nebuvo įtrauktos į pernai sudarytą draudžiamų medžiagų sąrašą.
 
Vokietija oficialiai kreipėsi į OPCW „techninės pagalbos“, organizacijos valstybės narės gali kreiptis į organizaciją, kai įtaria cheminio ginklo panaudojimo atvejį.
 
F. Arias teigė, kad „cheminių ginklų naudojimas bet kokiomis aplinkybėmis yra smerktinas ir visiškai prieštaraujantis tarptautinės bendruomenės nustatytoms teisės normoms“.
 
Jo teigimu, dabar OPCW valstybėms narėms svarbu „laikytis normos, kurios jos nusprendė laikytis daugiau nei prieš 25 metus“, kai pasirašė Jungtinių Tautų (JT) cheminio ginklo konvenciją.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.07; 07:33
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.