Aleksėjus Dresenas šnipinėjo dėl materialinių paskatų


Estijos saugumo policijos generalinis direktorius Raivo Aegas teigia, kad už valstybės išdavimą nuteisto Aleksejaus Dresseno svarbiausias bendradarbiavo su Rusijos federaline saugumo tarnyba (FSB) motyvas buvo pinigai.

„Svarbiausiais A. Dresseno veiklos motyvais buvo pinigai, asmeninės ambicijos ir nusivylimas karjera. Visi šie motyvai veikė kartu, bet svarbiausias iš jų buvo pinigai“, – sakė R. Aegas.

„Newsru.com“ rašo, kad A. Dressenas iš FSB už bendradarbiavimą gavo penketą kartų daugiau pinigų nei uždirbo savo tarnyboje saugumo policijoje. Agentas teikė  kompromituojančią informaciją apie tuos Estijos žmones, kurie domino būtent Rusijos FSB.

Anot A. Aego, didelį Rusijos specialiųjų tarnybų susidomėjimą Estija liudija ir tas faktas, kad A. Dressenui vadovavo aukšto rango Rusijos Maskvos miesto ir srities FSB bendradarbis.

Tačiau saugumo policijos vadovas atkreipia dėmesį, kad nereikėtų mistifikuoti FSB galimybių ir sugebėjimų, mat žinomi gana dažnai pasitaikantys nesėkmingi šios tarnybos verbavimo atvejai.

Estijos saugumo tarnyba 50-iai metų įslaptino A. Dresseno ir jo žmonos nusikaltimo tyrimo medžiagą.

Nuotraukoje: Estijos saugumo tarnybos demaksuotas Aleksėjus Dresenas. 

Parengta pagal Interfaks, newsru.com informaciją.

2012.07.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.