Aleksejus Navalnas mano buvęs apnuodytas


Aleksejus Navalnas. EPA-ELTA nuotr.
Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas ir pats neatmeta kalėjime buvęs apnuodytas. Kad tai padarytų, kažkas įslinko į kamerą jam nesant, rašė A. Navalnas pirmadienį savo interneto dienoraštyje.
 
Prieš tai jau A. Navalno advokatė pareiškė, kad jos klientas turėjo kontaktą su „nežinoma chemine medžiaga“. 43-erių aktyvistas iš ligoninės vėl grąžintas į kalėjimą.
 
A. Navalnas paneigė institucijų pareiškimą, kad jam sekmadienį taikytas gydymas dėl „sunkios alerginės reakcijos“. „Aš niekuomet neturėjau alergijos“, – pabrėžė jis. A. Navalnas teigė, kad pradžioje į paraudusį jo kaklą dėmesį atkreipė kiti kaliniai. Po valandos jis pajuto deginimą veide.
 
Naktį jis pabudo nuo skausmo ir pirmą kartą pagalvojo buvęs apnuodytas, rašė A. Navalnas. Ligoninėje medikai esą elgėsi taip, „lyg kažką slėptų“.
 
Tačiau Kremliaus kritikas nemano, kad su incidentu būtų susiję kalėjimo prižiūrėtojai, nes šie buvo „dar didesniame šoke“ dėl to, kaip jis atrodo.
 
A. Navalnas iš kalėjimo į ligoninę buvo nuvežtas sekmadienį.
 
Praėjusį trečiadienį jis nuteistas 30 dienų laisvės atėmimo bausme, nes kvietė žmones į nesankcionuotus protestus savaitgalį.
 
A. Navalnas yra vienas žinomiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų. Jis pastaraisiais metais surengė daug demonstracijų, dėl kurių jam teko atlikti trumpas kalėjimo bausmes.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.30; 06:00
 
 
print