Algimantą Zolubą prisimenant


Algimantas Zolubas. Slaptai.lt nuotr.

Gediminas Gemskis

Prašau Jus paskelbti šią informaciją, nes Jūs savo portale skelbdavote AA Algimanto Zolubo straipsnius, ir po mirties šio žmogaus nereiktų pamiršti, pagerbti jį, jo atminimą. Šios informacijos neskelbs ,,sisteminė” valdžiai ir jos politikai ,,tarnaujanti” žiniasklaida, o, be to, jau galbūt daug kas AA Algimantą Zolubą pamiršo, ypač kai jau viešai nebeskelbiami jo straipsniai, kuriuos tyčia neskelbė ,,sisteminė” neobjektyvi, šališka žiniasklaida, kuri vykdo cenzūrą, o pati rėkia dėl jai taikomos cenzūros.

Gruodžio 21 dieną minėtos metinės, kai 2020-12-21 Vilniuje mirė ilgametis Lazdynų gyventojas, aktyvus Lazdynų bendruomenės narys, buvęs Lazdynų bendruomenės savivaldijos narys, buvęs TS-LKD narys, publicistas Algimantas Zolubas, kurio tekstus galite rasti per interneto paiešką. llks.lt/2020/12/21/algimantas-zolubas-1933-2020/ Algimantui buvo 87 metai. Algimantas Zolubas dėjo daug pastangų dėl Lazdynų ir Lietuvos, jis praeityje buvo mano geras partneris Lazdynų bendruomenėje, aktyviai palaikė mane ir mano bendruomeninę, visuomeninę veiklą Lazdynų mikrorajone, jam nuoširdžiai rūpėjo Lazdynų ir Lietuvos reikalai, dėl Lietuvos ir Lazdynų jis išgyveno.

Algimantas Zolubas. Vytauto Visocko nuotr.

Kadangi AA Algimantas Zolubas tikrai nusipelno šviesaus atminimo įprasminimo, todėl pasiūliau Algimantą Zolubą ir jo atminimą pagerbti jį paskelbiant Lazdynų mikrorajono garbės nariu ir pavadinti jo garbei fontaną ir skverą (reiktų sutvarkyti) šalia Lazdynų seniūnijos, Erfurto g.29, Vilniuje, į šią Lazdynų seniūniją Algimantas Zolubas eidavo visuomeniniais reikalais, panašiai kaip yra E.Šimkūnaitės skveras šalia ,,Aibės ” parduotuvės Erfurto g.1. Nors Lietuvoje sunku kažką tokio pasiekti, toks biurokratų mentalitetas ir dar dėl to, kad AA Algimantas Zolubas oponavo valdžiai, jos sprendimams. To paties, tai yra įprasminti Algimantą Zolubo atminimą prašiau Lazdynų vienmandatėje apygardoje išrinkto Seimo narį Algio Strelčiūno, kuris gerai pažinojo Algimantą Zolubą. Kitu atveju – jeigu niekas nesirūpins Algimanto Zolubo atminimo įprasminimu, tai jis gali būti užmirštas, ko neturėtų būti, kai jis tiek daug dėjo pastangų dėl Lazdynų ir Lietuvos.

Šį pasiūlymą aš buvau pateikęs ir Vilniaus miesto savivaldybei. Šių metų gruodžio 23 dieną bus metinės, kai buvo palaidotas AA Algimantas Zolubas Rokantiškių kapinėse. Šio žmogaus vardo ir atminimo Lazdynams ir Lietuvai nevalia ir negalima pamiršti, ypač kai dauguma Lazdynų gyventojų yra pasyvūs ir abejingi bendruomeninei veiklai Lazdynuose. Jo vardo įprasminimas būtų geras pavyzdys kitiems Lazdynų gyventojams, ypač naujai nebrandžiai sumaterelėjusiai kartai, kurios stabas yra pinigai, kuri nieko nenori daryti visuomeninėje bendruomeninėje veikloje be pinigų, kad ji kažką pradėtų daryti visuomeninėje veikloje Lazdynuose ir Lietuvoje.

Iš ilgos 15 metų visuomeninės veiklos patirties galiu pasakyti, kad tokių padedančių ir palaikančių žmonių kaip AA Algimantas Zolubas visuomeninėje – politinėje veikloje reta, vienetai, jie Lietuvoje – deficitas. Teko daug iškęsti žmonių nebrandumo ir priešiškumo. Visa Lietuva nevieninga ir susipriešinusi, toks, deja, nebrandus mąstymas, todėl taip blogai gyvename, o Lietuva neturi šviesios ateities, nors vienetai Lietuvos sąmoningų žmonių desperatiškai bando keisti visuomenę, nors nepavyksta pakeisti jos nebrandaus mąstymo.

Pagarbiai – Lazdynų gyventojas Gediminas Gemskis

2021.12.22; 06:42

print

Vienas komentaras

  • Ko turėtų imtis palaikantys jo siūlymą? Pasirašyti bendrą laišką Seimo nariui, savivaldybei? Surinkti lėšų, už jas parengti projektą, surengti talką? Ką darome?

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *