ALINAVOS KARČEMA SUTINKA PRASMINGĄ JUBILIEJŲ


Jau 20 metų gyvuoja daugelio širvintiškių bei Širvintų kraštą aplankančių svečių pamėgta restorano tipo kavinė „Alinavos karčema“. Įsikūrusi tarp pušynų, vaizdingoje vietovėje, visiškai šalia judrios automagistralės Vilnius – Panevėžys, 38-ajame kilometre, kasmet sutraukia tūkstančius lankytojų.

Dažniausiai čia galima sutikti Širvintų rajono valdžios, verslo atstovus, susirinkusius aptarti ne tik politikos, bet ir kasdienius reikalus.

Poilsiaujantiems ar pramogų išsiilgusiems keliautojams ypatingai puiki proga atgauti fizines jėgas, susipažinti su senosiomis Vilnijos krašto tradicijomis ir prisiliesti prie istorinių vertybių: daugiau nei prieš pusę amžiaus čia driekėsi demarkacinė Lietuvos – Lenkijos pasienio riba.

Slaptai.lt skaitytojų dėmesiui – 12 min. trukmės videopasakojimas ir Kosto Pranaičio straipsnis "Alinavos karčema sutinka prasmingą jubiliejų".

Rekomenduojame įsidiegti VLC video grotuvą, kuris turi visus filmo peržiūrai reikalingus video kodavimo paketus: https://www.videolan.org/vlc/index.lt.html.

video_999978

play-sharp-fill

Kostas PRANAITIS

Gyvuoja tiek žiemą, tiek vasarą

Alinavos karčemą pamėgę lankytojai be galo vertina tvyrančią ramią ir jaukią romantišką aplinką. Ne atsitiktinai ištikimiausi restorano gerbėjai, sukvietę savo platų šeimos, artimųjų ir bičiulių būrį, kasmet čia rengia įvairias pokylio šventes – vestuves, krikštynas, taip pat susitikimus su buvusiais mokslo draugais ir bendraminčiais. Gausiam lankytojų ratui prityrę karčemos darbuotojai kiekvienąsyk pasiūlo itin turtingą valgių bei gėrimų asortimentą – nuo tradicinių lietuviškų patiekalų iki egzotinių valgių.

Restorane dažnai organizuojami masiniai renginiai, konferencijos, fotosesijos, sendaikčių parodos. Tokių renginių metu netrūksta ir jaunimo, šeimų su savo atžalomis. Karčemoje atvykę lankytojai kviečiami patys išsikepti šašlykų ir pasivanoti čia pat veikiančioje jaukioje lietuviškoje garinėje pirtyje.

Alinavos karčema sėkmingai gyvuoja ištisus metų laikus. Vasaros metu lankytojai ir svečiai neretai apsilanko prie netoliese esančio Puorių ežero. Prieš daugiau nei porą dešimtmečių čia buvo rengiamos dainų ir šokių šventės. Neįprasto sujudimo sulaukiama ir rudenį: poilsiautojai atvyksta ne tik pasigėrėti nuostabia gamta, bet ir pagrybauti.

Viliojanti lamų draugija

Nedažna kavinė ar kita poilsiui bei rekreacijai skirta įstaiga gali pasigirti ir papildomais verslais, galinčiais pritraukti daugiau klientų. Maždaug už 200 metrų nuo karčemos, 22 ha plote restorano šeimininkai prieš keletą metų įsteigė elnyną. Pasak karčemos įkūrėjų, žvėryne įveisti net kelių veislių elniai: rusų danieliai, Dovydo, taurieji.

Tačiau bene labiausiai lankytojų dėmesį patraukia neseniai įkurdinta egzotiškų lamų šeimynėlė. Pasak šeimininkų, iš pradžių buvo atvežtas patinas, dar po kelerių mėnesių įsigijo ir patelę. Prieš 5 mėnesius jiems gimė žavusis lamiukas. Kiek džiaugsmo ir smagumo vikrusis lamiukas suteikia lankytojams, ypač vaikams! Mažieji gali ne tik paglostyti draugiškai nusiteikusį gyvūnėlį, bet ir pavaišinti…

Lama – kupranugarinių šeimos porakanopinis žinduolis. Tai labai draugiškas ir protingas gyvūnas. Jų tėvynė – tolimoji Lotynų Amerika, ten, kur driekiasi Andų kalnynai. Išgyvena – 20-25 metus. Peru, Čilėje, kitose šio regiono šalyse, lamos naudojamos ir kaip nešuliniai gyvuliai, taip pat auginami ir mėsai. Suaugusi lama sveria nuo 80 iki 160 kg, išauga iki 1,8 metrų ūgio. Ką tik gimę jaunikliai sveria nuo 8 iki 14 kg. Lamos, kaip nešuliniai gyvūnai, gali panešti apie 25-30 proc. savo kūno masės svorio.

„Iš patyrusių lamų augintojų gavome nemažai informacijos, liudijančios, apie tai, jog jos yra naudojamos animaloterapijai reabilitacijos centruose. Pabendravus su lamomis, vyresnio amžiaus pacientams pakyla nuotaika, sugrįžta vidinė ramybė. Medicinos mokslo atstovai gauna vis daugiau informacijos apie teigiamą šių gyvūnų poveikį vyresniojo amžiaus žmonėms, sergantiems parkinsono ar alzheimerio ligomis, taip pat ir vaikams, turintiems psichomotorikos sutrikimų“, – pasakojo įstaigos vadovė Rasa Rusinaitė.

Kūrybinių idėjų ir planų nestokojantys Alinavos karčemos šeimininkai tikino, jog ir ateityje nepamirš savo ištikimų lankytojų – jų turiningam ir prasmingam laisvalaikio praleidimui bei poilsiui skirs ypatingą dėmesį, tad visus lankytojus kviečia nepamiršti ir kuo dažniau užsukti į daugelio žmonių pamėgtą restoraną.

2015.06.10; 18:25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *